Asya Stili Dekorasyon ile Ev Tasarımı

Asya Tarzı Dekorasyon ile Uzak Doğu Ev Tasarımı

Asya Stili Ev Dekorasyon ile Ev Tasarımı

Bugünlerde evinizde farklı bir stil denemek istiyor ve karar veremiyorsanız, bir öneride bizden, Asya tarzı dekorasyon yapmaya ne dersiniz?

Asya, iç mimarisi ve dekoru ile birçok ilginç tasarıma sahiptir. Asya evinin karakteristiği genellikle odanın içinde doğal materyallerden yapılmış eşsiz desenlerle doludur. Çin ve Japonya en ilginç ev dekorasyonlarına sahip iki ülkedir. Bu süslemelerin,bir evi dekore etmek için kendi kuralları vardır, mesela Çin’de Feng Shui gibi . Çinli insanlar evlerinin bu kurallarla iyi bir yaşam alanı olabileceğine inanıyorlar.
Evinizi Asya tarzı ile dekore etmek istiyorsanız, önce sizin için seçtiğimiz resimlere bakıp bu dekorasyon tarzını inceleyin.

Feng Shui Nedir? Feng Shui ile İç Dekorasyon Fikirleri

Asya Tarzı Dekorasyon ile Uzak Doğu Ev Tasarımı

Japon Yemek Masası
Japon Yemek Masası – Kaynak: Pinterest

Bu geleneksel yemek odası bir Asya ülkesi olan Japonya’nın tarzıdır. Asya dekorasyonunda, yemek masası ve oturma bölümü tarzı alıştığımız şekilden daha farklıdır. Buna eşlik eden duvar sanatları ve aydınlatmaları gelir.

Bitki, taş heykel ve ahşap mobilyalar ile dekore edilmiş
Bitki, taş heykel ve ahşap mobilyalar ile dekore edilmiş – Kaynak: Pinterest

Bir Asya odası, bitkiler, taş heykeller ve ahşap mobilyalar gibi bazı doğal eşyalarla dekore edilmiştir. Bazen de Asya kültüründe önemli olan dini semboller ve heykeller dekorasyonda ön plana çıkar.

Asya, özellikle Çin deyim yerindeyse, neredeyse kırmızı renkle birlikte anılır.
Asya, özellikle Çin kırmızı renkle birlikte anılır – Kaynak: Pinterest

Uzak Doğu Stili Ev Dekorasyonu

Asya, özellikle Çin deyim yerindeyse, neredeyse kırmızı renkle birlikte anılır. Böyle önem arz ettiğini söyleyip, kırmızı bir dekorasyon örneği paylaşmadan olmazdı. Bu renk, herhangi bir odayı Asya aksanı ile süslemek için en iyi renklerden biri olabilir.

Asya tarzı yatak odası
Asya tarzı yatak odası – Kaynak: Pinterest

Masanın üzerindeki küçük bitki ile yastıktaki ejderha deseni zaten ilk bakışta bir Asya dekorasyonunu gösteriyor. Bunun yanı sıra yatak odasında doğal güzel bir ışık var.

Asya tarzı antre tasarımı
Asya tarzı antre tasarımı – Kaynak: Pinterest

Antrenizide Asya dekorasyonu ile dekore etmek isteyebilirsiniz. Sadece bu giriş yolu fikrini kullanmanız yeterli. Basit ve aynı zamanda oldukça doğal görünüyor.

Tatami minderi kullanarak Asya tarzı oda yapmak -
Tatami minderi kullanarak Asya tarzı oda yapmak – Kaynak: Pinterest

Bir tatami minderi kullanmak, Asya aksanıyla ferah bir oda yapmanın en kolay yollarından biridir. Tatami aynı zamanda odanızı daha sıcak hissettirebilir.

Bambu kullanarak asya stili ev dekorasyonu oluşturma
Bambu kullanarak asya stili ev dekorasyonu oluşturma – Kaynak: Pinterest

Asya stili ev dekorasyonunda, özellikle Çinliler evlerini dekore etmek için bambu kullanıyorlar. Bambu kullanarak yaptıracağınız merdiven korkulukları ile, merdivenin harika görünmesini sağlayabilirsiniz.

Mumlar ve yeşil bambular aynı dekorda birbirini tamamlamak için harika bir seçim
Mumlar ve yeşil bambular aynı dekorda birbirini tamamlamak için harika bir seçim – Kaynak: Pinterest

Mumlar ve yeşil bambular aynı dekorda birbirini tamamlamak için harika bir seçim. Doğal bir Asya yemek odası dekoru yapmak istiyorsanız bunu kullanabilirsiniz.

Lamba, vazolar ve yastıklar üzerindeki desen Asya dekorasyonunun belirgin bir kimliği.
Lamba, vazolar ve yastıklar üzerindeki desen Asya dekorasyonunun belirgin bir kimliği – Kaynak: Pinterest

Gördüğünüz gibi, lamba, vazolar ve yastıklar üzerindeki desen Asya dekorasyonunun belirgin bir kimliği. Salon için çok şık bir dekorasyon tercihi.

Çin Yeni Yılı, geleneksel Çin ay-güneş takviminin başında kutlanan önemli bir Çin festivalidir.
Çin Yeni Yılı, geleneksel Çin ay-güneş takviminin başında kutlanan önemli bir Çin festivalidir. – Kaynak: Pinterest

Evinizi Asya aksanıyla süsleyerek Ay Yeni Yılı’nı da kutlayabilirsiniz. Çin Yeni Yılı, geleneksel Çin ay-güneş takviminin başında kutlanan önemli bir Çin festivalidir. Yeni yılın ilk günü 21 Ocak ile 20 Şubat tarihleri arasındaki yeni aya denk gelmektedir. Bu kutlamalar ilk ayın 15, günü olan fener festivaline kadar sürer, o yüzden minik kırmızı fenerlerle süslü çin vazoları ile bir köşe hazırlayabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Open chat
Merhaba! Permolit Boya'ya hoş geldiniz. Size nasıl yardımcı olabiliriz?