Büyük Odalar için Duvar Boyama Önerileri

Duvar Boyama Önerileri

Büyük Odalar için Duvar Boyama Önerileri

Büyük bir odayı boyamak göz korkutucu olabilir. Soğuk görünmesini veya kişiliksiz olmasını istemezsiniz. Geniş  beyaz duvarlar oldukça sıkıcı ve monoton olabilir. Resim ve duvar aksesuarları ile ilginç görünmesini sağlamak için çok mücadele etmeniz gerekebilir. Bir odanın dekorasyonunun arkasındaki fikir, aslında hoş bir ortam oluşturmaktır. Rengi geniş bir alana aşılamak için iç dekorasyon uzmanlarımızdan duvar boyama önerileri için birkaç ipucu topladık. Bu ipuçlarını göz önünde bulundurarak boyama projenizin başarılı olmasını sağlayabilirsiniz.

Permolit Renk Dünyası

Büyük Bir Odayı Boyamak için Duvar Boyama Teknikleri

1. Koyu renkleri kucaklayın: Tamamen beyaz bir oda aşırı soft ve sönük olabilir. Ancak büyük bir oda sahip olduğunuzda, oraya dramatik bir dokunuş vermek için koyu renkleri kullanabilirsiniz. Lacivert, koyu mor ve gri tonları büyük bir odaya samimiyet duygusu verebilir. Derin sıcak tonlar, yemek alanı veya oturma odası için mükemmel bir zemin sağlar. Bu tonlarla boyanmış odaların o kadar rahatlatıcı bir etkisi var ki, o odada vakit geçirmeyi adeta dört gözle bekleyeceksiniz. Zarif bir efekt oluşturmak için, altın veya gümüş kenarlı açık, renkli mobilyalar ve parçalar kullanmalısınız. Metal aksanlar büyük odalara göz alıcı bir his verebilir.

Koyu Renk Duvar Boyama Önerileri

Permomax Renk Kartelası

2. İki renkli duvar: Yüksek bir tavanınız varsa, iki renkli bir duvar stilini tercih edin. Odaya rahat bir his verecek ve tavanları olduğundan daha alçak göstererek sizi kandıracak. Gerçekten büyük bir salonda, iki renkli duvar kullanmak iki bölge oluşturmaya yardımcı olur. Örneğin yemek alanını oturma odasından ayırmak için kullanılabilir. Görsel bir entrika oluşturmak için iki bölge arasına bir kanepe yerleştirebilirsiniz.

İki renkli Duvar Boyama Önerileri

 

3. Renkli tavanlar: Tavanında dile gelmesine izin verin. Odanıza büyülü bir hava katmak istiyorsanız, tavanı boyamayı deneyin. Sarı bir tavan nötr bir ayarı aydınlatacaktır. Nötr renklerle boyanmış duvarlara eğlenceli bir kontrpuan oluşturacaktır. Tavan için cesur bir renk arıyorsanız, keskin beyaz duvarlarla birlikte dengeleyin, böylece tavan daha da ön plana çıkacaktır.

Renkli Tavan Boyama

4. Kontrast oluşturun: Odanıza dramatik bir hava katmak için ferah bir gölgeyle eşleştirmeyi deneyin. Mobilyaların ve aksanların koyu renklerle iyi gittiğinden emin olun. Koyu tonların örneğin lacivert gibi çok açık kontrast renklerle uyumu önemlidir, iyi bir uyum yakalandığında lacivert ve beyaz çok modern ve şık görünebilir. Vurgu rengi olarak koyu bir renk seçerseniz, mobilyaların ve aksesuarların açık renkli olduğundan emin olun. Bu şekilde hem duvarlar hem de mobilyalar birlikte şık ve yükseltilmiş görünecek. Vurgu renginin tasarım sürecini yönlendirmesine ve odanın havasını ayarlamasına izin verin.

Kontrast Duvar Boyama

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Open chat
Merhaba! Permolit Boya'ya hoş geldiniz. Size nasıl yardımcı olabiliriz?