Oturma Odanızda Sık Temas Edilen Yerlerin Temizliği

Oturma Odanızda Sık Temas Edilen Yerlerin Temizliği

Oturma Odanızda Sık Temas Edilen Yerlerin Temizliği

Maalesef evinizin kirlenmesinin nedeni sizsiniz ve bunu söylediğim için üzgünüm. Ve tabi diğer sorumluları unutmamak gerekiyor. Birlikte yaşadığınız aile fertleri, evcil hayvanınız, hepsi sorumlu. Evinin neresi olursa olsun, yemek pişirdiğin, çalıştığın, dinlendiğin her yer o alanda yaşadığın için doğal olarak kirlenir Ve bir alanda ne kadar çok zaman geçirirseniz, o alan o kadar kirlenir. Temizlik uzmanları sık temas edilen yerlerin temizliği konusuna daha çok ilgi göstermeyi sever. Bunlar rutin bir programa göre temizlenmeli ve dezenfekte edilmelidir.

Bu ilişki esnasında evin hiçbir yeri elektrik düğmelerinden ve kapı kollarından daha kirli değildir. Onlara ne kadar çok temas ederseniz, o kadar kirlenirler. Ve muhtemelen onlara çok temas ediyorsunuz . Burnunuzun hemen dibinde lekelenir ve kirlenirler. Ve emin olun sadece bu yüzeylerin bile temizlenmesi ,yaşadığınız alanı daha temiz görünür ve hissedilir hale getirecektir. Bunu hemen fark edeceksiniz.

Temizlik için kapıları, kapı kollarını ve elektrik anahtarlarını hedeflediğinizden bu yana uzun bir süre geçtiyse sorun değil, bugün onların temizlendikleri gün olduğundan emin olacağız! Öte yandan, sık temas edilen yerleri düzenli temizliyorsanız bile, bugünü biraz daha derine inmek için ayırıyoruz.

Sık Temas Edilen Yerlerin Temizliği

Oturma odasındaki kapıları, kapı kollarını ve ışık anahtarlarını temizleyin.

Bu iş akışının üç adımı var: temizleyin, derinlemesine temizleyin ve ardından dezenfekte edin.

Önce temizliyoruz:

Çok amaçlı bir temizleyici ve temizlik bezi alıp oturma odanızda dolaşın. Bir kapı gördüğünüzde, kapının yüzeyine yukarıdan aşağıya doğru püskürtün ve temizleyin, ardından temizlik bezine püskürterek kapı kolunu ve kolun etrafını silerek temizleyin. Elektrik düğmesini, temizleyici püskürttüğünüz bezle hafifçe silin. Bir sonraki adım için daha derinlemesine temizlik gerektiren alanları not edin. İlk temizlik hızlı olmalıdır, bu nedenle hızlı hareket etmekte sakınca yoktur.

Sonra, derinlemesine temizlik:

Daha fazla dikkat gerektiren alanlarla hızlı temizlik esnasında karşılaşmış olabilirsiniz. Bu adımda temizlik için sihirli sünger, ovalama süngeri veya toz temizleyici gibi aşındırıcı özelliği olan bir şeyler kullanmak gerekecek En kirli noktaları inatçı kirleri fırçalayın.

Son olarak, dezenfekte edin:

Temizleme ve dezenfekte etme iki farklı şeydir , bu nedenle antibakteriyel bir temizleyici kullansanız bile, dezenfektanla ekstra bir geçiş yapın. Dezenfekte eden ıslak havlu veya spreyi alın ve oturma odanızın etrafındaki kapı kollarına, tutacaklara ve ışık düğmelerine uygulayın. Söz verildiği gibi çalışabilmesini sağlamak için dezenfektan üzerindeki talimatlara uymak önemlidir .

Oturma odanızın bir fark oluşturmak için yeterli kapısı veya elektrik anahtarı olmadığını düşünüyorsanız, bu görevi evinizin diğer alanlarına uygulamaktan çekinmeyin. Uzaktan kumanda gibi sık dokunulan aletleride dahil edin. Amaç, evinizde günde içerisinde defalarca dokunulan noktalar daki kir ve lekeleri temizleyerek bir etki oluşturmaktır.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Open chat
Merhaba! Permolit Boya'ya hoş geldiniz. Size nasıl yardımcı olabiliriz?