Strafor Tavan Kaplama

Strafor Tavan Kapama | Stropiyer Köpük Tavan Modelleri

Strafor Tavan Kaplama

Tavanlarda biraz değişiklik yapmaya ne dersiniz? Yıllardır düz tavanlardan sıkılmış olabilirsiniz. Bu makalemizde düz tavanlardan sıkılanlar için, biraz hareket getireceğini düşündüğümüz strafor tavan kaplamalardan bahsetmek istedik. Strafor tavan kaplama işine geçmeden önce biraz strafor kaplama ile ilgili bilgi edinmek isteyebilirsiniz.

Tavan ve duvar köşelerindeki bağlantıları gizlemek için genelde strafor kaplama tercih edilir. Ayrıca süpürgeliklerin zeminle birleşme alanlarının düzgün görünmesi içinde strafor kullanılır. Duvarlar boyunca birleşme ve kesişme bölgeleri straforla hem daha uyumlu görünür hemde farklı desen ve şekillerde uygulanarak dekorasyona katkı sağlar.

Stropiyer Köpük Tavan Modelleri

Strafor Tavan Kaplama
Strafor Tavan Kaplama – FOTOĞRAF PINTEREST

Strafor kaplama için aslında doğru isim poliüretan kaplama olmalı. Çünkü “ strafor” olarak adlandırılan şey aslında EPS tabanlı ürünlerin ticari markasıdır. Strafor kaplama iç ve dış mekanlarda, hatta kapı ve pencere çerçevesi olarak dahi kullanılabilir. Islak ve nemli yerlerde de strafor kaplama daha çok tercih edilir, sebebi strafor düşük su emilimine sahiptir ve nemden etkilenmez.

Strafor Tavan Kaplama
– FOTOĞRAF PINTEREST

Satın almak için yapı marketlerde ve hobi marketlerde, cesur tasarımlardan en modern tarzlara kadar inanılmaz çok çeşitli strafor kalıpları bulabilirsiniz. Strafor tavan kaplamalarda farklı tarzlar deneyebilirsiniz, ışıklandırma yapıp özelleştirmekte elinizde.

Tavan Işıklandırma
Tavan Işıklandırma – FOTOĞRAF PINTEREST
Strafor Işıklandırma
Strafor Işıklandırma – FOTOĞRAF PINTEREST

Strafor kaplamalar yaptırırken sorunsuz istediğiniz şekilde ve ebatlarda yaptırabilirsiniz. Strafor kaplamalar çok esnektir ve rahatlıkla yerleştirileceği alanın şekline uydurulabilir. İstenilen ölçülerde rahatlıkla kesilebilir. Ayrıca en önemli özelliklerinden biride toksik olmaması, ve ozon tabakasına zararlı bir bileşeni olmamasıdır. Bu özellikleri hem üretim hemde kullanım aşamasında geçerlidir.

Strafor Tavan Ebatları
Strafor Tavan Ebatları – Fotograf Kaynağı Pinterest

Strafor kaplama yapmak için özel bir uzmanlık gerekmez. Alçı kaplamalara göre oldukça avantajlıdır. Montajı esnasında ortalık çok kirlenmez, gereksiz atık oluşmaz. Kaplama işlemi hızlı ve pratiktir, boyalı duvarlara zarar vermez. Bu sebeple boya yaptıktan sonra da kullanabilirsiniz. İsterseniz boyama işlemini strafor kaplamadan sonra yapıp kaplamayıda duvarlarla aynı renge boyayabilirsiniz. Tercih sizin.

Strafor Tavan Montajı
Strafor Tavan Montajı – Fotograf Kaynağı Pinternest
Strafor Tavan Montajı - Fotograf Kaynağı Pinternest
Strafor Tavan Montajı – Fotograf Kaynağı Pinternest

Strafor tavan kaplamaları kurulumu kolaştıracak şekilde hafiftir, tabi bu sizi yanıltmasın, hafif olması dayanıklı olmadığı anlamına gelmiyor. Alçı ile çalışılan malzemeler kadar hatta daha fazla dayanıklıdır. Şimdi sıra ne tarz bir strafor tavan kaplama yapacağınıza karar vermeye geldi. Umarım makalemiz sizin için faydalı olur.

Strafor Tavan Boyama
Strafor Tavan Boyama – Fotograf Kaynağı Pinternest

Strafor tavan kaplama beyaz renkte ve metalik renklerde satılır, siz ayrıca istediğiniz renge boyayabilirsiniz. Bütün su bazlı ve PVA boyalar boyamak için uygundur.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Open chat
Merhaba! Permolit Boya'ya hoş geldiniz. Size nasıl yardımcı olabiliriz?