Yerli Sermayemizle Türkiye İçin Üretiyoruz

Akın Akçalı

Yerli Sermayemizle Türkiye İçin Üretiyoruz

33 yılı aşkın süredir Türkiye’nin yüzde yüz yerli sermaye markası olarak boya sektöründe faaliyet gösteren Akçalı Boya, yurtiçi ve yurtdışında her geçen gün büyümesini sürdürüyor. Bugün, 22 ülkeye markasını taşıyan Akçalı Boya 50 bin ton yıllık üretim hacmiyle sektörünün liderleri arasında öne çıkıyor.

Türkiye’de tavan boyası ve sprey boyada sektör lideri olan Akçalı Boya, Permolit Boya markasıyla da en çok satılan ilk 5 marka arasında yükseliyor. Permolit Boya markasıyla uluslararası pazarlarda da büyümesini sürdüren Akçalı Şirketler Grubu  CEO’su  M .Akın Akçalı; Permolit Boya markamızla 22 ülkeye ihracat yapıyoruz. Bununla birlikte fabrika kurduğumuz, düzenli üretim gerçekleştirdiğimiz ve yatırımlar yaptığımız ülkeler de var. Yurt dışındaki pazar payımızı her geçen gün arttırırken, yeni ülkelere de açılıyoruz. Faaliyette bulunduğumuz ülkelere geçtiğimiz aylarda İngiltere’yi de ekledik. Bugün, WRX markamız ile İngiltere’nin ilk ve tek Türk boya markası olarak pazarda yerimizi aldık.” dedi.

Akçalı; “Yüzde yüz yerli sermayemizle yönetilen bir marka olmanın gururunu yaşıyoruz”

Akçalı Şirketler Grubu  CEO’su M. Akın Akçalı; Ülkemiz boya sektöründe yakın coğrafyada ikinci, Avrupa’da ise dördüncü sırada yer almakta. Bu hedef doğrultusunda Akçalı ailesi olarak biz de 33 yıllık birikim ve deneyimimizi Avrupa’ya taşıdık. Türkiye’deki Pazar payımızı genişletirken aynı zamanda yurt dışındaki bilinirliğimizi de artırmayı amaçladık. Bu doğrultuda öncelikli amacımız daima ülkemize katma değer sağlamak oldu. Aynı bilinçle Akçalı Boya daima milli bir marka olarak faaliyet gösterme yolunda ilerledi. Geldiğimiz noktada yüzde yüz yerli sermayeyle yönetilen bir marka olmanın, ülkemize döviz girdisi sağlamanın gururunu yaşıyoruz.

yerli sermaye

GENİŞ SATIŞ VE LOJİSTİK AĞINA SAHİP

Akçalı Boya bünyesindeki tüm markalar geniş satış ve lojistik ağıyla kolay ulaşılabilir bir özelliğe sahip. 10.000’e yakın satış noktasına sahip firma, toptan ve perakende mağazalara ek olarak yapı marketlerde de ürünleriyle yer alıyor. Akçalı Boya kuruluşundan bugüne; inşaat boyaları, sentetik boyalar, ahşap koruyucular ve özel boyalar üreterek toplamda 300’ün üzerinde ürün çeşitliliğiyle faaliyetlerini sürdürüyor. Permolit markasıyla Türkiye’nin ilk tavan boyasını üreten ve bu alanda lider olan Akçalı Boya,  su bazlı boya grubunda yılda 50 bin tonu aşkın satış hacmiyle Türkiye’nin en çok tercih edilen markaları arasında yer alırken, 5 milyonun üzerinde sprey, 2 milyonun üzerinde de teknik sprey satışıyla sektörde liderliğini koruyor. Yurt içi ve yurt dışında insanların hayatına renk katma hedefiyle ürün gamını her geçen gün zenginleştirerek milyonlarca tüketiciye ulaşırken; 2018 yılında da pazar payını artırmaya devam ediyor.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Open chat
Merhaba! Permolit Boya'ya hoş geldiniz. Size nasıl yardımcı olabiliriz?