Evinizde Anında Yer Açacak Kolay Ev Dekorasyon Fikirleri

Evinizde Anında Yer Açacak Kolay Ev Dekorasyon Fikirleri

En Yeni ve Kolay Ev Dekorasyon Fikirleri

Evinizde yeniden dekorasyon yapmayı planlıyorsanız ve bütçeniz sınırlıysa, aynı şekilde zamanınızda kısıtlıysa doğru yerdesiniz. En yeni ve kolay ev dekorasyon fikirleri ile evdeki fazlalıkları saklama konusunda evde ne nereye konur bilgi sahibi olacaksınız, ayrıca makalemizde evde yorgan saklama ve çantalar dolaba nasıl yerleştirilir konularında pratik bilgilere yer verdik. Evinizde anında yer açacak kolay ev dekorasyon fikirlerini sizin için bir araya getirdik. Evinizin dekorasyonunu basit bir şekilde anında dönüştürmenize yardımcı olacak sekiz basit ev dekorasyonu hilesi öğreneceksiniz.

Kolay ev dekorasyon fikirleri – Ev Düzenleme

Odalarınızın daha büyük görünmesi için onları boyayabilirsiniz

Odanızın alanını geniş gösterecek açık ve yumuşak tonda renkleri seçmelisiniz.Açık renkler dışarıdan gelen ışığı yansıtır, ortamı daha ferah ve geniş gösterir, koyu renkler küçük alanların olduğundan da küçük görünmesine neden olur.

Dekorasyonda aynalara yer verin

Bir yeri dekore etmenin kolay ve hesaplı yollarından biride aynaları kullanmaktır. Bir ayna herhangi bir ortamda odak noktası olarak işlev görür ve küçük alanları daha büyük hissettirir. Odanız az ışık alıyorsa, odadaki pencerenin karşısına bir ayna yerleştirmeniz odayı daha aydınlık yapacaktır.Boş duvarları şık çerçeveli farklı boyutlarda aynalarla süsleyebilirsiniz ya da son dönemlerde oldukça yaygın olan geometrik şekilli aynalarıda süsleme için kullanabilirsiniz.

Farklı renk ve desenleri karıştırın

Çoğu insan bir odayı yada mekanı dekore ederken mobilyadan, mindere, halıdan, aydınlatmaya kadar her şeyde benzer tarzda ürünleri bir araya getirmeye çalışır. Ancak, farklı tarzdaki şeyleri bir araya getirmek bazen, odadaki sıcaklığı ve dokuyu daha iyi ortaya çıkarabilir. Evinizi dekore etme şekliniz kendiniz hakkında çok şey anlatır, bu yüzden eski teknikleri kullanmak yerine, kalbinizi takip edin, büyük annenizin antika yemek masasına, seçtiğiniz çok modern sandalyeleri yerleştirmek harika olur. Mobilya, kilim hatta yastıklarınız farklı renk, desen ve dokuda olsun bunları karıştırmaktan korkmayın.

Dekorasyona başlarken önce elinizde olanları değerlendirin

Bir evi dekore ederken aksesuarlara ihtiyacınız vardır.Ancak en yakındaki mağazaya gitmek yerine, evinizde olan kullanmadığınız şeyleri değerlendirin, önce sahip olduklarınızı kullanın. Gümüş, akrilik, metal veya ahşaptan yapılma tepsi ve tabaklar, odanıza ekstra bir hava verebilir, etejer, sehpa ve raflarınızı süslemek için kullanabilirsiniz. Ayrıca sehpanızın üzerini daha derli toplu gösterecek. tabakları duvar süslemesinde de kullanabilirsiniz.

Mutfağınıza şık duvar askıları ekleyin

Yemek hazırlamak, servis yapmak, yemek yemek ya da eğlence için olsun, çoğu insan zamanının büyük bir bölümünü mutfakta geçirir. Çoğu insan mutfağında depolama alanı maksimum olsun ister. Duvar askıları size dolaplarınızda daha fazla yer kalması için faydalı olacaktır.

Canlı bitkiler

Evinize bitki eklemek, odalarınızı dekore etmenin, renklendirmenin basit ve ucuz bir yolu. İster bitkiler için bir alan oluşturun , ister belli köşelere yerleştirin, istersenizde mobilyalarınız üzerine koyun. Evinizede rengarenk bir atmosfer oluşturmak elinizde.

