Modern Salon Aksesuarları Dekorasyon Fikirleri

Modern Salon Aksesuarları Dekorasyon Fikirleri

Salon Aksesuarları Fikirleri

Evinizde kalbinizi ve ruhunuzu tasarıma koymak için sadece bir oda seçebilseydiniz, salon listenin en üstünde olurdu. Tüm dekorasyon stilinizi etkileyeceği için salonun dekorasyonu önemlidir. Salon aksesuarları, dekorasyonu tamamlayıcı ve etkileyici nitelikleri ile elbette hiç göz ardı edilemez. Bu makalemizde salon dekorasyonu için kullanabileceğiniz aksesuarları büyüteç altına aldık.

Salon Aksesuarları Dekorasyonun Temasına ve Renklerine Uygun Tasarımlar

Salonunuza aksesuar seçerken, öncelikle dekorasyonun temasına ve renklerine uygun olmasına dikkat etmeniz gerekiyor.

Sehpa ve masa üzerinde kullanılan aksesuarlar

Salon Aksesuarları - Sehpa ve masa üzerinde kullanılan aksesuarlar

En çok tercih edilen salon aksesuarlarının başında sehpa ve masalarımızı süsleyen, vazolar, kaseler, heykeller, örtüler gibi bir çok dekoratif aksesuar gelir. Sehpa üzerini çok kullanmıyorsanız, dekorasyonunuza uygun olarak büyük büyük aksesuar objeleri seçebilirsiniz.

Gösterişli Devasa bitkiler

Salon Aksesuarları - Gösterişli Devasa Bitkiler

Son dönemlerde sıkça karşımıza çıkan salon aksesuarı kategorisinde kullanılan, gösterişli devasa bitkiler. Betonların arasına sıkışmış metropol yaşantınıza bir nebze olsun doğayı getirmek için tercih edebilirsiniz.

Aydınlatma armatürleri

Aydınlatma Armatürleri

Modern salon aksesuarlarının vazgeçilmezi aydınlatma armatürleri. Aydınlatma salonlarda işlevseldir, hem ihtiyaç hemde şık dekorasyonunuz için harika parçalardır. Zeminde ayaklı olarak, tavanda avize şeklinde, konsol üzerlerinde abajur olarak ve duvarlarda aplik olarak pek çok kullanım alanı var. Hatta hepsi bir arada bile kullanılabilir, fotoğrafta gördüğünüz gibi. Hepsi birlikte kullanılmasına rağmen oldukça sade ve dekorla bütünleşmiş, salon aksesuarları için mükemmel bir dekorasyon örneği.

Modern Halılar

Modern Halılar

Salon dekorasyonunda dikkat çeken bir diğer detaysa, modern küçük halılar. Salon aksesuarı olarak küçük modern halıları dekorasyon renginize ve tarzınıza uygun olarak kullanabilirsiniz. Genelde geometrik desenler tercih ediliyor. Bu küçük Halıların bir diğer özelliği ise farklı zamanlarda değiştirebilmeniz. Renklerinize uyumlu farklı desenlerde birkaç halı  aldığınızda zaman zaman değiştirebilirsiniz, bu dekorasyonu oldukça farklı gösterecektir.

Duvar Aksesuarları

Duvar Aksesuarları

Salon aksesuarları arasında duvar aksesuarlarını unutmamak gerek. Her ne kadar çok klasik olsada hala duvar saatleri kullanılıyor. Duvar aksesuarları sadece saatten ibaret değil elbette. Duvarlarda tablolar, sanatsal pek çok obje aksesuar olarak tercih ediliyor. Duvarlar için seçiminiz önemli, duvar renkleri salonun büyüklüğü burada ön planda tutulmalı. Kalabalık bir duvar salonu kasvetli ve karanlık gösterebilir.

Modern Salon Aksesuarları

Modern Salon Aksesuarları

Modern objelerle salonu şıklaştırmak mümkün. Teknolojik ürünleri modern aksesuarlar olarak salonda kullanabilirsiniz. Örnek vermek gerekirse fotoğrafta görüldüğü gibi şık bir kolon salona oldukça modern bir hava kazandıracaktır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Open chat
Merhaba! Permolit Boya'ya hoş geldiniz. Size nasıl yardımcı olabiliriz?