Duvar Boya Renkleri ve İsimleri En Çok Boyanan Duvar Renkleri

Duvar Boya Renkleri ve İsimleri En Çok Boyanan Duvar Renkleri

Duvar Boya Renkleri ve İsimleri

Duvar boya renkleri tüm dekorasyonun tamamlayıcısı olmasının yanında,  bir mekanın ışığını ve karakterini etkileyen en önemli faktörlerin başında gelir. Boyanacak duvarların renginin ait olduğu odaya uygun olması gerekir. Örnek vermek istersek, dinlenmek istediğiniz bir odanın enerji yüklü canlı bir renkle boyanmış olması dinlenmenizi engelleyecektir yada yeteri kadar dinlenmeniz mümkün olmayacak.

Bir odanın havasını değiştirmenin en kolay ve hızlı yolu, duvarlarını boyamaktır, unutmayın. Sadece rengin gücü değil, odayı aydınlatmak, alanı büyük yada küçük göstermek, tüm dekorasyon sürecini etkiler. Duvar boya renkleri özelliklerine ve popülerliklerine göre isimlendirilir. Moda sürekli değişsede bazı basic renkler değişmez.

Duvar renkleri mekanın kullanımına ve enerjisine göre değişir. Duvar boya renklerini ve popüler isimlerini tercih edildikleri mekanlara göre bir araya getirdik. Kullanmak isteyeceğiniz renkleri rahatlıkla bulabilmeniz için size Permolit boya renkleri renk kartelasında kullandığımız renk kodlarıyla birlikte hazırladık.

En Çok Boyanan Duvar Renkleri

Beyaz, Buz Beyazı ve Kırık Beyaz

Renk kartelamızda üç farklı beyaz tonu var.
Renk kartelamızda üç farklı beyaz tonu var.

Beyaz en Çok tercih edilen renklerin başında gelir. Beyaz renk bulunduğu mekanı daha aydınlık ve geniş göstermesi sebebi ile özellikle oturma odalarında daha çok kullanılıyor.

Buz Mavisi

Buz Mavisi
Buz Mavisi

Buz mavisi tonu banyo, mutfak ve bebek odaları için tercih edilen bir renk. Her zaman rengi duvarlarda kullanmak zorunda değilsiniz, cesur davranıp banyonun tavanını buz mavisine boyamaya ne dersiniz ?

Islak Kumsal

Islak Kumsal
Islak Kumsal

Islak kumsal popüler renklerden biri, daha çok modern dekorasyonlarda, salon ve oturma odalarında tercih ediliyor. Nötr tonlarda mobilyaları, ahşap detaylarla birlikte kullanacağınız dekorasyonlarda duvar rengi olarak ıslak kumsalı tercih edebilirsiniz.

Mine

Mine
Mine

Oldukça dingin bir duvar rengi, pastel tonları sevenlerde rahatlıkla kullanabilir. Dinlenme mekanı olan yatak odaları içinde keyifle kullanabileceğiniz bir renk. Sakin dinlendirici mine rengini yatak odası duvarlarında kullanmayı deneyin.

Kum Beji

Kum Beji
Kum Beji

Kum bejide yine popüler renklerden biri. Duvarlarda kum bejini kullandığınızda dekorda daha fazla ahşap ekleyebilirsiniz, özellikle zemin kaplaması ahşap olan salon ve oturma odalarında çok şık duracaktır. Kum bejine biraz ışıltı katmak için Gümüş objeler ve detaylar kulanın.

Portakal Çiçeği

Portakal Çiçeği
Portakal Çiçeği

Enerjisi yüksek, ışıltılı bir duvar rengi istiyorsanız mutlaka portakal çiçeğini deneyin. Metal olarak pirinçleri, hatta biraz daha modern görünmesi için mat pirinçleri kullanın. Yeşil ve lacivertin tonları portakal çiçeğine çok yakışacak kombinler.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Open chat
Merhaba! Permolit Boya'ya hoş geldiniz. Size nasıl yardımcı olabiliriz?