Stüdyo daire için yatak odası dekorasyon fikirleri

Stüdyo daire için yatak odası dekorasyon fikirleri

Stüdyo daire için yatak odası dekorasyon fikirleri

Şimdiye kadar bir stüdyo dairede yaşamış olan herkes için en büyük sorun evin boyutlarından sonra yataklarının açıkta olmasıdır. Gerçek bir yetişkin evine kıyasla daha çok bir yurt odasında yaşıyormuşsunuz gibi hissettirebilir. Stüdyo daire için yatak odası fikirleri ile akıllı dekor öğeleri ve bazı tasarım püf noktaları sayesinde yatağınızın bir odada olduğunu hissedebilirsiniz.

Burada paylaştığımız stüdyo daireler gerçekten başarılı tasarımlar, sizde bir stüdyo dairede yaşıyorsanız, özel bir yatak alanı yada stüdyonuzda bir yatak odası oluşturmak için ihtiyacınız olan ilham kaynağı olabilirler.

Stüdyo daire için yatak odası fikirleri

Stüdyo daire için yatak odası dekorasyon fikirleri

Stüdyo daire için yatak odası : Birleştir ve fethet

Bu stüdyodaki “yatak odası”, güzel bir uyku köşesi oluşturmak için hepsi birlikte uyumlu birçok farklı öğeden oluşuyor. Yatak için öncelikle akıllıca bir alan seçilmiş. Koridorun hemen yanındaki stüdyonun köşesi, yatağı mekanın geri kalanından görsel olarak ayırmaya yardımcı olacak bir köşe. Yatağın ucuna uzun bir raf ve küçük bir puf yerleştirerek “yatak odası” nın sınırları belirlenmiş. Alanı tanımlamak için yatağın arkasında duvar kağıdıyla kaplı bir duvar. Son olarak, alanı tamamen kapatmadan mahremiyet sunan küçük bir perde.

Stüdyo daire için yatak odası dekorasyon fikirleri

Stüdyo daire için yatak odası : Yüksek hedefler belirleyin

Bir stüdyoda “yatak odası” oluşturmanın belki de en basit, kullanıma hazır yollarından biri tekli ranza satın almaktır. Yatağınızı olabildiği kadar yükseğe kaldırmak, yatağın altındaki boşluğun tamamını odanın kullanımına dahil etmeniz için harika bir yol. Beyaz ranza odanın aydınlık görüntüsüne katkıda bulunmuş.

Stüdyo daire için yatak odası dekorasyon fikirleri

Kelimenin tam anlamıyla kutunun dışında düşünün

Burası yüksek tavanlı bir çatı katı, banyonun üzeri daha önce depolama alanı olarak kullanılıyormuş. Burada depolama alanı asma tavan yatağı ile adeta bir loft görüntüsünde. Büyük saksı bitkileri ve perdelerle dekore edilmesi daha enerjik sıradışı bir hava vermiş. Düşünülmemişi düşünmek, farklı bir tarz oluşturmak için gerçekten kutunun dışında düşünmek gerekiyor.

Böl ve Kendin Yap

Böl ve Kendin Yap

İhtiyacınız olan her şeye uymaya çalışırken çok minik bir kare oda tasarım yada dekorasyon için sınırlayıcı ve zor. Ancak böylesine ufacık boyutlarla karşı karşıya kaldığınızda, bir şekilde özel bir yatak odası alanı bulmak daha da hayati önem taşır… çünkü kirli bulaşıkları yatağınızdan görebilmek uykuya dalmak için pek de hoş bir görüntü değil. Yukarıdaki yatak odası alanını ayırmak için en mantıklı köşe seçilmiş, yatak alanı için bir raf ve yatağın sonuna sevimli bakırdan asma ayırıcı yapılarak “yatak odası” görsel olarak tamamlanmış.

Bir dolabı yatak odasına dahil etmek

Bir dolabı yatak odasına dahil etmek

Stüdyonuzda yatak odası yok ama şaşırtıcı derecede büyük bir dolap mı var? Eşyalarınız için farklı alanları kullanarak, bu dolabı mini bir yatak odasına dönüştürün. Dairedeki dolap kıskanılacak şekilde bir pencereye sahipken (ve bu nedenle standart dolaptan daha fazla yatak odası hissi veriyor), çoğunlukla bir yatak odasında uyuduğunuzu hissedeceksiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Open chat
Merhaba! Permolit Boya'ya hoş geldiniz. Size nasıl yardımcı olabiliriz?