Yeni Moda İpek Mat Boya! Permosil Silikonlu İpek Mat İç Cephe Boyası Nasıl Kullanılır?

Yepyeni bir yıla girdiğimiz bu günlerde giyim, sanat, teknoloji ve benzeri alanlarda moda akımları gün yüzüne çıkarken duvar boyasında da en güncel akımlardan biri ipek mat boya kullanımı olmaya aday gözükmekte. İpek Mat Boyalar neden 2022’nin en güncel ev dekorasyonu modasını yakalayacak, Permosil Silikonlu İpek Mat İç Cephe Boyası ile ilgili tüm detaylar ve çok daha fazlasını blog yazımızda bulabilirsiniz. Keyifli okumalar dileriz. 😊

İpek Mat Boya Nedir?

İpek mat boyaları kısaca özetlemek gerekirse mat yüzeylerde ipek görünüm sağlayan, iç cephe duvarlarına hoş ve tadında bir parlaklık veren boyalardır. İpek mat boyalar ile birlikte canlı renkler kullanarak oldukça ferah ve iç açıcı yaşam alanları elde edebilir, hem 2022 iç cephe ev dekorasyonu modasını yakalarken hem de yaşam alanlarınızı kalbinizin götürdüğü yere doğru renklendirebilirsiniz.

2022 Modası İpek Mat Boya Mı?

2022 iç cephe ev dekorasyonu modasının en çok öne çıkan özellikleri canlı, ferah ve iç açıcı renkler kullanılması oldu. Canlı, ferah ve iç açıcı renkleri en etkin bir biçimde kullanmak için de buna uygun bir boya gerekmekte. İpek mat boyalar ile 2022 modasının en güncel renklerinden dilediğinizi ışık, hava şartları, uygulama alanın yapısı vb. ortam şartlarından en düşük seviyede etkilenerek en doğru biçimde uygulayabilirsiniz.

İpek Mat Boya İle Uyumlu Renkler Nelerdir?

Siz değerli takipçilerimize blog yazımızın en başından beri 2022 ev dekorasyon modası için vurguladığımız üç kıymetli renk ölçeği bulunuyor. Yeniden tekrarlamak gerekirse bunlar canlı, ferah ve iç açıcı renk tercihlerinin kullanılması.

Permolit Boya’nın eşsiz renk dünyasından sizler için özel hazırlanmış renk kartelalarını incelediğimizde ipek mat boyaların kendine has güzelliğini öne çıkaran ve 2022 ev dekorasyonu modasına uygun renklerimiz olarak mavi tonlarında Permolit Renk Dünyası Kartelasından A-37E, Permolit Su Bazlı İç Cephe Renk Kartelasından 1017 Yeni Limon ve pastel tonlarından ise Permomax Renk Kartelamızdan B-16C renklerimizi tavsiye edebiliriz. Permolit Boya’nın eşsiz renk dünyasını keşfetmek ve ipek mat boyalara en yakışan renkleri kendi zevklerinize göre seçebilmek için renk kartelalarımıza göz atabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir: https://www.permolitboya.com.tr/oda-rengi-secimi-hangi-oda-ne-renk-olmali/

Permosil Silikonlu İpek Mat İç Cephe Boyası Kaliteli Mi?

Sürekli AR-GE çalışmaları ile ürünlerini piyasa standartları üzerine çıkaran ve kendi fabrikalarında son teknoloji üretim yöntemlerini kullanan Permolit Boya, ürünlerinin kalitesi konusunda tüketicilerin akıllarında en ufak şüphe bırakmıyor, kullananların yüzlerini güldürüyor.

Türkiye genelinde 5.000’e yakın bayii ağı ile ürünlerini dört bir yana ulaştıran Permolit Boya güzel ülkemizin her yanını güvenle boyarken aynı zamanda 24 farklı ülkede de faaliyet göstererek dünyayı güzelleştirmeye devam ediyor.

Permolit Boya güvencesi ve kalite standartlarında üretilen Permosil Silikonlu İpek Mat İç Cephe Boyası ile yaşam alanlarınızı gönül rahatlığı ile güzelleştirebilir, sevdiklerinizle paylaşmaktan keyif alacağınız ortamlar hazırlayabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir: https://www.permolitboya.com.tr/tavan-boyama-teknikleri/

Permosil Silikonlu İpek Mat İç Cephe Boyası Nasıl Kullanılır?

Yüzeyler kir, toz, yağ, eski boya kalıntıları ve kendini taşıyamayacak gevşek dokulardan arındırılmalıdır. Yüzeylerdeki seviye farklılıkları, bozukluklar ve çatlaklar Permolit Permomacun Süper Akrilik İç Cephe Macunu ile düzeltilmelidir. İlk defa boyanacak alçı ve macun uygulanmış yüzeyler Permolit Permobinder ile, eski boyalı yüzeyler Permolit Permokapar İç Cephe Örtücü Astar ile diğer yüzeyler ise Permolit Permolak Akrilik Astar veya Permolit Permosar Silikonlu Astar ile tek kat olarak astarlanmalıdır. Boya uygulaması en az iki kat halinde ve katlar arasında en az 6 saat beklenerek yapılmalıdır.

Kullanılan tüm araçlar su ile temizlenebilir. Permosil Silikonlu İpek Mat İç Cephe Boyası su ile hacimce %10 oranında inceltilmelidir. Saten rulo, fırça veya püskürtme sistemleri ile uygulama yapılabilir. Kaplama gücü yüzeyin düzgünlük ve emiciliğine bağlı olmak kaydı ile tek katta 12 – 16 m²/L olarak değişmekle beraber dokunma kuruması 30 dk, tam kuruması 24 saattir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Open chat
Merhaba! Permolit Boya'ya hoş geldiniz. Size nasıl yardımcı olabiliriz?