Sonbahar Renkleri Nelerdir? Yeni Sezon 2019 Sonbahar Renk Tonları

Sonbahar Renkleri Nelerdir? Yeni Sezon 2019 Sonbahar Renk Tonları

Yeni Sezon 2019 Sonbahar Renk Tonları

Her sezon renk trendleri değişiyor, evlerimiz yeni sezon renklerine hazır mı? Sezonluk, modaya uygun renk paletinden yeni renkleri seçmenin şimdi tam zamanı. Sizin için sonbahar renkleri nelerdir ve sonbahar renk kombinleri resimli örnekleri ile en yeni sezon 2019 sonbahar renk tonları nelerdir yakından inceledik.

Sonbahar Renkleri Nelerdir

Sonbahar Renkleri – Yanık Turuncu tonu

Yanık turuncu tonu, kırmızı ve turuncu arasında bir tondur. Yeni sezon 2019 sonbahar renk tonları içinde, renk çemberinin sıcak tarafında kalan bu tonu tek duvarda yada nötr renklerde boyadığınız duvarların üzerine desen olarak kullanabilirsiniz. Duvarlar haricinde odanıza aksesuar seçerken bu renkten faydalanabilirsiniz.

Yanık Turuncu Tonu
Yanık Turuncu Tonu

Sonbahar Renkleri – Soluk Mercan

Turuncu kesinlikle sonbahar rengi olsa da, sıcak aylarda da tercih edebileceğiniz kadar canlı ve her ortamda rahatlıkla kullanabileceğiniz bir ton soluk mercan.Her mevsim değiştirmek zorunda kalmazsınız. Soluk bir mercan, ilkbahar ve yaz için de mükemmeldir. Yeşil duvarlarla kaplı bir yemek odasında , lacivert ve güvercin gri gibi, daha kışlık ve karamsar renk tonlarına ışık getirmek için bir alternatif olabilir.

Soluk Mercan
Soliuk Mercan

Sonbahar Renkleri – Kadife çiçeği

Yine sıcak bir renk kadife çiçeği 2019 renk paletinde daha yoğun tatlı bir sarıyı temsil ediyor. tüm duvarlarınızı kadife çiçeği rengine boyamak zorunda değilsiniz. Sadece kadife çiçeği renklerinde çalışılmış güzel bir tabloyu yemek odanızı aydınlatmak için kullanabilirsiniz. sizin için örnek bir dekorasyon fotoğrafı paylaşıyoruz.

Kadife Çiçeği
Kadife Çiçeği

Sonbahar Renkleri – Şeftali

Şeftali gibi sıcak tonları evinizi dekore ederken halı veya kilim olarak kullanabilirsiniz. şeftali rengi vizon ve kahve tonlarıyla oldukça uyumlu bir renktir, çok şık kombinasyonlar yapabilirsiniz. Aşağıda bu kombinasyonlarla dekore edilmiş evin sade ama bir o kadar şık ve davetkâr bir köşesi var.

Şeftali
Şeftali

Sonbahar Renkleri – Tavus kuşu rengi

Yeni sezon 2019 Sonbahar renk tonları içerisinde tavus kuşu rengi paletin daha koyu ve karanlık tarafında bir renk. Tavus kuşu rengi mavi yeşil ve gri tonların karışımından elde edilen bir ton. Böyle koyu bir rengi kullandığınızda sizde paylaştığımız fotoğraf örneğindeki gibi, rengi hafifletmek için açık gri tonları ve keskin beyazları kullanabilirsiniz.

Tavus Kuşu
Tavus Kuşu

Sonbahar Renkleri – Mor

Mor pembe ve kırmızı tonların karışımından ortaya çıkan bir renk. Bulunduğu ortama lüks bir hava katan mor rengi duvarda, halıda ya da onu daha ihtişamlı hale getiren kadife kumaşlarla kaplanmış mobilyalarda kullanabilirsiniz.

Mor
Mor

Gül kurusu

Gül kurusu rengi, genellikle ilkbahar ve yaz ile ilişkilidir, ancak bu sezon Yeni sezon 2019 Sonbahar renk tonları arasında yerini aldı.Sade bir dekorasyonda ilgi çekici bir hava oluşturmak, ortamı daha sakin ama bir o kadarda alımlı bir hava sokmak istiyorsanız kesinlikle dekorasyonunuza gül kurusunu dahil etmelisiniz.

Gül Kurusu
Gül Kurusu

Bej

Bejler ve karamel tonları yatak odası duvarında kullanıldığında rahat hissetmenizi sağlayabilirler. Alanı canlandırmak için beyaz ve maviler ekleyebilirsiniz.

Bej
Bej

Güvercin Gri

Güvercin gri yeni sezon 2019 sonbahar renk tonlarından nötr grubun arasında.Aşağıdaki fotoğrafta bir home office dekorasyonu görüyoruz burada yeşil detaylar dikkatimizi çekiyor, güvercin gri masa, sandalye ve ekose kilimde kullanılmış.Yeşil ve güvercin gri aynı dekorasyonda mükemmel bir uyum göstermiş.

