En İyi Boya Markası Nasıl Seçilir? En İyi İç Cephe Boyası

En İyi Boya Markası Nasıl Seçilir? En İyi İç Cephe Boyası

En İyi Boya Markası Nasıl Seçilir? En İyi İç Cephe Boyası

Evinizde değişiklik yapmaya karar verdiniz ve en iyi boya markası nasıl seçilir sorusunu sorduğunuzu duyar gibiyiz. Bu sorunun cevabını makalemizde bulduktan sonra odanızı yeni bir renge boyayarak harikalar oluşturabilirsiniz. En iyi boya markası seçerken nelere dikkat etmelisiniz? En iyi iç cephe boyası satın alırken ve uygularken en önemli detaylar nelerdir? Odanıza uygulanabilecek en iyi iç cephe boyasını ve en iyi rengi seçebilmeniz için aşağıdaki adımları takip etmeniz yeterli olacaktır.

En İyi İç Cephe Boya Rengi

İlk Adım:

Odanızı toparlayın. Bu sayede odanızı daha iyi görmüş ve alanına hâkim olmuş olursunuz. Odanızın şeklini ve boyutunu düşünün. Eğer küçük bir odaya sahipseniz açık renkler kullanmanız odanızı daha geniş ve ferah göstermenize yardımcı olacaktır. Daha koyu renkler ise odanızın daha lüks ve rahat görünmesine yardımcı olacaktır.

Odanızın mimari tarafını keşfedin. Odanızda kullanılmış kalıpları, sütunları ve süslemeleri inceleyin. En iyi iç cephe boya rengi ne olur bir düşünün. Çeşitli yoğunluklar ve renkler, odanızdaki mobilya dekorasyonunuzu ve odanızın mimarisini sanatsal bir şölene çevirebilir. Bunun sebebi boya bir odanın özelliklerini en iyi şekilde vurgulayabilmenizi ve saklamak istediğiniz kısımları gizleyebilmenize yardımcı olan en önemli unsurlardan biridir.

En İyi İç Cephe Boya Rengi
En İyi İç Cephe Boya Rengi

Odanızın kullanım işlevini belirleyin. Odanızın kullanım amacının ne olduğunu belirlemek işinizi kolaylaştıracak faktörlerden biridir. Yemek odasına ve yatak odasına uygulayacağınız boya rengi çoğunlukla farklılık göstermektedir. Bunun sebebi genellikle mutfaklarda daha çok beyaz veya kırmızı gibi renkler tercih edilirken, yatak odalarında daha çok mavi ve yeşilin pastel tonları tercih edilmektedir. Bunun sebebi odalardaki atmosferi değiştirmektedir.

En Sevdiğiniz Boya Rengi Nedir?

İkinci Adım:

Renklerden korkmayın. Parlak ve canlı renkleri evinizde ve odalarınızda kullanmaktan çekilmeyin. Canlı renkleri kullanmanız evinizde güzel bir atmosfer yaratırken, evinizde herkesten farklı bir tasarım yaratmanıza da yardımcı olacaktır.

Fikirler üretin. Seçmiş olduğunuz boya rengi ruh halinizi ve kişiliğinizi yansıtmalıdır. En sevdiğiniz boya rengi nedir? Eğer bir renk seçmekte zorlanıyorsanız, giysi dolabınıza bakmaya ne dersiniz? Sevdiğiniz renkler, sizi iyi hissettiren renklerdir. Renkler ile yaşamayı deneyin, sevdiğiniz renkler ile yaşamınızı değiştirin.

Eğer bir iç dekorasyon seçtiyseniz veya önceden döşenmiş bir oda da çalışıyorsanız, favori renklerinizde kumaş renkleri seçerek mobilyalarınızda ve odanızda yenilenmiş bir görünüm elde edebilirsiniz.

Üçüncü Adım:

İç cephe boyasını seçmeden önce odanızın nasıl bir konumda olduğuna karar verin. Bol ışık alan bir konuma mı yoksa karanlık bir cepheye mi sahip buna dikkat edin. Başka bir konu ise tavanınız yüksek mı alçak mı olduğuna dikkat etmelisiniz.

En İyi Boya Markası

Düz iç cephe boya renklerini genellikle en çok tercih edilen ürünlerdir. Duvar yüzeylerinde çok kusurlu bir alan olmadığı sürece duvara hemen uygulanabilir ürünlerdir. Aynı zamanda düşük yansıtma alanı olan yüzeylerde de uygulandığında yansıtma oranı artabilir. Permolit Permosoft Silikonlu İpek Mat İç Cephe Boyası uzun ömürlü, kolay uygulanabilir ve tam silinebilir özelliği ile en iyi iç cephe boyasıdır. Aynı zamanda ipek görünümlü bir yüzey sayesinde yansıtma oranını arttırmanız daha kolaydır.

Permosoft İpek Mat İç Cephe Boyası
Permosoft İpek Mat İç Cephe Boyası

Dördüncü Adım:

Boya seçimi yaparken ürünün yağ bazlı parlak boya yerine su bazlı boya olmasına özen gösterin. Su bazlı parlak boyalar yağ bazlı boyalara göre daha az koku içermektedir. Aynı zamanda su bazlı boyaların temizlemesi daha kolaydır ve zamanla renkler daha da belirginleşir.

En İyi Boya Markası Nasıl Seçilir?
En İyi Boya Markası Nasıl Seçilir?

Boyanın kalitesi çok önemlidir. Yüksek kaliteli boyalar uzun süre dayanmanın yanı sıra daha iyi performans göstermektedir. Eskidikçe sararmaya daha az eğimlidirler, pürüzsüz olurlar ve fırça izleri bırakmazlar. Ayrıca temizlemesi daha kolay olmasının yanı sıra kirlere daha dayanıklı olurlar.

DİĞER YAZILARIMIZ

Yazlık Ev Dekorasyonu Nasıl Yapılır? 5 Harika Öneri!

Yaşam alanlarımız bizim ruhumuzu yansıtan en önemli göstergelerdendir. Yaz yaklaşırken müthiş bir ev dekorasyonu ile [...]

İNGİLTERE BOYA SANAYİCİLERİ DERNEĞİ’NİN TEK TÜRK BOYA MARKASI ÜYESİ AKÇALI BOYA OLDU

1912 yılından bugüne faaliyet gösteren ve İngiltere’nin en prestijli sivil toplum kuruluşlarından olan BCF’nin (British [...]

Vernikli Ahşap Nasıl Boyanır? Adım Adım Vernikli Ahşap Boyama!

Vernik yıllar içinde yıpranmakta ve maalesef kusurları daha da belirgin ve can sıkıcı hale getirmektedir. [...]

Evinizi Boyamadan Önce Dikkat Etmeniz Gereken 5 Şey!

Evlerimizi boyamadan önce fazla heyecanlı olup hızlıca kararlar verebilir ve sonrasında pek hoş olmayan sonuçlarla [...]

Yeni Moda İpek Mat Boya! Permosil Silikonlu İpek Mat İç Cephe Boyası Nasıl Kullanılır?

Yepyeni bir yıla girdiğimiz bu günlerde giyim, sanat, teknoloji ve benzeri alanlarda moda akımları gün [...]

Balkon Dekorasyonunda Renk Nasıl Seçilir? 5 Muhteşem Renk Önerisi

Yazları bunaltıcı sıcaklarda ailemiz, arkadaşlarımız ve akrabalarımız ile birlikte hoş vakit geçirdiğimiz alanlar olan balkonlar, [...]

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Open chat
Merhaba! Permolit Boya'ya hoş geldiniz. Size nasıl yardımcı olabiliriz?