Toprak Saksı Boyama Nasıl Yapılır Pratik Teknikle Saksı Boyama

Toprak Saksı Boyama

Toprak Saksı Boyama Nasıl Yapılır

Toprak saksıları canlandırmaya ne dersiniz ? Oldukça pratik, kısa zamanda yapabileceğiniz bir teknikle toprak saksılarınızın havasını değiştirmeniz mümkün. Bu makalemizi yaygın olan toprak saksı boyama projelerine alternatif olarak hazırladık. Desen çalışmak biraz yetenek işi, bu sebeple biz şablonla kolay ve kusursuz desenleri ne kadar kolay yapabiliriz bunu öğrenelim.

Öncelikle toprak saksılar boyamaya çok uygundur, üzerinde her çeşit boyayı rahatlıkla kullanabilirsiniz. Permolit Akrilik boyalar veya Akçalı sprey boya kullanmayı deneyebilirsiniz.

Toprak Saksı Boyamak İçin Gereken Malzemeler

Toprak saksı boyama

  • Elbette toprak saksılara ihtiyacımız var, kullandığınız saksılar veya yeni alacağınız toprak saksıları boyayabilirsiniz.
  • Tercih edeceğiniz bir boya
  • Boyama için fırça
  • Şablon (Hobi ve sanat malzemeleri satan yerlerden çok rahat bulabileceğiniz harika şablonlar var)
  • Şablon Tutkalı
  • Zımpara kağıdı, eskitme bir görüntü vermek istiyorsanız ihtiyacınız olacak. (isteğe bağlı)

Toprak Saksı Boyama işlemi

1. Şablona şablon yapıştırıcısı uygulayın.

Bu projeyi şablon tutkalı olmadan yapmayı deneyebilirsiniz, ancak tavsiye etmem. Bu şablonlar kaygan olabilir ve çalışacağınız desen şablon kayarsa hiç iyi görünmeyecektir. Şablonları tutkallarken oldukça hassas davranın, boyamanın temelini bu şablonlar oluşturacak.

2. Şablonları toprak saksıların üzerine yapıştırın.

Tutkal üzerinde belirtilen süre kadar kurumasını bekleyin, kurumayı süre sonunda kendinizde test edin. Genellikle 10 dakika kadar beklemesi yeterli oluyor.

Toprak saksı boyama şablon uygulama

3. Evet şimdi boyamaya başlayabilirsiniz.

Toprak saksıların şablon dışında kalan bölümlerini, tamamen boya ile kapladığınıza emin olun. Boyanın kurumasını bekleyin istediğiniz yoğunlukta değilse ikinci bir kat uygulayın ve onunda kurumasını bekleyin.

4. Şablonu çıkarın.

Önemli bir uyarı, şablonu toprak saksı üzerinden çıkarmadan önce boyanın iyice kuruduğuna emin olun, böylece desende kayma ve bozulmalar olmaz, emeğiniz boşa gitmez.

Toprak saksı boyama ve kurutma

5. Eskitme görüntü verme

Toprak saksılarınıza eskitme bir görüntü vermek istiyorsanız, işte burada devreye zımpara kağıdı giriyor. Boyanmış olan toprak saksıları zımpara kağıdı ile hafif pürüzlendirerek eskitme bir görüntü elde edeceksiniz. Eskitme, ve rustik tarzdan keyif alıyorsanız deneyebilirsiniz.

6. Çiçek yerleştirme ve sergileme

Son olarak harika bitkilerinizi ve çiçeklerinizi, yeni toprak saksılarınıza yerleştirmek kaldı. ister bahçede, ister evde veya balkonda sergileyebilirsiniz.

Toprak Saksı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Open chat
Merhaba! Permolit Boya'ya hoş geldiniz. Size nasıl yardımcı olabiliriz?