Sıra dışı yerleri boyayın yada duvar kağıdı ile kaplayın

Kitaplıklarınızın yanlarını, kapaklarını desenli duvar kağıtlarıyla kaplayabilirsiniz. Bir duvarınız kağıt diğerleri boya olabilir. Tavanlarınızı renklendirebilirsiniz, koridorlarına farklı dokular kazandırabilirsiniz

Parke zemin yerine odalarınıza halı kaplatabilirsiniz

Duvardan duvara halı kaplayarak evinizde sıcak samimi bir ortam oluşturabilirsiniz, halılar doku bakımından daha zengin çeşitlere sahiptir farkı seçenekler denemenize imkan sağlar. Halılarda desen opsiyonunun da olması dekorasyonunuza ayrı bir hava verecektir.

Kolay ev dekorasyon fikirleri – Evdeki Fazlalıkları Saklama

Evdeki karışıklık, bütün eşyalarımızı koyacak yerler bulamadığımız içindir. Bu, özellikle yaşam alanınızın nispeten küçük olması durumunda geçerlidir. Evinizde anında yer açacak kolay ev dekorasyon fikirlerine fazla eşyalarınızı saklamayıda dahil edebilirsiniz. Evde her şey için bir yer bulabilir diyoruz ve size bunun örneklerini göstereceğiz.

Eşyaları kompakt bir şekilde katlamak, dolapta yer açmanıza yardımcı olur

Evdeki Fazlalıkları Saklama - Kompakt katalama
Evdeki Fazlalıkları Saklama – Çekmece Düzenleyici ve Katlama

Çekmecelerde ve raflarda düzenleyici aparatların kullanılması her şeyi daha derli toplu hale getirecektir

Evdeki Fazlalıkları Saklama - Raf düzenleyici
Evdeki Fazlalıkları Saklama – Raf düzenleyici

Eşyalarını saklamak için her zaman bir yerde fazladan boşluk vardır.

Evdeki Fazlalıkları Saklama - Merdiven çekmecesi
Evdeki Fazlalıkları Saklama – Gizli Bölmeler

Büro malzemeleri mutfakta yeni bir hayata başlayabilir, (dosyalama gereçleri, masa üstü toplayıcıları)

Evdeki Fazlalıkları Saklama

Dekoratif sepetler veya kaplar, her gün kullanmadığınız şeyleri saklamak için mükemmeldir

Evdeki Fazlalıkları Saklama - dekoratif sepetler
Evdeki Fazlalıkları Saklama – Dekoratif Sepetler

Ayakkabıları kutularına koymak zorunda değilsiniz

Evdeki Fazlalıkları Saklama - Duvar tipi ayakkabılık
Evdeki Fazlalıkları Saklama – Duvar tipi ayakkabılık

Her gün kullandığınız şeyleri gizlemek

Evdeki Fazlalıkları Saklama - makyaj malzemeleri
Evdeki Fazlalıkları Saklama – Makyaj malzemeleri

Her küçük eşyanın yeri var

Evdeki Fazlalıkları Saklama - küçük eşyalar
Evdeki Fazlalıkları Saklama – küçük eşyalar

Tel sepetler banyo ve mutfak için vazgeçilmezdir

Evdeki Fazlalıkları Saklama - tel sepetler
Evdeki Fazlalıkları Saklama – tel sepetler

Mobilya ve aksesuarlar, en küçük evlerde bile ekstra depolama alanı oluşturmak için kullanılabilir

Evdeki Fazlalıkları Saklama - ekstra depolama alanları
Evdeki Fazlalıkları Saklama – ekstra depolama alanları

Yararlı fakat çirkin bir görüntü oluşturan ev eşyalarını evinizin içerisinde saklamak her zaman mümkün

Evdeki Fazlalıkları Saklama - yan dolaplar
Evdeki Fazlalıkları Saklama – yan dolaplar

Bir odanın tüm köşeleri değerlendirilebilir

Evdeki Fazlalıkları Saklama - köşe dolapları
Evdeki Fazlalıkları Saklama – köşe dolapları

Kullanılmayan plastik poşetleri başka bir poşette saklamanız gerekmez, bunun için farklı alternatifleriniz var

Evdeki Fazlalıkları Saklama - poşetler
Evdeki Fazlalıkları Saklama – poşetler

Yastık kılıflarını nevresimlerinizi katlayıp içine koymak için kullanabilirsiniz

Evdeki Fazlalıkları Saklama - yastık kılıfları kullanma
Evdeki Fazlalıkları Saklama – yastık kılıfları kullanma

Bakliyat ve makarnalarınızı dekoratif kaplar içerisinde daha az yer kaplayacak şekilde saklayabilirsiniz

Evdeki Fazlalıkları Saklama - bakliyat kavanozu
Evdeki Fazlalıkları Saklama – bakliyat kavanozu

Evde Yorgan Saklama

Yorganlarınızı evde farklı şekillerde muhafaza edebilirsiniz. Evinizde uygun geniş yeriniz varsa camlı şık bir dolap işinizi görebilir.

