İnsan Kaynakları

ISG Politikamız ve Sürdürülebilirlik

Türk Boya sektöründe yüzde yüz yerli sermaye ile 1984 yılında kurulan Akçalı A.Ş., rekabetin yüksek olduğu boya sektöründe kendi teknolojisini geliştirerek sürdürülebilir büyümeyi sağlamak için Ar-Ge faaliyetlerine ve inovatif ürünlere yatırım yapmaktadır.

Şirket olarak, gelecek stratejilerimizi; müşterilerimize faydalar sağlamanın yanında, gelecek nesillere rahatça yaşayabilecekleri bir dünya bırakmanın bilinci ile oluşturuyoruz. Bu doğrultuda revize etmekte olduğumuz Süreç Yönetim Sistemimizi, kurmuş olduğumuz Yönetim Sistemlerimiz ( ISO 9001 Kalite Yönetim Sistemi, ISO 14001 Çevre Yönetim Sistemi ve OHSAS 18001 İş Sağlığı ve Güvenliği Yönetim Sistemi ) ile entegre olarak çalışacak şekilde tasarlamakta ve tüm süreçlerimizin sürekli iyileştirilmesine önem vermekteyiz. Aynı zamanda tedarikçilerimiz ve iş ortaklarımız ile çalışmalarımızda da aynı normlara önem vererek ortak bir bilinç yaratmaya çalışmaktayız. Yatırımlarımızı yaparken geri dönüşüm, sürdürülebilirlik ve sosyal sorumluluk konularında maksimum seviyede duyarlılık ile hareket etmekteyiz.

Su bazlı ürünlerde uzmanlaşmamızın en büyük nedeni ürünlerimizin çevreci olmasıdır. Bu düşüncenin bir uzantısı olarak, 2016 yılında da çevre ve insan sağlığına daha duyarlı ürünler üzerine AR- GE çalışmalarına yatırım yapmaya devam ediyoruz.

Çevre ve Sürdürülebilirlik Konularında Yaptıklarımız

Sürdürülebilir çevre için ISO 14000 çalışmalarımız devam etmektedir. Kullandığımız ürünlerin içerisindeki hammaddelerde revizelere gidiyoruz, bu konuda Avrupa standartlarını çok yakından takip ediyoruz. Mümkün olduğunca sağlığa zararsız olan ürünleri kullanmaya özen gösteriyoruz. Su bazlı üretim yaptığımız için zaten çevreye zararlı bir atığımız yok, son derece modern atık tesislerine sahibiz. Ayrıca orman yangınlarını önleme ile alakalı olarak TUBİTAK ile birlikte yürüttüğümüz projelerimiz var. Ürünlerimizi sürekli geliştirerek, insan sağlığına zararsız ürünler üretmeye çalışıyoruz.