Yazlık Ev Dekorasyonu Nasıl Yapılır? 5 Harika Öneri!

Yaşam alanlarımız bizim ruhumuzu yansıtan en önemli göstergelerdendir. Yaz yaklaşırken müthiş bir ev dekorasyonu ile ruhunuzu yenilemeye ne dersiniz? Eğer cevabınız evet ise doğru yerdesiniz! Bu permolog yazımızda evinizi tam bir yazlık eve çevirecek 5 harika dekorasyon önerisi vereceğiz, keyifli okumalar dileriz. 😊

1. Öneri: Alanınızı Verimli Kullanın

Ferah evlerin önündeki en büyük engel, yaşam alanlarınızdaki alanların verimli kullanılmamasıdır. Dekorasyonda adım adım ilerlerken neyi nereye koyacağınızın planlamasını her şeyden önce yapmak sizlere büyük avantajlar sağlayacaktır.

Ev eşyalarını daha verimli kullanmanın ilk adımı, gereksiz gördüğünüz tüm eşyalarınızı gözden çıkararak minimum eşya ile ilerlemenizdir özetle ne kadar az işe yaramaz eşya o kadar çok huzur diyebiliriz. İkinci adım olarak ise mutlaka olması gerektiğini düşündüğünüz eşyaların yerleşimidir. Örnek vermek gerekirse televizyon ünitesi kullanmak yerine televizyonunuzu duvara monte edebilirsiniz, çok parçalı oturma grupları yerine tek parçadan oluşan oturma grupları tercih edebilirsiniz, yemek masanızı bir ziyafet boyutunda değil de çekirdek ailenizin büyüklüğüne uygun şekilde belirleyip duvara monte ederek kullanmadığınız zamanlar yaşam alanlarınızdan çok önemli bir tasarruf edinebilirsiniz.

2. Öneri: Ferah Mobilyalar Seçin

Mobilyalar duvar boyası ile birlikte bir eve girdiğiniz zaman gözünüze ilk çarpan şeydir. İlk intiba her şeyde olduğu gibi evlerimizde de çok önemlidir, ilk görüşte yaz evi havası veren mobilyalar ile hem misafirlerinizin hem de sizin içinizi derin bir ferahlık kaplayabilir ve yaz moduna geçiş yapabilirsiniz.

Cıvıl cıvıl ve ferah yazlık mobilyalar seçmek için öncelikle evinizin konumunu, ne kadar güneş aldığını ve büyüklüğünü hesaba katmanız gerekmektedir. Bu tercihler doğrultusunda uygun ışıklandırma ile cıvıl cıvıl canlı renkler de seçebilir veya eviniz yeterli güneş alıyorsa açık renkler seçerek doğal ışıktan da yararlanabilirsiniz.

3. Öneri: Yazın Cıvıltısını Duvarlarınıza Yansıtın

İlk intiba çok önemlidir demiştik öyle değil mi? Evinize girdiğiniz zaman yaz havasını size en çok yansıtacak olan şey duvarlarınızdaki renklerdir. Bu yaz evlerinize yaz havasını getirmek ve çiçekten duvarlar oluşturmak için Permomax Vual İpek Mat İç Cephe Boyasını kullanmanızı tavsiye ediyoruz.

Renk konusunda ise tavsiyemiz mobilyalarınızla uyumlu bir karar vermeniz olacaktır. Mobilya seçiminde ortaya koyduğumuz evinizin konumunu, ne kadar güneş aldığını ve büyüklüğü gibi kriterleri değerlendirdikten sonra duvar boyası renginde de paralel bir karar verilmelidir. Evinize yaz havasını getirecek en güzel duvar boyası renklerini seçmek için Permolit Boya kartelalarına göz atmanızı tavsiye ediyoruz. 😊

4. Öneri: Zeminlerde Sadeliğe Önem Verin

Mobilyalarınız ve duvar renginiz ne olursa olsun zeminde sadeliğe önem vermek çok önemlidir. Göz yoran veya diğer öğelerden pay çalan bir zemin, yaz evi havasını kaçırıp dikkati dağıtabilir. Huzurlu ve/veya cıvıl cıvıl yaz evleri oluşturmak için muhakkak dikkat çekicilikten uzak ama işlevselliği yüksek zeminler tercih etmenizi önermekteyiz.

Bu noktada ahşap tercihinde bulunabilir ve yazlık evinizi oluşturduğunuz mobilya gibi duvar boyası gibi öğelerle kombine edebilirsiniz. Örnek vermek gerekirse açık tonlarda seçtiğiniz duvar boyanızı ve mobilyalarınızı kurşun ve kanserojen kimyasallar içermeyen EN71-3 standartlarına uygun Permolife Su Bazlı Amerikan Kapı Boyası ile boyanmış daha koyu renklerdeki ahşap zeminlerle kombine edebilirsiniz.

5. Öneri: Dekorlarınıza Ruhunuzu Yansıtın

Nasıl ki saat takmak, bir küpe takmak, bir bilezik takmak biz insanlar için çok önemli aksesuarlar ise dekorlarımız da evlerimiz için aynı önemi taşımaktadır. Yaz evlerini dekore ederken mümkün olduğunca az eşya kullanmalı ama bu eşyaların çok dikkat çekici ve hikâyesi olan ürünler olmasına dikkat etmeliyiz.

En dikkat çekici ve hikâyesi olan ürünler, insanın ruhundan ve kendinden bir parça taşıyan ürünlerdir. Bu nedenle Kendin Yap (DIY) felsefesi ile oluşturulmuş dekorasyonları yaşam alanlarınızda sergilemeniz oldukça şık olacaktır. Kendinizin yaptığı bu dekorlarda Permolit Boya’nın Permolife Serisi boyalarını veya EN71-3 çocuk ve oyuncak güvenliği sertifikası bulunan Permolit Multi-Surface Hobi Boyası ile renklendirebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Open chat
Merhaba! Permolit Boya'ya hoş geldiniz. Size nasıl yardımcı olabiliriz?