Yorgan sakalama dolabı
Yorgan sakalama dolabı

Evinizde içi geniş gardroplarınız varsa, yorganlarınızı hurçlara yerleştirip düzenleyebilirsiniz. Hem kirden tozdan korunur hemde dağınık durmaz.

Hurç kullanımı
Hurç kullanımı

Açık vintage bir dolap hem dekorasyona yardımcı olur, hemde şık yorganlarınızı dekora dahil etmiş olursunuz.

Eski dolapları kullanın
Eski dolapları kullanın

Güzel dekoratif bir sepet edinip, rulo haline getirdiğiniz yorganları içine yerleştirebilirsiniz. Farklı bir dekorasyon, ve saklama şekli olur.

Dekoratif Sepetler
Dekoratif Sepetler

Ahşap iyi cilalanmış bir merdiven, yine şık yorganlarınız için hem sergileme hemde düzenleme alanı oluşturur. Dekorasyonda farklı bir iç tasarım örneği, çok da eğlenceli.

Ahşap cilalı merdiven
Ahşap cilalı merdiven

Yorganlarınızı her yerde rahatça bulabileceğiniz, büyük polipropilen bir kutuya koyabilirsiniz, üzerini istediğiniz çıkartmalarla süsleyebilirsiniz.

Plastik saklama kutuları
Plastik saklama kutuları

Eviniz küçük ve yeriniz az, o zaman vakum torbaları imdadınıza yetişebilir, yorgan, yastık her şeyi poşete doldurup vakumladığınızda artık ne kadar az yer kapladığına şaşırabilirsiniz.

Vakum Torbaları
Vakum Torbaları

Çantalar Dolaba Nasıl Yerleştirilir?

Çantalar kullanılmadığı zaman nasıl saklanmalı, çok yer kaplıyor yada gereğinden fazla çantanız varsa ne yapacaksınız. İşte size ilginç saklama fikirleri.

Bölmeli Dolap
Bölmeli Dolap

Bölümlü bir dolabınız varsa yada bu tarz bir dolap yaptırabilirseniz rahatlıkla dolapta muhafaza edersiniz. Diğer yandan evinizde bir giyinme odası varsa bir duvarı kutu kutu bölünmüş rafları olan açık dolap olarak kullanabilirsiniz.

Duvar Askıları
Duvar Askıları

Kancalar çantalarınızı düzenlemenin bir diğer yolu, yeriniz darsa fazla dolabınız ya da dolabı koyacağınız bir yer yoksa, evde dekoratif bir raf oluşturup altına kancalardan bir düzenleme alanı oluşturabilirsiniz.Kancalar basittir ve çantalarınızı kolay ulaşabileceğiniz bir yerde tutar.

Kapı Arkası Askısı
Kapı Arkası Askısı

Dolabınızın kapağı yada odanızın kapı arkasına çantalarınızı dikey olarak asmanıza izin veren birkaç ürün var. Bu gibi bir organizatör aynı anda birden fazla çantayı tutacaktır. Bu, çanta ve el çantalarını depolamak için harika bir fikir, ve yerden tasarruf sağlayan bir yöntem.

Bölmeli Dolaplar
Bölmeli Dolaplar

Çantalarınız için dosya klasörleri gibi, dolabınızı bölümlere ayıracak bir aparatla rafları bölerseniz çantaların dik ve ayrık olmasını sağlarsınız. Dolabınızda çok fazla raf alanı varsa çantalarınızı kolayca yerleştirebilirsiniz. böylece çantalara ulaşmak ve onları düzenli tutmak çok kolay olur.

Dolap içi askılar
Dolap içi askılar

Dekoratif bir duş perdesinin halkalarını kullanarak, dolabınız içinde çantalar için bir alan oluşturabilirsiniz. çanta saplarını halkalara geçirerek asmak, size yerden tasarruf sağlar.

Duvar Rafları
Duvar Rafları

Birçok el çantası dolabın içinde gizlenemeyecek kadar güzel. Neden onları şık raflarda sergilemiyorsunuz? Favori çantalarınızı bir duvara monte edilmiş modern tarzda bir raf üzerinde sergileyebilirsiniz. Bu, bir yatak odası için iyi bir çözümdür. Çanta koleksiyonunuzu göstermek istiyorsanız bu iyi bir seçimdir.

Açık Demir Dolaplar
Açık Demir Dolaplar

Bir kitaplık çok işe yarayabilir.Bu arada çantaların devrilmeden dik durmalarını sağlamak için, onları kağıt ile doldurmayı unutmayın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Open chat
Merhaba! Permolit Boya'ya hoş geldiniz. Size nasıl yardımcı olabiliriz?