Güvercin Gri
Güvercin Gri

Yakut kırmızı

Yeni sezon 2019 Sonbahar renk tonlarına kızarmış turuncudan başlayıp, merkeze doğru yakut kırmızıya geldik.Aşağıda bir yatak odası dekorasyonu görüyoruz. Yakut kırmızı yatak başlığında kullanılmış, Allık pembesi ve beyaz yatak, koyu kayrak taşı grisi duvarlarla birlikte sonbahara biraz neşe getirmiş.

Yakut Kırmızı
Yakut Kırmızı

Patlıcan moru

Sezon rengi patlıcan moru bu dekorasyonda ağırlıklı olarak duvarda karşımıza çıkıyor, cesur , modern ve klasik bir tasarım, siyah mermer şömine, aynalı masa , krom ve deri kombinasyonlu sandalye, kabarık yer yastıkları hem konforlu hemde eğlenceli bir ortam oluşturmuş.

Patlıcan Moru
Patlıcan Moru

Koyu yeşil

Ferah eklektik tarzda hazırlanmış bu dekorasyonda sezon rengi koltukta kullanılmış.Piyano ve ahşap tabure ile koltuk renk uyumlarıyla bu tarz bir tasarımda bütünlük etkisi oluşturmuş.

Koyu Yeşil
Koyu Yeşil

Elma Şekeri Kırmızısı

Sezonu en eğlenceli rengi bu olsa gerek. Bu gölgede kalmış loş yemek odasında, şeker kırmızısı sandalyeler mükemmel bir çizgi oluşturmuş, oda eğlenceli ve neşeli bir havaya bürünmüş.

Elma Şekeri Kırmızısı
Elma Şekeri Kırmızısı

Kraliyet mavisi

Yeni sezon rengi kraliyet mavisi, renk paletin soğuk tarafındaki renklerden.Karşımızda oldukça çağdaş dekore edilmis bir oturma odası var. Duvarda büyük bir tablo içinde kraliyet mavisi, yoğun yeşil bir koltuk ortamın baskın nötr renklerinden sıyrılıp hemen dikkatimizi çekiyor.

Kraliyet Mavisi
Kraliyet Mavisi

Trabzon hurması

Trabzon hurması aslında aşırı doygun olmayan mükemmel bir turuncu tonudur. Bu dekorasyonda yatak odasının en dikkat çeken rengini porselen lambada görüyoruz, bu kadar sade bir odada trabzon hurması rengindeki lamba sanki odanın tüm eksikliklerini tek başına tamamlıyor.

Trabzon Hurması
Trabzon Hurması

Çikolata rengi

Krem ve turuncu desenli çikolata rengi duvar kağıdı, çatı kadındaki bu oturma odasını oldukça sıcak bir ortama dönüştürmüş.

Çikolata Rengi
Çikolata Rengi

Lacivert

Lacivert duvarlar ve koltuklar renk paletinin yine soğuk tonları.Ahşap zemin, sehpa ve canlı tonlardaki yastıklar bu yoğun soğuk renklere derinlik ve sıcaklık kazandırmış. Oda oldukça samimi ve etkileyici bir havaya bürünmüş.

Lacivert
Lacivert

Terracotta (kiremit rengi)

Kiremit rengi sadece sonbahara özgü bir ton değil, aynı zamanda içinde olduğu dekorasyonlara şık ve sofistike bir hava veriyor. Bu yatak odası dekorasyonunda tüm duvarlar kiremit rengine boyanmış, yoğunluğu azaltmak için büyük tablolarla tasarım tamamlanmış.

Kiremit Rengi
Kiremit Rengi

Metalik renkler

Yeni sezon 2019 sonbahar renklerinde metalik renklerde karşımıza çıkıyor. Bronz ve altın tamamlayıcı parçalar olarak dekorasyonlarda aksesuar yada mobilya detaylarında kullanılmış. Bu ferah oturma odası sıcak renklerde küçük objeler ve ahşap yer döşemesiyle daha eğlenceli, misafirperver olmuş.

Metalik Renkler
Metalik Renkler

Sonbahar renkleri

Sonbaharın kendine özgü, değişmeyen renkleride var tabii. Sonbaharın kendi renkleri doğada bu mevsim oluşan değişimlerin kazandırdığı, yüzde yüz doğal, tabiat anaya has renkler. bunun için bir renk paletine ya da dekorasyona ihtiyaç yok, dışarı çıkıp doğanın sonbahardaki muhteşem değişimini kendimiz gözlemleyebiliriz, bütün o muhteşem renk cümbüşünü doya doya görüp ilham alabiliriz.

Sizler için doğanın paletinden fotoğraflar;

Sonbahar Renkleri
Koyudan açığa sıcak renk tonlarının birbiriyle bütünleştiği bir sonbahar. Sonbahar Renkleri
Yeşilden kızıla muhteşem geçiş Sonbahar renkleri
Yeşilden kızıla muhteşem geçiş Sonbahar renkleri
Sonbahar Renkleri
Sonbahar Renkleri
Sonbahar Renkleri
Sonbahar Renkleri

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Open chat
Merhaba! Permolit Boya'ya hoş geldiniz. Size nasıl yardımcı olabiliriz?