Ev Tadilatı Yaptırırken Pandemiden Korunma Tedbirleri

Pandemiden Korunma Tedbirleri

Koronavirus Döneminde Ev Tadilatı Yaptırırken Alınacak Önlemler

Herhangi bir ev sahibinin (veya kiralayanın) isteyeceği en son şey, sızan bir bulaşık makinesinin aktığı bir mutfak zeminine veya klima çalışmayı bıraktığı için bunaltıcı bir eve gelmektir. Bu küçük krizler her meydana geldiklerinde, özellikle bu pandemi döneminde sorun oluyorlar. Koronavirus döneminde ev tahilatı yaptırırken pandemiden korunma tedbirleri konusunu bir daha gözden geçirmenizde yarar var.

Pandemiden Korunma Tedbirleri 

Acil mi?

Bir tamirci aramaya başlamadan önce onarımın önemini analiz edin. Muhtemelen daha güvenli zamanlara kadar halıyı profesyonelce temizletmeyi erteleyebilirsiniz, ancak bir boru sızdırmaya başlarsa veya tuvalet sifonu bozulursa, en kısa zamanda bir tamirci çağırmak önemlidir. Evinizi veya sağlığınızı korumak için belirli bir servis veya onarımın gerekli olup olmadığını kendinize sorun. Değilse, beklemeyi düşünün. Acil bir onarım planlamaya karar verirseniz, hem siz hem de tadilatçı riski en aza indirmek için bazı adımlar atmalısınız.

Sorular Sorun

Bir onarım planlamak için aradığınızda, şirketin çalışanlarının ateşini ölçerek tarayıp taramadığını sorun ve işçilerin semptom geliştirmeleri halinde işe gelmemelerini gerektiren HES kodunu kullanıp kullanmadıklarını öğrenin . Aynı şekilde, sorumlu bir şirket size evinizde herhangi bir kişiye Covid-19 teşhisi konulup konulmadığını veya potansiyel olarak virüse maruz kalıp kalmadığınızı sormalıdır.

Pandemiden Korunma Tedbirleri

Koruyucu Ekipmanlarda Israr Edin

Onarım çalışanlarının çoğu sormadan maske takacak olsa da, şirkete evinizde çalışacak kişilerin maske kullanmasını istediğinizi önceden söyleyin. İşçilerin maskesiz olması durumunda, hazır temiz maskeler bulundurun ve onlardan takmalarını isteyin. Mümkünse, mikropların yayılmasını azaltmak için girişe bir masanın üzerine temiz maske, tek kullanımlık eldivenler, tek kullanımlık galoşlar ve el dezenfektanı koyun.

Ziyaret Öncesi

Evinizi güvenli kılmak sizin sorumluluğunuzdadır. Yeni koronavirüse maruz kalan herkes semptom geliştirmez, bu nedenle evinizdeki herkesin virüssüz olduğunu düşünseniz bile , onarım görevlisinin çalıştığı alanı temizlemek için yine de dezenfektan spreyler ve temizleyiciler kullanmalısınız . Dağınıklığı ve süs eşyalarını ortadan kaldırın ve daha sonra odaya geri koyabileceğiniz halı gibi dezenfekte edilmesi zor olan büyük parçalarıda çıkarın.

En Kısa Yol

Onarım görevlisi evinizin arka tarafına yakın bir yerde çalışacaksa, çalışanın onarımın yapılacağı yere en yakın kapıdan girmesini istediğinizi şirkete önceden bildirin. Onarım görevlisinin izlemesini istediğiniz yolu belirtmek için gazete veya koruyucu örtü kullanabilirsiniz.

Çalışma Alanını Koruyun

Uzmanlar Covid-19 virüsünün yüzeylerde ne kadar süre yaşayabileceği henüz tam net olmasada, yüzeylerle teması en aza indirmek önemlidir. Tamircinin lavabonun veya dolabın altına uzanması gerekeceği ihtimaline karşı, onarımın yapılacağı yerin yakınında yere gazete, tek kullanımlık bir plastik örtü veya eski bir çarşaf yayın. Tamircinin aletlerini yerleştirmesi için tezgah üzerini örtün.

El Sabunu ve Dezenfektan

Sık sık el yıkama, virüsün yayılmasını önlemenin en iyi yollarından biridir; bu nedenle, tamirci banyoda veya mutfakta çalışacaksa sabun ve kağıt havlu koymak,ayrıca el dezenfektanı koymak mantıklıdır. Çoğu tamirci, düşünceli olmanızı takdir edecek ve ellerini yıkamaktan çok mutlu olacaktır. Lavabo ve musluğu daha sonra dezenfekte etmeyi unutmayın.

Mesafeni koru

Kendinizi korumak ve işçinin güvenliği için etrafta gezinmeyin. DSÖ tarafından tavsiye edildiği gibi en az 1,5mt sosyal mesafeyi uygulayın. Tamirci bir şeye bakmanızı istemediği veya fikrinizi alması gerekmediği sürece odadan tamamen uzak durun.

Klimayı kapatın

Yeni koronavirüs havada hızla yayılır. Mümkünse, klimanızı kapatın ve işçi ayrıldıktan sonra en az bir saat tekrar açmayın.

Temassız Ödeme

Randevuyu planladığınızda, tamamlanan onarımlar için temassız ödeme isteyin.

Ziyaretten Sonra Dezenfekte Et

Onarım görevlisi ayrıldıktan sonra her şeyi tekrar dezenfekte etmelisiniz, mümkünse havadaki mikroplara yerleşme şansı vermek için birkaç saat bekleyin. Kullandığınız gazeteleri ve tek örtüleri atın, onarım görevlisinin yolu boyunca tüm yüzeyleri temizleyin. Dolap, kapı kolu, musluklar veya lavabo gibi dokunulması muhtemel yüzeylere özellikle dikkat edin.

Covid-19 için Evde Alınabilecek Tedbirler

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Open chat
Merhaba! Permolit Boya'ya hoş geldiniz. Size nasıl yardımcı olabiliriz?