Ofis Boya Renkleri Ofis Boya Modelleri

Ofis Boya Renkleri

Ofis boya renkleri seçerken nelere dikkat etmeliyiz? İş yerleri için en ideal boya renkleri nelerdir? Son yıllarda iş yerlerinde en çok tercih edilen ofis boya renkleri daha canlı ve eskiye göre daha dekoratif boya renkleri kullanılmaktadır. Önceleri beyaz ve sarı tonları ağırlıktayken, yeni nesil ofislerin açılması ile daha canlı renkler kullanılmaya başlandı.

Yaratıcılığı arttıran, huzur veren ve enerjik olmasını sağlayan renkler özellikle ofis boya renkleri için en çok tercih edilen renklerdir. Aynı zamanda enerjik ve heyecan verici renklerin yanı sıra modern ve şık bir görünüm elde edebilmek adına koyu renklerde oldukça kullanılmaktadır. Duvar renklerinin yanı sıra aksesuar seçimlerinde daha çok ahşap ve metal malzemeler kullanılırken ofislere daha fazla enerji verebilmek adına bir çok ofis bitkisi de kullanılmaktadır.

Beyaz Duvar Boyası

Ofislerde en çok kullanılan renklerden biri beyazdır. Beyaz duvar boyası alanları daha geniş göstereceği için ofisinizi daha ferah ve rahat gözükmesini sağlayacaktır. Aynı zamanda modern dekorasyon malzemeleri kullanarak ofisinizi sade ve şık bir hale dönüştürebilirsiniz. Bunun yanı sıra beyaz tüm renkler ile oldukça uyum ve kullanışlıdır. Bu sayede ofisinizi dilediğiniz şekilde tasarlayabilirsiniz.

Sarı Duvar Boyası

Ofis ve çalışma odalarında bir diğer popüler renk sarıdır. Güneş ışığının odanızda bir yansıması gibi olacak sarıyı tercih edebilirsiniz. Sarı ve tonlarını özellikle canlı sarı tonları daha dinamik ve enerjik bir ortam oluşturmanıza yardımcı olacaktır. Sarı duvar boyası ile uyumlu bir dekorasyon yapabilmek için gri, beyaz, siyah ve ahşap tonlarını tercih edebilirsiniz.

Kırmızı Duvar Boyası

Daha çok yemek firmaları tarafından tercih edilir. Kırmızı duvar boyası iştah açıcı ve heyecan verici bir renktir. Bu sebeple ofislerde kullanmak riskli olabilir. Ofislerinizde kullanmak istiyorsanız tek bir alanda farklı renkler ile kullanmak istiyorsanız tek bir alanda farklı renkler ile kullanmanızı tavsiye ederiz.

Yeşil Duvar Boyası

Dinlendirici ve sakinleştirici bir etkiye sahiptir. Ahşap ve metal gibi bir çok malzeme ile kullanılabilir. Aynı zamanda yeşil duvar boyası rengi huzuru temsil eder. Ofisinizde dinlenme odası veya bekleme odası gibi yerlerde kullanabilirsiniz.

Mavi Duvar Boyası

Huzur veren ve tansiyon düşürücü etkisi olduğu bilinen mavi, modern ve yeni tasarlanmış ofislerin gözde renklerinden biridir. Mavi duvar boyası hayal kurmanıza, sakin düşünmenize ve düzenli bir çalışma ortamı oluşturmanıza yardımcı olabilir. Aynı zamanda otoriter bir görünümü olan mavi yönetici odalarında da kullanılabilir.

Mor Duvar Boyası

Mor duvar boyası genellikle evlerde yatak odalarında kullanılmaktadır. Mor rengi sakinleştiricidir ve uyku problemleri yaşayanlar için birebirdir. Bunun yanı sıra yaratıcılığı arttırdığı görülmektedir. Daha çok dinleme odası gibi yerlerde kullanmanızı öneririz.

Kahverengi Duvar Boyası

Kahverengi duvar boyası içten ve samimi bir ortam yaratmaktadır. Ofislerde daha çok çalışma ve dinlenme odalarında kullanılabilir. Beyaz gibi renkler ile beraber kullanılabilir, bu sayede daha ferah bir ortam da elde etmiş olursunuz. Aksesuar olarak ahşap ve metal ürünler kullanarak şık bir ortam elde etmeniz mümkündür.

Gri Duvar Boyası

Gri duvar boyası genellikle ciddiyeti temsil etmektedir. Yaratıcı ortamlarda (pazarlama, satış ve reklam gibi bölümler) kullanılması tavsiye edilmez. Toplantı odası gibi yerlerde kullanılabilir. Ancak gri tonlarını açık bir renk ile kullanmanız daha modern görünümün yanında odanızdaki sıkı etkiyi de kaldırmış olacaktır. Gri kullanımlarında bitki ve ahşap ürünleri kullanmanız farklı bir ortam yaratmanıza yardımcı olabilir.

Siyah Duvar Boyası

Son dönemlerin en çok tercih edilen rengidir. Siyah duvar boyası modern, çağdaş ve şık görünümün yanı sıra lüksü, hırsı ve gücü temsil etmektedir. Konsantrasyon arttırıcı etkisi görülmektedir. Ancak tüm duvarlarda siyah rengi kullanmak boğucu bir etki yaratabilir. Çalışma alanlarında ve ortak alanlarda kullanılması sağlıklı olacaktır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Open chat
Merhaba! Permolit Boya'ya hoş geldiniz. Size nasıl yardımcı olabiliriz?