Akvaryum Tasarımları Ev Akvaryumları için Fikirler

akvaryum tasarımları,

Akvaryum Tasarımları Ev akvaryumları için fikirler

Bir evin iç mimarisine uygun şekilde dahil edilen akvaryum tasarımları, birçok evde orijinal ve sıradışı bir tarz oluşturuyor. İstatistiklere göre akvaryum balıkları, toplam evcil hayvan popülasyonunun% 9’unu temsil ediyor, bu sebeple evde beslenilen popüler evcil hayvanlardan biri olduğunu söyleyebiliriz. Bu kadar tercih edilmesinin, nedenini anlamak zor değil, balıkların bakımı oldukça kolay. Akvaryum teknolojisi mütevazı Japon balığı fanusundan bu yana önemli ölçüde gelişti.

Akvaryum Tasarımları 2021

Akvaryumlar son beş ila on yılda önemli ölçüde değişti ve günümüz teknolojisi çarpıcı görüntüler oluşturmamıza hatta, enteresan su canlılarından bazılarını bir ev akvaryumunda beslememize izin veriyor. Ismarlama akvaryumlar çok popüler , aynı zamanda doğayı eve entegre etmenin harika bir yolu.

Bir evin iç mimarisine uygun şekilde dahil edilen akvaryum tasarımları, birçok evde orijinal ve sıradışı bir tarz oluşturuyor.
fotoğraf kaynağı

Burada bir akvaryum, soluk bir alanın tek odak noktası haline getirilerek ortamın aydınlatılması sağlanmış.

Akvaryum Tasarımları
fotoğraf kaynağı

Bu mutfakta ahşap panellerin içine akvaryum yerleştirilmiş, kahvaltı yaparken izlemek için keyifli bir görsel alan oluşmuş. Akvaryumlar son dönemlerde genellikle duvara gömülü yada bu şekilde tankın ahşap paneller içerisine yerleştirilmesiyle, dekorasyona şıklık kazandırıyor. Bununla birlikte bakımını yapabilmemiz için üstünde ve altında erişime uygun bölümlerde tasarıma ilave ediliyor. Akvaryum tankı çok büyükse, sadece yukarıdan erişim yeterli gelmeyebilir, alttada depolanan ekipman için ayrı bir filtreleme odası olur. Sadece suyun ve balıkların görseline sahip olmanız için tüm ekipmanların gizli tutulması gerekiyor, burada duvara gömülü yada yukarıda görüldüğü gibi panellerle ihtiyaç oluyor.

Ev Akvaryumları
fotoğraf kaynağı

Akvaryumun türüne bağlı olarak, filtreleme için akvaryumun kapladığı alana neredeyse yakın büyüklükte bir alan gerekiyor.

Bir evin iç mimarisine uygun şekilde dahil edilen akvaryum tasarımları,
fotoğraf kaynağı

Tipik olarak sert peyzajlı bir tatlı su akvaryumu ayda bir bakım gerektirirken, bir resif akvaryumu haftalık bakım gerektirir. Balıkları beslemek ve camları silmek gibi günlük işler çok basittir, ancak bunlar bile otomatik hale getirilebilir. Akvaryum teknolojisi, daha önce sadece basit balık ve bitki türlerini beslemeye uygunken, günümüz teknolojileri, son 15 yılda uzun bir yol kat etti.

Banyo Akvaryumu
fotoğraf kaynağı

Banyoda akvaryum pek de görmeye alışkın olduğumuz bir şey değil, buna rağmen böyle banyoyu kullanmayı kim istemez?

Akvaryum Bar
fotoğraf kaynağı

Akvaryumun yapıldığı enteresan yerlerden biride bar, bembeyaz bir alan oldukça canlı enerjik bir dokunuş olmuş.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Open chat
Merhaba! Permolit Boya'ya hoş geldiniz. Size nasıl yardımcı olabiliriz?