Sedef Boya Nedir Nasıl Uygulanır? Sedef Boya Modelleri

sedef boya

Sedef boya ile yaşam alanlarınızda ilgi çekici dekorasyonlara kavuşabilirsiniz. Sedef boya astar ve boyadan sonra devam eden bir kaplamadır. Bu farklı dekoratif dokunuş, duvara ince bir doku ekler, ışığı yansıtır ve iç mekanlara hafif bir ışıltı katar. Sedef uygulamasını usta yardımı almadan yapmayı planlıyorsanız ve iyi bir sonuç almak istiyorsanız boya üreticisi tarafından verilen özel talimatlara uymaya özen gösterin. Makalemizde sedef boya nedir, sedef boya nasıl uygulanır ve sedef boya modelleri ile ilgili birçok detayı açıklayacağız. Öncelikle Sedef boya uygulama nasıl yapılır hazırlık aşaması ve sedef boya desenleri hakkında biraz bilgi alalım.

Sedef Boya Nedir Nasıl Uygulanır? Sedef Boya Modelleri

Sedef Boya Nasıl Uygulanır

  1. Tüy bırakmayan bir bez ile bulaşık sabunu ve ılık su çözeltisini nemlendirin. Duvarın yüzeyini tamamen silin. Duvarın hava kurumasını bekleyin.
  2. Süpürgelik, havalandırma veya elektrik prizi gibi boyamak istemediğiniz yerleri maskeleme bandı ile maskeleyin.
  3. Boya sıçramalarını veya dökülmelerini engellemek için zemin örtüsü kullanın.
  4. Derin çatlaklar için, ilk bileşik katmanı üzerine Permolit Permomacun Su Bazlı Süper Akrilik İç Cephe Macunu ile düzeltilmelidir.  Bunun kurumasını bekleyin ve sonra üzerine ince bir kat daha bileşik uygulayın. Her zımparalamadan sonra, tozu temizlemek için alanı yapışkan bezle silin.
  5. Yüzey hazırlığı tamamlanmış yüzeylerdeki serbest mikronize tozların yapışmasını sağlamak ve aderansı arttırmak için sıva yüzeylere Permolit Permolak Su Bazlı Akrilik Astar veya Permolit Permosar Silikonlu Astar, alçı ve macun gibi çok emici yüzeylere ise Permolit Permobinder’in tek kat uygulanması tavsiye edilir. Eski boyalı sağlam yüzeylerde renk değişikliği yapılmak isteniyorsa Permolit Permokapar Örtücü Astarlar’dan biri ile tek kat astarlama yapılmalıdır. Son kat uygulamasına geçilmeden önce astarın kuruması için en az 6 saat beklenmesi gerekmektedir.
  6. Sedef duvar boyasının sarfiyatını azaltmak için astarlanmış yüzey kaliteli bir plastik boya ile doyurulduktan sonra sedef uygulamasına geçilmelidir.
  7. Fonda renk farklılığı isteniyorsa iki kat uygulanmış Permolit Permosil Silikonlu İç Cephe Boyası üzerine DuvART Sedef, saten rulo ile tek kat olarak uygulanır ve kurumadan istenen desen verilir. Fonda renk farklılığı istenmiyorsa, duvART Sedef, saten rulo ile normal bir boya gibi yüzeye iki kat olarak uygulanır ve üçüncü kat uygulama kurumadan istenen desen verilir. Desen verme işlemi boya kurumadan tamamlanmalıdır.

Malzemeler

Sedef Boya Uygulama Nasıl Yapılır

Videomuzda sedef boya uygulama nasıl yapılır sedef boya desenleri ile ilgili detaylı bilgileri bulabilirsiniz.

Sedef Boya Desenleri Permolit Duvart Sedef Dekoratif Duvar Boyası

Duvart Sedef Dekoratif Duvar Boyası, su bazlı, akrilik emülsiyon esaslı, ipek mat, sedef görünümlü, tam silinebilen, yüzeylere inci dokusu kazandıran, dekoratif son kat iç cephe boyasıdır. Dekoratif Duvar Boyamızla farklı uygulama yöntemleri ile sedef görünümlü desenler elde edilebilirsiniz. Kartela renkleri haricinde, Permokolor renk tüpleri veya renklendirme makinesi ile sınırsız sayıda renk elde edilebilirsiniz.

Dekoratif Duvar Boyası Renk Kartelası

Zengin dekoratif renk kartelamızla hayalinizdeki renkleri duvarlarınıza yansıtıyoruz.

[xyz-ips snippet=”kartela4-iframe”]

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Open chat
Merhaba! Permolit Boya'ya hoş geldiniz. Size nasıl yardımcı olabiliriz?