Trend Duvar Boya Renkleri 2021

Yılın Popüler Duvar Rengi

Geçen yıl boyunca, evlerimiz küresel bir pandeminin stresi ve endişesi sebebiyle bir sığınak haline geldi, bu yüzden çoğumuzun sakin ve huzurlu hissetmemize yardımcı olan dekorasyon seçimlerine yönelmesi şaşırtıcı değil. Trend duvar boya renkleri 2021 ile yatıştırıcı bir ortam oluşturmada özellikle güçlü bir araç olan adaçayı yeşili son zamanlarda sakin, huzurlu bir ev arayanlar için olmazsa olmaz bir renk haline geldi.

Adaçayı Yeşili Bu Yılın En Popüler Tonu

Bu sakinleştirici renk tam da şu anda evlerimizin ihtiyacı olan şey. Permolit Renk Kartelalarından sizin için seçeceğimiz adaçayı yeşili tonları ile evinizi dekore edebilirsiniz.

Google trend verilerine göre, adaçayı yeşili ve onunla birlikte yeşilin en çok aranan tonları zümrüt ve nane tonunu egale ederek, aranan renkler arasında bu yıl rekor seviyeye ulaştı. Adaçayı yeşilin daha açık, daha sessiz bir tonudur, bu nedenle evdeki hemen hemen her alanda sakinleştirici bir etki oluşturur . Ayrıca evimizi çevreleyen yeşillik ve doğayla çok güçlü bağları vardır, bu yüzden dışarıyı içeriye getirmeye ve bir anlamda insanı daha topraklanmış hissettirmeye gerçekten yardımcı olur.

Adaçayı yeşili ile ev dekorasyonu nasıl yapılır?

Adaçayı yeşilinin çok yönlülüğü onu yaşam alanları, yatak odaları, mutfaklar ve banyolar için kolay bir renk seçimi haline getirir.Renklerin diğer renkler, dokular ve bitişlerle nasıl eşleştirildiği, ruh halinizi kesinlikle etkileyecektir. Adaçayı yeşili, parlak beyazlar ve altın kaplamalarla birleştiğinde sofistike bir hava verirken, daha koyu tonlarla vurgulandığında rahat, sade alanlar oluşturur.

Permolit Adaçayı yeşili tonları

Gri ve yeşil arasında bir karışım olarak, bu sakinleştirici tonlar, hem renk minimalistlerini hem de renk severleri tatmin ediyor. Modaya uygun bu rengi evinize uygulamak için bu adaçayı yeşili dekorasyon fikirlerinden ilham alabilirsiniz .

1. Tek renkli bir palete adaçayı ekleyin.

Adaçayı yeşilinin aynı renk ailesindeki daha koyu yeşillerle birleştiğinde harika çalışır . Yatıştırıcı bir monokromatik renk şeması için , açık ila orta tonlu adaçayı yeşili ile başlayın, ardından vurgu rengi için birkaç ton daha koyu gidin. Yapışkan bir görünüm için hafif gri-yeşil alt tonları olan renklere yapışarak denge için kremler ve beyazlar kullanın.

C31- D

Trend duvar boya renkleri
Trend duvar boya renkleri

fotoğraf kaynağı

2. Mutfağınızı yeşile boyayın.

Meşgul ve kaotik hissettirme eğiliminde olan odalara sakinlik katmak için adaçayı yeşili kullanın. Mutfakta özellikle adaçayı yeşilini deneyebilirsiniz. İnsanların sık sık toplandığı evde canlı bir alan, ancak aynı zamanda bir mutfak köşesinde kitap okumayı veya yemek pişirmeyi sevenler için bir inziva yeri olarak da işlev görebilir. Evinizin merkezinde daha huzurlu bir atmosfer oluşturmak için dolaplara veya duvarlara büyük dozlarda adaçayı yeşili uygulayın.

C28- D

Trend duvar boya renkleri
Trend duvar boya renkleri

fotoğraf kaynağı

3. Soğuk adaçayı tonunu, sıcak vurgularla dengeleyin.

Adaçayı yeşili, yelpazenin daha soğuk tarafına yönelme eğilimindedir, bu nedenle sıcak tonlu vurgular, onu kaldırmaya yardımcı olabilir. Çoğunlukla nötr bir renk düzenini sürdürmek için beyazın kremsi tonlarını ve adaçayı yeşilinin serinliğine zenginlik ve sıcaklık katmak için gül altın gibi metalik renkleri tercih edin . Daha renkli bir palet için, renk çarkında yeşilin zıttına bakın . Tamamlayıcı renkler açısından, yumuşak leylaklar ve derin pembeler bir adaçayı paletine derinlik katabilir.

D24- D

Trend duvar boya renkleri
Trend duvar boya renkleri

fotoğraf kaynağı

4. Banyonuza spa benzeri bir his verin.

Doğru renk düzeni , banyonuzu günün sonunda gevşeyebileceğiniz sakin bir sığınak gibi hissettirebilir. Bu rahatlatıcı atmosferi oluşturmak için banyo duvarlarına adaçayı yeşili uygulayın ve doğal dekor için biraz taze yeşillik kullanın.

HC12- A

fotoğraf kaynağı

5.Adaçayı yeşilini öne çıkarın.

Adaçayı yeşili pop yapmak için, onu kömür grisi gibi yüksek kontrastlı bir renkle yan yana koyun. Adaçayı yeşilini benzer tonlu bir boz veya gri ile eşleştirirseniz kaybolabilir, ancak kömür grisi veya beyaz ile eşleştirildiğinde kendi başına öne çıkar.

fotoğraf kaynağı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Open chat
Merhaba! Permolit Boya'ya hoş geldiniz. Size nasıl yardımcı olabiliriz?