En Çok Tercih Edilen Duvar Boyası Renkleri

En Çok Tercih Edilen Duvar Boyası Renkleri

Oturma odanızı boyamaya karar verdiniz ve en çok tercih edilen duvar boyası renkleri konusunda bilgi sahibi mi olmak istiyorsunuz? Hangi duvar boyası renkleri seçmeniz gerektiğine karar veremiyor ve bir uzman görüşü mü arıyorsunuz? Eğer bir ev dekorasyonu fikri arıyorsanız, doğru yerdesiniz. Oturma odanızda farklı bir görüntü elde etmeniz için sizlere “Duvar Nasıl Boyanır?” ve “Oturma Odanız İçin Hangi renkleri Tercih etmelisiniz?” gibi konularda rehberlik edeceğiz.

Oturma Odası Duvar Boyası Renkleri
Oturma Odası Duvar Boyası Renkleri

ADIM 1

Boya renkleri- Oturma Odası Duvar Boyası Renkleri

Oturma odanız, açık veya gündelik renklerde olabilir. Mobilya, kumaş, aksesuar ve boya renkleriniz ailenizi yansıtmaktadır. Oturma odanız evinizdeki diğer bölgelerle bağlantılı olabilir veya bağlantılı değilse de bağlantı kurabileceğiniz özellikler eklenebilir. Duvar boyanızdaki renkleri kullanarak, duvar veya vurgulanmış renkleri bitişik alanlarda genişleterek bir süreklilik yaratabilirsiniz.

Boyama Fikirleri & Rahatlatan Duvar Boyası Renkleri

Temiz bir deniz havası alıyormuşsunuz hissi yaratan, kumlu bir beyazla eşleştirilen bu turkuaz rengi, evinizde bir plaj atmosferi yaratacaktır. Rahatlatıcı bir duvar rengi için (C32-e), mavi rengi dengelemek içinse (D4-b) deneyin. Görüntüyü tamamlamak için (C22-b ve D11-f) renklerini kullanarak oturma odanızda yaratmış olduğunuz plaj temasını vurgulayın.

Rahatlatan Duvar Boyası Renkleri
Rahatlatan Duvar Boyası Renkleri

Dekorasyon Fikirleri – Sıcak ve Çekici Duvar Boyası Renkleri

Oturma odanızda parlak renkleri şeçmeniz ve ona nötr bir renk kullanmanız odanızda zorlama gözükmeyen bir enerji getirecektir. Döşemeler için (D8-a) ve duvarınız içinse (B18-f) renklerini deneyin. Alanınıza istikrar getimek için (C12-f) rengine benzeyen dekorları tercih edebilirsiniz. (D7-a)’daki mobilya ve benzeri ürünler, oturma odanızda renk şemasına uygun sağlayabileceği için bir göz atın.

Sıcak ve Çekici Duvar Boyası Renkleri
Sıcak ve Çekici Duvar Boyası Renkleri

İç Tasarım Fikirleri-Beyaz Ve Klasik Duvar Boyası Renkleri

Yumuşatılmış bir görünüm için farklı kumlu beyazlar üzerine, odaya derinlik ve denge getirmek içinse daha koyu renklerde aksesuarlar ekleyin. (D6-c)’ı duvar renginiz olarak, (D6-d) ise tavan renginiz olarak kullanın. Görünümü tamamlamak için (D6-e ve D6-f) renklerinde olan mobilya ve dekorları edinin.

Beyaz Ve Klasik Duvar Boyası Renkleri
Beyaz Ve Klasik Duvar Boyası Renkleri

Renk Dünyası kartelamızla tanışmanız için sizleri bekliyoruz: https://www.permolitboya.com.tr/kartela/permolit-renk-dunyasi

ADIM 2

Yaşam Alanlarımız Hangi İç Cephe Boyası İle Boyanır? – Boya Çeşitleri

Yaşam alanlarınıza değer katmak istiyorsanız doğru yerdesiniz Permolit Boya’nın zengin boya çeşitleri evinizin değerini yükseltiyor. Sizlere Permomax İpek Mat İç Cephe Boyası, Permomax Mat İç Cephe Boyası ve diğer Su Bazlı İç Cephe Boyalarımızı gönül rahatlığıyla önerebiliriz.

ADIM 3

Boya Çeşitleri Arasında Doğru Parlaklığı Seçin

Oturma odaları ailelerin en çok vakit geçirdiği alanlardan biridir. Bu nedenle renk kadar boyanın parlaklığı da önemlidir.  Sizlere zevkinize uygun olarak Permolit Boya’nın mat boya ve ipek mat boya çeşitlerimizi önerebiliriz. Ayrıca; ”Doğru boya nasıl seçilir? Boya Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli” adlı makalemizde boyaların parlaklığıyla ilgili önerileri bulabilirsiniz.

ADIM 4

Projeniz İçin Doğru Boya Malzemeleri Seçin

Daha profesyonel bir sonuç için doğru boya malzemelerini seçin ve daha az yorgunluk ile projelerinizi daha hızlı tamamlayın. Permolit Boya bayilerimiz herhangi bir projeyi tamamlamak için çok çeşitli boyama malzemeleri sunmaktadır.

ADIM 5

Yaşam Alanlarımızı Boyamaya Hazırız

Yaşam alanınızı boyamaya başlamak için hazırsınız. Boyasız alanlardan ıslak, boyalı alanlara doğru, yukarıdan aşağıya doğru boyamaya başlayın. Yağlı boyaların kuruması daha uzun sürer ve pürüzsüz ve eşit bir son elde etmek için yüzeye fırçalamanızı sağlar. Lateks boyalar daha hızlı kurur ve sadece bir veya iki vuruş gereklidir. Güvenlik ve detaylı uygulama talimatları için lütfen Ürün Etiketi, TDS veya MSDS’ye bakın.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Open chat
Merhaba! Permolit Boya'ya hoş geldiniz. Size nasıl yardımcı olabiliriz?