Tuğla Duvar Nasıl Boyanır? Tuğla Duvar Boyama Teknikleri

Tuğla Duvar Nasıl Boyanır? Tuğla Duvar Boyama Teknikleri

Tuğla Duvar Nasıl Boyanır?

Evinizin içinde veya dışında, yorgun ve yıpranmış, yenilenmeye ihtiyacı olan tuğla duvarlar varsa, evet doğru yerdesiniz. Bu makalemizde tuğla duvar nasıl boyanır adım adım inceleyeceğiz. Tuğla duvarları tercih etmenin birçok nedeni vardır. Tuğla duvarı olan bir şömine düşünün, oldukça şık bir dekorasyon parçasına dönüştürülebilir. Açık renge boyanmış bir tuğla duvar daha hafif ve ferah bir his verebilir.

Dış cephesi  tuğla olan bir  evin yenilenmesi gerekiyorsa, onu boyamak mülke yeni bir görünüm kazandırır, kaldırım çekiciliğini artırtır ve hatta belki de yeniden satış değerini artırabilir.

Tuğla Duvar Boyama Teknikleri

Tuğla duvar boyamak için  izlenecek bazı prosedürler  ve önlemler  var.

ADIM 1: Tuğla duvarı temizleyin ve boyaya hazırlayın

Tuğla duvarı boyamadan önce daima iyice temizleyin ki boyanız yüzeye daha iyi tutunsun. Kir, küf ve yosun oluşumu varsa sabunlu su, ve sert kıllı bir fırçayla ovarak temizlenmeli. Daha güçlü bir şeye gerek duyarsanız, yapı marketlerden temin edeceğiniz trisodyum fosfatı (TSP) deneyin. Basınçlı bir yıkayıcıya sahipseniz, özellikle dış cephe ve geniş alanlı tuğla yüzeyler için daha iyi bir seçim olur.

Basınçlı bir yıkayıcıya sahipseniz, özellikle dış cephe ve geniş alanlı tuğla yüzeyler için daha iyi bir seçim olur.

Küfle karşılaştığınızda, üç ölçek suya bir ölçek çamaşır suyu solüsyonu uygulayın. Yarım saat beklettikten sonra, tel fırça ile fırçalayın. Boya işinizi tehlikeye atabilecek asit içerikli temizleme solüsyonlarını asla kullanmayın.

Küfle karşılaştığınızda, üç ölçek suya bir ölçek çamaşır suyu solüsyonu uygulayın. Yarım saat beklettikten sonra, tel fırça ile fırçalayın.

Tuğla yakın zamanda döşendiyse, kuruması ve alışması için ekstra zaman tanımak önemlidir. Boyamadan önce en az bir yıl bekleyin. Duvar on yıllardır zaten varsa, harcı hasar belirtileri açısından kontrol edin ve küçük çatlakları akrilik kalafatla onarın.

Daha belirgin sorunlarda, tuğlayı yeniden perdahlamak gerekli olabilir. Herhangi bir onarım yapsanız da yapmasanız da, boyanın başarıyla yapışması için tuğlanın tamamen kuru olması gerektiğini unutmayın. Temizledikten sonra boyayı en az 24 saat erteleyin.

Permoset İç ve Dış Cephe Dönüşüm Astarı

ADIM 2: Astar uygulayın

Boyamak istediğiniz yüzeyin alanına bağlı olarak, bir kat lateks astar uygulamak için bir fırça veya rulo veya boya püskürtücü kullanın. Çiçeklenme veya küften etkilenen bölümlere ek katlar koyun. İster bir kat ister birkaç kat astar ekleyin, daha ileri gitmeden önce astarın tamamen kurumasını bekleyin.

Astar uygulayın

Permoset İç ve Dış Cephe Dönüşüm Astarı rahatlıkla kullanabilirsiniz.

ADIM 3: Boyanızı seçin

Birçoğu tuğla için elastodinamik boyanın kullanılmasını tercih ediyor, çünkü yüksek seviyede elastikiyete sahiptir, bu da onu çatlakları doldurmak ve  önlemek için mükemmel kılar. Ayrıca, elasto dinamik boya her türlü hava koşulunda iyi performans gösterir, yağış ve yüksek neme dayanıklıdır.

Tuğla Duvar Nasıl Boyanır Tuğla Duvar Boyama

Elastikiyeti yüksek ve dış cephe performansı ultra iyi olan Permokot Kauçuk Texture Dış Cephe Kaplaması %400 oranında ki elastikiyeti ile çatlakları gizler, yenilerinin oluşmasına fırsat vermez. darbelere dayanıklıdır.

Permokot Kauçuk Texture Dış Cephe Kaplaması

ADIM 4: Boyama

Tuğla boyamanın en kolay yolu sprey tabancasıdır. Nispeten mütevazı bir yüzey alanı boyuyorsanız, örneğin bir tuğla şömine çevresi boyuyorsanız fırça ve rulolar yeterlidir. Aslında, püskürtücüyü kullanma deneyimi olmayanlar için, yine fırça ve rulo tavsiye ediyoruz.

Rulo kullanacaksanız, köşeler, çatlaklar ve yüzey düzensizlikleri ile dolu tuğla yüzeylerde en iyi sonuçları elde etmek için kalın tüylü rulo daha uygun olacaktır. İç ve dış tuğla duvarlar  için, birçok uzman yarı parlak veya parlak boya önermektedir, çünkü her iki tip tuğla duvarında temizlenmesi daha kolaydır.

Tuğla boyamanın en kolay yolu sprey tabancasıdır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Open chat
Merhaba! Permolit Boya'ya hoş geldiniz. Size nasıl yardımcı olabiliriz?