Oda Rengi Seçimi Hangi Oda Ne Renk Olmalı

Oda Rengi Seçimi Hangi Oda Ne Renk Olmalı

Oda Rengi Seçimi Hangi Oda Ne Renk Olmalı

Şunu hayal edin: Yaşamak için yeni bir yeriniz var ve her oda aynı beyaz tona boyanmış. Minimalistler, tamamen beyaz bir ev fikrinden memnun olabilir, ancak çoğu insan renksiz duvarlar düşüncesiyle ürperebilir. İkinci gruptaysanız, size oda rengi seçimi konusunda hangi oda ne renk olmalı bazı önerilerimiz var.

Odalar için en iyi renk ipuçları

Evinizdeki tüm odalar için ayrı bir boya rengi seçmek , en kararlı insanları bile şaşırtabilir, bunaltabilir. Parlak ve renkli, yada karanlık ve karamsar veya solgun ve nötr bir şey mi istiyorsunuz? Gelecekte evinizi satmayı planlıyorsanız, en iyi yöntemlerden biri, evin satılmasında etkili olacak renklerle boyamaktır. Oda oda evinizin duvarlarını hangi renge boyayacağınızı bulmak için emlakçıların bu renkli ipuçlarını takip edin.

Mutfak

Mutfakta rengi için enerji verici veya cesur bir şey tercih edin . Son zamanlarda altın armatür ve aksanlara sahip lacivert duvarlar özellikle popüler.

Zengin bir lacivert her tür metalle, özellikle de şu anda trend olan altın donanımlarla çok şık duruyor. Yorgun bir mutfağı güncellemek, daha şık ve yeni hissettirmek için harika bir yol. Canlandırıcı hissettiren sarı bir tonda mutfaklar için kullanılabilir. Mutfak, evde daha aktif bir odadır, bu nedenle rengin o ruh haline uymasını istersiniz.

Oturma odası

Emlakçılar, oturma odasında nötr bir rengin en iyisi olduğunu söylüyorlar. Oturma odası, mobilya, aksesuarlar, tablolar ve diğer eşyalarla kişiliğinizin ön plana çıktığı, yansıdığı geniş bir açık alandır. Bunca şey arasında herhangi bir renk kaymasını kaldırabilecek şık bir tema oluşturmak istiyorsunuz. Örneğin daha fazla renk patlamasının peşindeyseniz, ön plana çıkacak farklı renkte bir duvar oluşturun veya dekorunuza eğlenceli tonlar ekleyin.

Banyo

Birçok banyo, küvetin ve lavabonun etrafında beyaz fayanslarla döşenmiştir. Ancak bunu boya rengiyle yansıtırsanız, herhangi bir kir direk üzerine bir spot ışığı tutulmuş gibi olacaktır. Temiz görünmesini sağlamak ve döşemeyle kontrast oluşturmak için cesur ve karanlık bir şey deneyin. Trend koyu şık duvar rengi tonları için Permolit Boya Renk Kartelalarını inceleyin.

Yatak odası

Yatak odanızda rahatlatıcı bulduğunuz bir renk seçin. Son derece kişisel bir alan ve boya rengi bunu yansıtmalı.

Uyuduğumuz yatak odalarında ideal olarak oda rahatlatıcı ve sakinleştirici renklere boyanmalıdır. Bazı insanlar için bu daha sıcak renkler anlamına gelebilir, ancak diğerleri için daha soğuk tonları tercih edebilirler. Mavi tonları genellikle sakinleştirici bir etkiye sahip olabilir, bu nedenle soğuk veya sıcak maviler yatak odası için harika bir seçimdir. Bazı griler, morlar veya yeşiller içlerinde maviye sahiptir, bu nedenle istenen sakinleştirici etkiyi de sağlayabilir.

Yemek odası

Özellikle yemek odaları için, kararınızı odanın ne kadar doğal ışık aldığına göre verin. Çok fazla ışık alıyorsa, alanı aktif hissettirmek için mücevher tonu gibi eğlenceli, enerji verici bir renk seçin. Ancak hiç doğal ışığınız yoksa veya çok az doğal ışığınız varsa, beyaz veya kirli beyaz gibi alanı aydınlatan bir boya rengi kullanın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Open chat
Merhaba! Permolit Boya'ya hoş geldiniz. Size nasıl yardımcı olabiliriz?