Mutfak Duvarları İçin En İyi Boya Çeşitleri

Boya Çeşitleri

Mutfak Duvarları İçin En İyi Boya Çeşitleri

Boya çeşitleri uygulama alanı ve ihtiyaçlara göre farklılık göstermektedir. Mutfak boyarken dikkat etmeniz gereken bazı unsurlar vardır. Bu unsurlardan ilki mutfağın sürekli kirlenebilecek, yağa ve su lekelerinin olabileceği veya yemeklerdeki yağ ve sosların duvarlara sıçrayabileceği bir ortama sahip olmasıdır. Bir diğer unsur ise sürekli su ile temas edecek lavabo yakınları ve nemin oluşabileceği ocak dipleridir. Bu unsurlar göz önünde bulundurulduğunda, mutfak boyanızı en doğru şekilde seçebilirsiniz. Mutfak için önerebileceğimiz boya çeşidi Permomax İpek Mat İç Cephe boyasıdır.

Permomax İpek Mat İç Cephe Boyası, su bazlı bir boyadır. Yarı-mat parlaklığında olan bu ürün tam silinebilir olması ve leke tutmama özelliği sayesinde mutfağınızda istenmeyen görüntüleri yok etmenize yardımcı olacaktır. Küf oluşumunu engellemesiyle mutfak duvarlarında nemden kaynaklı oluşabilecek küfleri engelleyecektir. Düşük VOC sayesinde boya yaptığınızda ailenizin ve sevdiklerinizin sağlığına zarar vermeden ve hava kirliliği yaratmadan istediğiniz mutfağa sahip olabilirsiniz. Ayrıca Core-shell teknolojisi sayesinde Permomax İç cephe ürünleri ev kimyasallarına mükemmel direnç, antiblocking özelliği, mükemmel su iticilik gibi özelliklere sahiptir.

Çoğu boya düz renklerden yüksek parlaklığa kadar seçenekler sunar. Genel olarak, mat boyaların temizlenmesi daha zordur; parlak boyalar ise temizlemesi daha kolay ürünlerdir. Mutfaklar söz konusu olduğunda, kesinlikle biraz su, sabun ve yağı tutmayacak bir boya seçeneği istersiniz. Bu, saten veya yarı parlak boyaların iyi bir seçim olmasını sağlar.

Mutfakta kullanıldığında, bir saten kaplama yumuşak, ipeksi ve biraz parıltılı görünecektir. Saten yüzeyler aynı zamanda küf, leke ve kirlere karşı dayanıklıdır ve güzel yıkanabilir.

Yarı parlak bir kaplama, içinde %40-70 arası bir oranda daha parlak bir görünüme sahiptir. Çok fazla ışığı yansıtır ve çok parlak bir ışıltı olmadan hoş bir parıltı oluşur. Daha yüksek parlaklık içeriği, aynı zamanda, çok dayanıklı ve silinebilirdir, bir mutfak ve özellikle de tezgâh arkası için mükemmel bir seçim anlamına gelir. Yüksek parlaklıktaki boyalar sizin için dezavantajlı olabilir, duvarda herhangi bir çatlak, kırılma veya başka bir kusuru ortaya çıkarabilir. Duvarlarınızda bu tarz çatlak ve kırılmalar mevcutsa parlak renklerden kaçınmanızı tavsiye ederiz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Open chat
Merhaba! Permolit Boya'ya hoş geldiniz. Size nasıl yardımcı olabiliriz?