Tenis Kortu Boyası Nasıl Yapılır Profesyonel Tenis Kortu Boyama

Tenis Kortu Boyası Nasıl Yapılır Profesyonel Tenis Kortu Boyama

Tenis Kortu Boyası Nasıl Yapılır Profesyonel Tenis Kortu Boyama

Tenis kortu boyasını nasıl doğru uygulayacağınızı öğrenmek ister misiniz? Tenis kortu boyası nasıl yapılır, profesyonel tenis koru boyama rehberi için doğru yerdesiniz!

Tenis Kortu Boyama için Hazırlık

Sert bir süpürge ile süpürerek birikintileri kaba çöpleri temizleyin. Kalan diğer tüm inatçı yosun ve kir, jet yıkama ile temizlenmelidir. Aşırı aşınma olup olmadığından emin olmak için yüzeyi inceleyin.

Permobio Temizleyici Biyolojik Yüzey Solüsyonu

Boyamadan önce , Mineral yüzeylerde gelişen organik birikimlerin temizlenmesi ve yüzeylerin boyaya hazırlanması için geliştirilmiş Permobio Temizleyici Biyolojik Yüzey Solüsyonu kullanın. Permobio İç ve dış cephelerdeki mineral yüzeylerde kullanılır. İlk defa boyanacak veya eski boyalı yüzeylerde oluşmuş organik birikimlerin temizlenmesini sağlar. Bu, mevcut olabilecek yeşil algleri ve sporları ortadan kaldırır. Yüzeyde oluşmuş organik birikimlerin boyaya zarar vermesini önler, boyanın ömrünü uzatır. İyi bir mantar öldürücü yıkama için püskürtücü veya ince bir gülle sulama kabı ile uygulama yapmanız önerilir .  Bu, tenis kortu boyasının alt tabakaya bulaşmadan doğru şekilde yapışmasını sağlar. Kutu üzerindeki kullanım talimatlarına uyunuz. Size önerilen süre kadar bekleyip daha sonra boyama işlemine geçiniz.

Permolit Tenis Kortu Boyaları

Permolit Tenis Kortu Boyaları

Tenis Kort Boyası Solvent Bazlı

Permolit Tenis Kort Boyası (solvent bazlı) ve  Permolit Tenis Kort Boyası Su Bazlı her iki kort boyamızıda güvenle kullanabilirsiniz. Çıkışta 6 x 20 litre ve oyun alanı için 5 x 20 litre boya kullanılması normaldir. Bu, seçtiğiniz bir renk kombinasyonunda olabilir.

Tenis Kort Boyası Su Bazlı

Beyaz çizgiler için Permoyol Yol Çizgi Boyası kullanabilirsiniz. Permoyol 25 kg, 20 kg ve 3,5 kg ambalajlarda satılmaktadır. Mevcut hatları yenilemek yada yeni hatlar çizmek için kullanabilirsiniz. Yeni çizgileri oluşturmak için bir tebeşir çizgisinin kullanılması da önerilir. Böylece düzgün hatlar oluşturabilirsiniz.

Permoyol Yol Çizgi Boyası

Bu tenis kortu boyası, oyun alanını tanımlamaya ve sahanın görünümünü iyileştirmeye yardımcı olacaktır.

Boyama İşlemi

Boya hiçbir zaman doğrudan kort zeminine direk dökülmemelidir. Boya kutusu üzerindeki talimatlara uygun çalışılmalıdır. Uygun bir püskürtme sistemi ile , yada uygun boya ruloları ve fırçaları kullanılabilir. Boyayı doğrudan zemine dökmeyin boya tablasından yada boya kovasından kullanmanız gerektiğini unutmayın. Boyanın doğrudan sahaya dökülmesi, boyanın aşırı kalın olduğu alanların kaymasına neden olur.

Boyayı az miktarda uygulayın. Asfaltta drenajı doldurmamak için yüzeyi kaplamak için tasarlanmıştır. Boya kutularını sahanın etrafına yerleştirmenizi ve bir uçtan başlamak ve projeyi tamamlamak için yeterli boyaya sahip olduğunuzu ummak yerine, bir teneke kutunun ne kadar alanı kaplayacağını hesaplamanızı öneririz.

Bakım

Kir, durgun suda birikerek lekeler ve atık yığınları bırakır. Bu, oyuncuların ayaklarının altında zımpara kağıdı gibi davranır ve yüzeyde sıyrıklar ve çizikler oluşturur. Düzenli  temizlik rutini her zaman önemlidir.

Bir tenis kortunun koşu alanı dahil toplam alanı 625 m2’dir. Kullanılacak boyanın bu alan genişliğine yetecek şekilde hesaplanması faydalı olur. Permolit Kort Boyaları dayanıklıdır. Yinede unutmamak gerekir ki boyanın ömrü, yere, kullanıma ve bakıma bağlı olarak değişecektir. Bazı faktörler boyanın performansını etkileyerek erken yıpranmaya neden olabilir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Open chat
Merhaba! Permolit Boya'ya hoş geldiniz. Size nasıl yardımcı olabiliriz?