Ahşap Dolap Boyama Nasıl Yapılır? Ahşap Boyama Teknikleri ve Malzemeleri

Ahşap Dolap Boyama

Ahşap dolap boyama nasıl yapılır? Ahşap boyama teknikleri ve malzemeleri. Ahşap dolaplarınızı boyamak, yaşam alanlarınıza güzel bir tadilat yapmadan yapabileceğiniz en dönüştürücü şeydir. Eğer kendin yaparsan, mekanı elden geçirmenin en ucuz yollarından biri olabilir. Ahşap dolap boyama konusunda en sevdiğiniz renkten bir galon almaktan daha fazlası olduğunu unutmamanız gerekmektedir.

ahşap dolap boyama
ahşap dolap boyama

Ahşap Boyama Teknikleri ve Malzemeleri

Sizlere bu başlık altında ahşap boyama teknikleri ve malzemeleri ile ilgili bilgi paylaşımında bulunacağız. Her şeyden önce başarılı bir boya uygulaması yapmak için hazırlık çalışmasını yapmanız oldukça önemlidir. Dolaplar ahşaptan metale kadar çeşitli malzemelerden yapılır, bunlar daha sonra çeşitli yüzeylerle kaplanır, yağ bazlı boyadan plastiğe kadar. Ancak doğru astar, kaliteli boya, uzun bir hafta sonu oldukça başarılı sonuç alabileceğiniz ahşap dolap boyama işini kendiniz gerçekleştirebilirsiniz. Ahşaplarınızı ahşap boyalar ve sprey boyalar ile gerçekleştirebilirsiniz. Permolit Boya’nın üstün özelliklere sentetik ahşap boyaları ile yaşam alanlarınızdaki dolaplarınızı baştan yaratabilirsiniz.

Ahşap Dolap Nasıl Boyanır? Ahşap Dolap Boyama Yenileme Teknikleri

Şimdi sizlere ahşap dolap nasıl boyanır? Ahşap dolap boyama yenileme teknikleri ile ilgili sorularınızı cevaplayacağız. Boya uygulamasına başlamadan önce malzemelerinizin ve hazırlıklarınızın eksiksiz olmasına dikkat edin.

Adım 1: Temizlik

Bir bez veya aşındırıcı bir mutfak ovma süngeri üzerine Sprey Dokuz gibi bir yağ çözücü püskürtün ve tüm kabin yüzeylerini, astarın yapışması için kritik olan herhangi bir yağı almak için silin. Her çekmece veya dolap kapağının altı yüzeyinin yanı sıra, yüz çerçevelerini ve kutuların açık kenarlarını temizleyin.

Adım 2: Zımparalama

Ahşap dolabınızda eski boya ve vernik varsa uygulamadan önce mutlaka zımparalayın ve daha sonra oluşacak olan tozu nemli bir bezle temizleyin.

Adım 3: Koruma

Dolaplarınızın dış etkenlere karşı dirençli ve uzun ömürlü olması için ahşap koruyucu kullanmanız gerekmektedir. Permolit Boya’nın Ahşap koruyucu ürün grubuyla tanışmak için sizleri en yakın permolit bayilerine bekliyoruz.

Ahşap Koruyucu Ürün Grubumuza Göz Atın

Adım 4: Doğru Boya Seçimi

Ahşap dolaplarınızın özelliğine göre en doğru boya seçimini yapmanız gerekmektedir. Seçmiş olduğunuz rengin dolaplarınızda tam anlamıyla başarılı bir şekilde uygulanması için mutlaka boya öncesi astar uygulamalısınız.

Ahşap Dolap Boyama Nasıl Yapılır? Ahşap Boyama Teknikleri ve Malzemeleri” yazısında 5 düşünce

  1. ada erkan diyor ki:

    uzun zamandır permolife kapı boyanız ile ev eşyalarını ahşaplarını boyuyorum yeni gibi pürüzsüz oluyor çok güzel

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Open chat
Merhaba! Permolit Boya'ya hoş geldiniz. Size nasıl yardımcı olabiliriz?