Tezgah Arası Cam Desenleri İle Mutfak Tasarımı

Tezgah Arası Cam Desenleri İle Mutfak Tasarımı

Tezgah Arası Cam Desenleri İle Mutfak Tasarımı

Seramik karolar, tuğlalar, mozaik taşlar, ahşap, metal, mermer ve hatta basit boya veya duvar kağıdı, mutfak tezgahları söz konusu olduğunda modaya uygun seçeneklerdir . Buna camda dahil bir dizi seçenek ekleyebiliriz. Diğerleri kadar popüler değil ama ne kadar güzel görünebildiğini görünce ona aşık olduğumuzu söylemeliyiz. Görünüşe göre tezgah arası cam modern ve çağdaş mutfaklar için mükemmel bir özellik ve bunun başta görünüm olmak üzere birçok nedeni var. Makalemizde tezgah arası cam modelleri ve tezgah arası cam desenleri örnekleri sunacağız.

Tezgah Arası Cam Modelleri

Tezgah Arası Cam Modelleri

Tezgah arkasını daha fazla öne çıkarmanın kolay yolu, ona renk katmaktır. Vitray zarif bir seçenektir. Daha iyi bir alternatif, duvarı boyamak ve üzerine şeffaf bir cam kaplama uygulamaktır. Bu şekilde renk görünür  hoş ve parlak bir kaplama ortaya çıkar.

Tezgah arası cam desenleri

Tezgah arası cam, bu minimalist mutfağın odak noktasını oluşturmuş. Rengi canlı ve zengin, adanın üzerinde sergilenen muhteşem ışık fikstürünü yansıtıyor. Tezgah panelini çevreleyen keskin beyaz dolaplarla, mutfak inanılmaz derecede parlak, havadar ve ferah görünüyor.

Tezgah arası cam desenleri

Tezgah Arası Cam’n artıları ve eksileri

Avantajları

  • Tezgah arası camın en belirgin özelliği görünüşü olmalıdır. Tezgah arası cam modern, şık ve estetiklerdir. Güzeller ve bu onların öne çıkmalarına ayrıca etraflarındaki tüm alanın harika görünmesine yardımcı oluyor.
  • Tezgah arası cam’lar oldukça çok yönlüdür. Modern ve çağdaş mutfaklarda harika görünüyorlar ama aynı zamanda özelleştirilebilirler. Çeşitli şekil, boyut ve renklerin yanı sıra seçilebilecek farklı cam doku türleri de var.
  • Pratiklik başka bir avantajdır. Tezgah arası cam’lar duvarların kirlenmesini önler ve mutfağın güzel ve temiz kalmasına yardımcı olur. Temiz bir mutfak aynı zamanda güzel bir mutfaktır.
  • Mutfakta Tezgah arası cam olmasının bir diğer önemli avantajı da, taş veya diğer malzemelerden yapılmış bir backsplash’tan çok daha kolay temizlenebilmesidir. Evet, herhangi bir sıçrama ve leke cam üzerinde göze çarpıyor ancak aynı zamanda bunlardan kurtulmak süper temiz ve güzel bir mutfağa sahip olmak çok hızlı ve kolaydır.
  • Ayrıca, bir mekanın daha büyük ve daha ferah görünmesini istiyorsanız, cam iç tasarımda kullanmak için harika bir malzemedir. Özellikle alanın sınırlı olduğu küçük mutfaklarda daha önemlidir. Backsplash şeklinde cam kullanmak bu sebeplerden ötürü akıllıca ve pratik bir fikirdir.

Dezavantajları

  • Cam, şaşırtıcı derecede güçlü ve esnek bir malzeme olmasına rağmen, karo, metal ve diğer birçok malzeme kadar dayanıklı değildir. Camdan yapılmış bir backsplash, belirli koşullarda çatlayabilir veya çizilebilir.
  • Camın özenle kaplanması ve tüm süreç tamamlandıktan sonra mükemmel görünmesi gerektiğinden, diğer malzemelere kıyasla monte edilmesi daha karmaşıktır. Bir profesyonele güvenmek muhtemelen en iyisidir, ancak bunu kendiniz yapmak istiyorsanız profesyonel araçlar kullanmayı düşünün.
  • Bir Tezgah arası cam’ı güzel ve temiz tutmak oldukça kolaydır, ancak herhangi bir nedenle çatlak veya çizikler olursa, o bölümü tek başına tamir etmenin bir yolu yoktur. Tüm backsplash değiştirilmelidir.
  • Tabii ki, maliyet de önemlidir ve Tezgah arası cam’lar çok ucuz değildir. Özel tasarlanmış bir şey istiyorsanız, maliyet artar.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Open chat
Merhaba! Permolit Boya'ya hoş geldiniz. Size nasıl yardımcı olabiliriz?