Yazlık Ev Dekorasyonu İçin Küçük Dokunuşlar

Yazlık Ev Dekorasyonu İçin Küçük Dokunuşlar

Yazlık Ev Dekorasyonu İçin Küçük Dokunuşlar

Evinizi renkli ve aydınlık bir görünümle yenilerken, sıcak havayı neşeyle ve heyecanla karşılayın. Yazlık ev dekorasyonu için küçük dokunuşlarla sıkıcı görünen yaşam alanını rahat ve aydınlık, bir ortama kolayca dönüştürebilirsiniz. Evinizi veya dairenizi güzel bir sahil evi veya kıyıdan ilham alan bir kır evi gibi dekore edebilirsiniz. Çoğumuz genellikle bunun çok pahalıya mal olacağını düşünüyoruz. Gerçek şu ki, bu makalemizdeki yazlık ev fikirleri için çok para harcamayacaksınız. Sadece bir sanatçı gibi düşünüp bu havalı dekorasyon fikirlerinden bazılarını kullanmanız gerekiyor.

Yazlık Ev Dekorasyonu İçin Küçük Dokunuşlar

1. Renkli kağıt çiçekler

Kağıt çiçekler harika bir dekor olabilir. Bu kağıt çiçeklerin yapımı çok kolay. Kendin yap makalemizden kağıt çiçek yapımını, detaylı bir şekilde öğrenebilirsiniz. Kağıt çiçeklerle, kapı pervazları, çelenkler, parti süslemeleri, vazolar ve duvarlar dekore edilebilir.

Yazlık Ev Dekorasyonu İçin Küçük Dokunuşlar
Plaj Temalı Yaz Dekoru | fotoğraf kaynağı

2. Plaj temalı yaz dekoru

Mükemmel bir yaz, biraz plaj eğlencesi içermelidir. Plaj temalı dekorasyon parçalarını seçerek, bu neşeli havayı evinize taşıyın. Oturma odanızda veya yatak odanızda mükemmel bir yaz havası için bazı pastel ve bej tonlarını seçin. Turkuaz yastıklar, beyaz vurgular, rustik bir fener, yada bir yelkenli, keten ipler, balık ağları ve deniz kabukları gibi plajdan ilham alan duvar dekorları harika olacaktır. Nötr tonlar, deniz ve sahil temasıyla güzelce eşleşecektir.

Yazlık Ev Dekorasyonu İçin Küçük Dokunuşlar
Yaz temalı fotoğraf duvarı | fotoğraf kaynağı

3. Yaz temalı fotoğraf duvarı

Bu fotoğraf duvarıyla yaz anılarınızı evinize getirin. Duvarda eski yaz dönemi resimlerinizden, yakın aile fotoğraflarından bazılarını seçin. Duvara göz alıcı bir görünüm kazandırmak için eski kartpostalları, deniz yıldızları ve deniz kabukları ekleyin.

Renkli çiçek aranjmanları
Renkli çiçek aranjmanları | fotoğraf kaynağı

4. Renkli çiçek aranjmanları

Bazı renkli çiçek aranjmanları ve yaz süsleri ile evinizi aydınlatın. Bu çiçek süslemelerinden asla sıkılmazsınız. İlkbahar ve yaz, yemyeşil, havadar dış mekanlar ve rengarenk çiçeklerle doludur. Renkli çiçeklerle aranjmanları oluşturun ve bunu girişteki konsola, bir duvar nişinin yanına veya oturma odanızdaki yan sehpaya yerleştirin.

Denizcilikle ilgili yaz dekoru
Denizcilikle ilgili yaz dekoru | fotoğraf kaynağı

5. Denizcilikle ilgili yaz dekoru

Kıyıdan ilham alan bir ortam gibi görünmesi için evinizi deniz cazibesiyle dekore edin. İster deniz kıyısından uzak bir şehirde ister huzurlu bir kırsalda olun, bu güzel temalı yaz dekorasyonları dinlendirici bir plaj tatilini evinize getirecek. Evinizin genel tarzı, ve dekoru ne olursa olsun, evinize rahatlatıcı, ferahlatıcı bir dokunuş katmak için her zaman denizle ilgili dekor parçaları ekleyebilirsiniz. Deniz kenarındaki sade renk tonları, evinize çekicilik katar. İstediğiniz bir alanı seçin ve tam bir yaz makyajı yapın. Deniz temanıza başlamadan önce duvarları beyaz veya bej tonlarında boyayın, ardından, çapa, dümen, kürek gibi bazı aksesuarlar ekleyin.

Parlak ve cesur yaz dekoru
Parlak ve cesur yaz dekoru | fotoğraf kaynağı

6. Parlak ve cesur yaz dekoru

Baştan söylemeliyim bu fikir, evlerinde sıcak ve pastel tonları sevenler için değil. Yaz tamamen çiçekler, renkler ve güneş ışığı ile ilgilidir. Bazı cesur ve parlak tonlarla evinizin yazdan ilham alan bir alan gibi görünmesini sağlayabilirsiniz. Bu temayı oluşturmak için dilediğiniz canlı, parlak tonları seçin. Parlak sarı, koyu pembe, turkuaz gibi tonlar mükemmel bir yaz zemini oluşturur. Cesur bir zemin seçtiğiniz için, bu temayı beyaz veya nötr dekor ve mobilya tonlarıyla tamamlayın. Birkaç ayna, sıcak desenli sarkıt lambalar, vazolar gibi dekorasyon parçaları ekleyin.

Rüzgar gülü
Rüzgar gülü | fotoğraf kaynağı

7. Rüzgar gülü

Rüzgar gülü çocukluğumuzdaki yaz tatili anılarımızı hatırlatır. Evinize renk katmak için el yapımı rüzgar gülleri ile olağanüstü bir buket oluşturabilirsiniz. Yapımı kolaydır. İhtiyacınız olan tek şey renkli kartonlar, makas ve birkaç raptiye. Rüzgar gülleri ile, vazo ve saksıları süsleyebilirsiniz.

Yaz temalı oturma odası
Yaz temalı oturma odası | Fotoğraf kaynağı

8. Yaz temalı oturma odası

İster küçük ister büyük bir oturma odanız olsun, bu yazdan ilham alan tema, yaşam alanınıza mükemmel bir şekilde uyacak. Oturma odası duvarlarınızı biraz gri veya beyaz gölgeyle güncelleyin. Nötr renk tonları, yaz temalı dekor için ideal zemin oluşturur. Yine nötr tonlarda mobilyalar kullanın. Kıyı temalı duvar ve konsol süslemeleri, fenerler, tablolar belki seçtiğiniz yine sahil temalı soyut resimler ile duvarlara cesur gölgeler ekleyin.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Open chat
Merhaba! Permolit Boya'ya hoş geldiniz. Size nasıl yardımcı olabiliriz?