Küçük Alanlardan En İyi Şekilde Yararlanmanızı Sağlayacak Yeni Oturma Odası Fikirleri

Oturma Odası Fikirleri

Oturma Odası Fikirleri ile Küçük Alanlardan En iyi Şekilde Yararlanın

Oturma odası düzeninizi yapılandırmak, özellikle çok küçük olduğunda, başlı başına bir sorun gibi görünebilir. Burada vereceğimiz oturma odası fikirleri küçük alanlardan en iyi şekilde yararlanmak iiçin size ilham verecek. Ne kadar mobilya satın almalısınız? Alan zaten yok mu ? Dağınık mı yoksa çok mu boş görünüyor? Boya renkleri ne olacak ? Sorular sonsuzdur ve birini çözdüğünüzde, cevap bazen 10 soru daha oluşturur. Neyse ki, özgürlüğün güzelliği ve internetin gücü ile, oturma odanız ne kadar küçük olursa olsun, orada yaşam durumunuza uygun olabilecek birçok fikir ve tasarım olduğu anlamına gelir.

Oturma Odası Fikirleri

İlhamla dolu ufacık küçük alanlarda, küçük yaşamaya adapte edilmiş daha büyük görünen oturma odalarını paylaşıyoruz. Oturma odanızı genişletmenin en iyi yollarını gösteren oda görselleri geliyor .

Oturma Odası Fikirleri
Oturma Odası Fikirleri

Oturma Odası Fikirleri : Uzun, dar bir alan için işe yarayan yerleşim planı nasıl olmalı

Dar bir odayı dekore etmek zor olabilir. Yine de tüm umutlarınızdan vazgeçmeyin. Uzun, dar bir alan için işe yarayan yerleşim planı nasıl olmalı diye, bu şık daireyi inceleyin. Daha küçük boyutları ve çok fazla görsel ağırlığı olmayan uzun bacaklı, havadar mobilyalar kullanılmış. Her santimetre kare zemin alanından yararlanmak için kanepeniz ve büyük kitaplıkları duvarlara yaslayın.

Oturma Odası Fikirleri

Oturma Odası Fikirleri Girinti alanları değerlendirin

Bu apartman dairesindeki gibi küçük bir girinti bile mükemmel bir oturma odasına eklenebilir. Her ikisi de küçük bir alanı kasıtlı olarak küçük hissettiren yumuşak dokular ve sakinleştirici renklerle küçük bir odanın bile ne kadar rahat olacaığını vurgulayın.

Oturma Odası Fikirleri

Çok amaçlı bir odayı kucaklayın

Ayrı bir yemek odası, oturma odası veya kahvaltı köşesi için yeterli alan yok mu? Bu rüya gibi, pembe duvarlı stüdyo daire örneğini izleyin. Doğru boyuttaki mobilyalarla, bu dekorasyon stratejisi ile yerleşim planının daha çok kasıtlı olarak açık bir kat planı gibi görünmesini sağlayabilirsiniz. Elbette bu tarz bir çalışma sadece tek odalı bir daire için deği, bir çok alan için kullanılabilirl.

pencerelerinizin birkaç santim üzerine monte edilmiş uzun aynalar, yüksek raflar ve perdelerle süsleyerek dikey bir tasarım düşünün

Boyutunu küçültün

Eviniz yüksek tavanlardan oluşuyorsa, bunları kendi yararınıza kullanabilirsiniz. Gerçek pencerelerinizin birkaç santim üzerine monte edilmiş uzun aynalar, yüksek raflar ve perdelerle süsleyerek dikey bir tasarım düşünün, bu, dikkati yukarı çeker ve daha büyük bir ev yanılsaması sağlayabilir. Tüm bu stratejilere artı olarak, daha küçük bir kanepe ve küçük bir sandığın sehpa olarak kullanılması, bu şık ama küçük odanın, daha büyük ve ferah görünmesini sağlyor .

İlham kaynağı olarak dekorasyon mağazalarına bakın

İlham kaynağı olarak dekorasyon mağazalarına bakın

IKEA, gibi mağazalarda gördüğünüz oda düzenlerini düşünün, bunlar genellikle kendi alanınızı nasıl dekore edebileceğinizin mini versiyonlarıdır. Bir ev mağazası skeçi , bu iddialı stüdyo dairede olduğu gibi, evinizin gerçek boyutlarını yansıtıyorsa, bu ultra stilize kurulumu kolayca kopyalayabilirsiniz

Aynalar, küçük odanızı açık ve havadar hissettirmenin en iyi yollarından biridir.

Aynalar, küçük odanızı açık ve havadar hissettirmenin en iyi yollarından biridir.

Bu alan, birden fazla aynanın oluşturabileceği dramatik etkiyi gösteriyor, ayrıca odadaki her türlü ışığı yansıtıyor.

Duvarları saran geniş bir bölmeyle doldurun

Küçük bir alanda, çok büyük mobilyalarla bunaltıcı şeylerden korkabilirsiniz, ancak çoğu zaman, duvarları saran geniş bir bölmeyle tam gaz giderseniz, sonuç; tonlarca insanı ağırlayabileceğiniz bir numara oturma odasına sahip olursunuz. İkinci olarak süper misafirperver ve rahat hissettiren bir oturma odasına sahip olmanız.

Rahat eklektik

En iyisini yakalamak için rahat olan her şeyi kucaklayan küçük bir oturma odası örneği daha, evet bu rahat, güneşli apartman dairesi harika görünüyor . Size özel nesnelerin ve mobilyaların eklektik bir karışımını harmanlayın ve asla ayrılmak istemeyeceğiniz renkli dokularla dolu bir oturma odası ortaya çıkacak.

Üçlülerin gücünü görün

Eşyaları üçlü gruplara ayırmak, daha fazla mobilya almadan bir alana daha çok parça ekleyerek oturma odasını biraz daha büyük hissettirmenin başka bir harika yolu. Gerektiğinde bunun gibi küçük mobilyaları çok rahat taşıyabileceğinizden bahsetmiyorum bile.

Bu küçük ama bir o kadar rahat ve ferah oturma odası tasarımları umarım size ilham vermiştir.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Open chat
Merhaba! Permolit Boya'ya hoş geldiniz. Size nasıl yardımcı olabiliriz?