En iyi Duvar Boyası Hangisi? Duvar Boyası Nasıl Seçilir

En iyi Duvar Boyası Hangisi? Duvar Boyası Nasıl Seçilir

En iyi Duvar Boyası Hangisi? Duvar Boyası Nasıl Seçilir

Evinizi boya badana yapmaya karar verdiyseniz en iyi duvar boyası hangisi, duvar boyası nasıl seçilir sorularını mutlaka sormuşsunuzdur. Yaşam alanlarınızda gerçekleştireceğiniz değişimler ve seçmiş olacağınız duvar boyası renkleri sizlere daha ferah ve huzur bulacağınız ortam oluşturabilir. Unutmayın ki ev dekorasyonun en önemli unsurlarından biri duvarlarınızdır.

En iyi Duvar Boyası Nasıl Seçilir?

Duvar boyası seçerken önceliğiniz evinizin hangi kısımlarının boyama ihtiyacı olduğudur. Daha sonraki aşamanız boya yapmaktaki amacınızın ne olduğunu belirlemenizdir. Lekeleri örtmek mi istiyorsunuz yoksa duvarlarınızı dış etkenlerde korumak mı? Eğer öyleyse, lekeye dayanıklı bir duvar boyası seçmek sizin için iyi bir tercih olabilir. Bir odayı tamamen değiştirmek istiyorsanız, açık bir renkle koyu bir rengin üzerine boyama gerçekleştiriyorsanız mutlaka bir astar boya kullanmanız gerekmektedir. Boyama işlemleri bittikten sonra duvarınızın nasıl durduğunu düşünün. Bu nedenle en iyi duvar boyası boyanın parlaklık durumunu duvarınıza yansıtması açısından önemlidir.

En İyi Duvar Boyası Nasıl Seçilir?
En İyi Duvar Boyası Nasıl Seçilir?

En iyi Duvar Boyasında Olması Gereken Özellikler

Boya alırken dikkat etmemiz gereken tek özellik boya renkleri olmaması gerekir aynı zamanda fiyat performans gibi bütçemizi de yakından ilgilendiren özellikleri de göz önünde bulundurarak duvar boyası almanız gerekir.

 • Yüksek örtücülük sağlaması
 • Uygulanması kolay olması
 • Silinebilir olması
 • Fırça rulo izi göstermemesi
 • Hızlı kuruması
 • Dış etkenlere karşı dayanıklı olması
 • Küf oluşumunu engellemesi

Su Bazlı İç Cephe Boyası Ürün Grubumuza Göz Atın

Özelliklerine Göre Duvar Boya Çeşitleri

Örtücü özelliği olan duvar boyası: Plastik iç cephe boyası ve mat iç cephe boyalarını kullanabilirsiniz. Örtücü boyalar boyamada zaman tasarrufu ve renk değiştirirken de bir avantaj sağlar. Sizlere Permolit Boya’nın Permomax Mat İç Cephe Boyası, Permosil  İç Cephe Boyası ve Permoplast Plastik İç Cephe Boyasını öneririz.

Küf oluşumunu engelleyen ve antibakteriyel özelliği olan boyalar: Boyada antibakteriyel ve küf oluşumunu engelleyen özellikler arıyorsanız; Sağlık Bakanlığı tarafından ruhsatlı bir ürünümüz olan Permomax Antibakteriyel Tavan Boyası ve küf oluşumunu engelleyen Permomax İpek Mat İç Cephe Boyası ve küf oluşumuna karşı dirençli olan Permosoft İpek Mat İç Cephe Boyasını kullanabilirsiniz.

Permolit Boya’nın kaliteli ve zengin ürün çeşitleri sizlerin tüm ihtiyaçlarına cevap verebilmektedir. Ürünlerimizle ilgili daha fazla bilgi almak için tıklayınız. Bu makalemizde sizlere en iyi duvar boyası nasıl seçilir sorusuna cevap vermeye çalıştık. Diğer makalelerimiz için hayalinizdeki renkli dünya sayfamıza sizleri bekliyoruz.

En iyi Duvar Boyası Hangisi? Duvar Boyası Nasıl Seçilir” yazısında 4 düşünce

 1. beşiktaş boyacı ustası diyor ki:

  tavan boyanız dışında başka boya çeşidinizi hiç kullanmadım daha doğrusu talep olmadığı için kullanamıyoruz tavan boyasını kimse önemsemiyor ama ben bir usta olarak çok memnunum hep kullanıyorum ki bildiğim tüm ustalar kullanıyor eminim duvar boyalarınız’da kalitelidir ama işte insanlar bilmyor ne yapıp edip 4 kaliteli markanın arasına yerleşmelisiniz değişik kampanya veya başka birşeyler yapmalısınız saygılar..

 2. boya badana ustası diyor ki:

  permolit boyası oldukça harika yılardır kullanıyoruz hiç bir sıkıntı yaşamadık silikonlu boyası yıllardır duvarda rengini korumaktadır bazı ustalar yanlış anlatım yapıldı zaman tatbiki talep olmaz diyer boyalardan ustun oldunuz düşünüyoruz bu işi uzmanına bırakınız..

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Open chat
Merhaba! Permolit Boya'ya hoş geldiniz. Size nasıl yardımcı olabiliriz?