Simli Duvar Boyası Nasıl Yapılır? Evde Simli Duvar Boyası Yapımı

Simli Duvar Boyası Nasıl Yapılır? Evde Simli Duvar Boyası Yapımı

Simli Duvar Boyası Nasıl Yapılır?

Evinizin duvarlarını boyamayı düşünüyor ve daha farklı bir görünüm elde etmek istiyorsanız, sade tek düze boyalardan sıkıldıysanız makalemizi okumaya devam edin. Bu defa evde kendimiz boyamıza dekoratif bir görünüm kazandırıyoruz, nasıl mı? Çok basit, simli duvar boyası nasıl yapılır makalemizle boyanızı simli boyaya nasıl çevireceğinizi öğrenebilirsiniz. Haydi simli duvar boyası yapımı hakkında daha fazlası için okumaya devam edin.

Öncelikli olarak her boyama işlemi öncesi yaptığımız gibi, duvarlarımızın rengine karar veriyoruz.

Kullanacağımız boya rengine uygun sim almanız gerekiyor, yapı marketlerde ve hobi malzemeleri satan marketlerde rahatlıkla sim bulabilirsiniz. Simlerin çok geniş bir renk yelpazesi var, bu sizi çok fazla cesaretlendirmesin sade ve hafif bir ışıltı yeterli olacaktır. Boyama işlemi öncesi, astar veya normal bir iki kat boya uygulaması sonrası simli boyayı son kat olarak uygulayacağız.

Simli Duvar Boyası Yapımı

Boyayı inceltme işlemi esnasında elde etmek istediğiniz yoğunluğa uygun olarak, sim ilave edin. Duvarın göze çarpmayan bir bölümünde deneme yapıp uygun yoğunluğu test edin. Bu test aşamasında boyanın biraz kurumasını beklemeniz en doğru sonuca ulaşmanıza yardımcı olacaktır.

İnceltme esnasında Simi eklemeniz boya kalınlığına ne kadar etki ettiğini görmeniz ve inceltmeye ona göre devam etmeniz içinde önemli.

Abartılmış şeyler zamanla herkes için sıkıcı ve boğucu olabilir. Duvarların tümü yerine tek duvar simli boyanabilir, yada en son kat simli boya ile dekoratif desen çalışması yapılabilir.

Simli Duvar Boyası Renkleri

Simli duvar boyası renk çalışması için size bazı örnekler verelim.

Renge Renk Sim

Simli Duvar Boyası Nasıl Yapılır

Kullanacağınız simi duvar boya renginde kullanabilirsiniz, bunun için öncelikle belirlediğiniz rengin tonunda sim varmı araştırıp ona göre karar vermeniz gerekiyor.

Bej Tonlarda Altın Yansımalar

Simli Duvar Boyası Nasıl Yapılır

Bej, taş, kum tonlarında açık altın rengi simler, dekorasyonunuza da  uygunsa oldukça şık görünür. Bej tonlarında altın yansımaları, mobilyalarınızdaki metal detaylarla uyumlu hale getirebilirsiniz.

Duvart Sedef Dekoratif Duvar Boyası

Mavi Tonlarda Sim

Mavi Tonlarda Sim

Mavinin tonlarında sizin dekorasyon zevkiniz ön plana çıkıyor. Mavi tonları gümüşlerle ve altınlarla da uyumludur. Dekorasyonunuza en uygun olanını tercih etmelisiniz. Ahşap ağırlıklı bir dekorasyonda mavilere altın simler daha uygun olur.

Krem Ve Beyazda Altın Sim

Krem Ve Beyazda Altın Sim

Altın simin tercih edildiği bir diğer tonda krem rengi, beyaz için de altın ve gümüş yine tercih edilebilir.

Duvart Mermer Dekoratif Duvar Boyası

Pudradan Toz Pembeye Geçişler

Pudradan Toz Pembeye Geçişler

Pudra ve tonlarında en çok tercih edilen altın tonlarında sim. Simi desen olarakta duvar dekorasyonunda kullanmak mümkün.

Umarım makalemiz sim kullanımı konusunda faydalı olur.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Open chat
Merhaba! Permolit Boya'ya hoş geldiniz. Size nasıl yardımcı olabiliriz?