Banyo Zemin Kaplama Şık ve Pratik Fikirler

banyo zemin kaplama

Banyo Zemin Kaplama Şık ve Pratik Fikirler

Banyolar buharlı ortamlardır, bu sebeple nemli ortamlara uygun banyo zemin kaplama bulmayı zorunlu kılar. Masif ahşap, halı ve laminat gibi olağan seçeneklerin çoğu, nemli bir atmosferin zorluklarıyla baş edemez . Su sıçramaları, nem, buhar genellikle laminat parkeyi oluşturan katmanları kaldırıp ayırabilir ve ahşabın şişmesine, eğilmesine neden olabilir.

Halı, yumuşak ve dokuma olmasına rağmen, sürekli ıslaklık nedeniyle çürümeye ve kokmaya başlayabilir, ayrıca temizlenmesi çok zor olur. Bunun yerine, suya dayanıklı ve bakımı kolay, rahat temizlenen malzemeden birini tercih etmek gerekiyor.

Banyo Zemin Kapama Fıkirleri

Taş Döşeme

Taş döşeme, bütçenize uygun çok çeşitli stillere sahiptir.

Su geçirmez, dayanıklı ve şıktır. Arduvaz, kireçtaşı veya granit, banyoya lüks bir görünüm kazandırır. Ancak çoğu tür gözeneklidir, bu nedenle sızdırmazlık için ekstra bir işleme ihtiyaç duyacaktır.

Banyo Zemin Kapama Fıkirleri

Taş zeminler her zaman banyoda daha doğal görünüm için ideal seçeneklerdir. Doğal görünümleri tercih ediyorsanız ve özelliklede yukarıdaki gibi bir doğa manzaranız varsa, banyo zemininde kesinlikle taş döşeme kullanmalısınız.

Seramik Karolar

Seramik karolar dayanıklı, hijyeniktir, aynı zamanda yerden ısıtma ile kullanılabilirler . Banyo zemini dışında, banyo duvarlarında da kullanabilirsiniz.

Banyo zemininde ve duvarlarında farklı boyutlarda, şekillerde veya renklerde kombinasyonlar yapmanız mümkün.

Banyo Zemin Vinil Kapama

Vinil Kaplama

Hijyenik ve su geçirmez vinil, metraj veya fayanslar halinde gelir. Yastıklı vinil daha yumuşak ve daha sıcaktır, daha sert tipleride vardır. Farklı desen ve dokularda vinil kaplamalar bulmak mümkün, banyo zemini için oldukça kullanışlı bir kaplama.

Vinil zemin kaplamalarını, eski karoların üzerindede kullanabilirsiniz, r

Vinil zemin kaplamalarını, eski karoların üzerindede kullanabilirsiniz, rahatlıkla kesilip yüzeylerin formuna göre yerleştirilebilir.

Porselen zeminler

Porselen Zemin Kaplamaları

Porselen zeminlerde diğerleri gibi, suya ve neme dayanıklıdırlar. porselen zeminlerde mat ve parlak farklı seçeneklerde kaplama olabilir. Porselen zeminler doğal kaplamalara göre, yüzeyleri kusursuz, ve pürüzsüzdür.

 

Porselen zeminler

Porselen zeminlerinde, taş ve mermer görüntüsünde desen seçenekleri var, ve yine seramik banyo zeminleri gibi duvarlarda kullanabilirsiniz.

Banyo zemini için faydalanabileceğiniz, suya, neme ve buharlı ortamlara dayanıklı, şık ve pratik seçimleri sizler için bir araya getirdik.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Open chat
Merhaba! Permolit Boya'ya hoş geldiniz. Size nasıl yardımcı olabiliriz?