Oturma Odasında Mobilya Düzeni ve Ev Dekorasyonu

Oturma Odanızda Mobilya Düzeni ve Ev Dekorasyonu

Yaşam alanlarınızda değişiklik mi yapmak istiyorsunuz. O zaman ev dekorasyonundaki değişikliğe mobilya düzenini ile başlayabilirsiniz. İşte sizler için önerilerimiz.

Oturma Düzenini karşılıklı oluşturun

Mobilya düzenini, ortak bir sehpa etrafında konumlandırabilirsiniz. Bu şekilde iletişimi kolaylaştırır ve yiyecek, içeceklere rahatlıkla ulaşabilirsiniz.

Mobilya Düzenini karşılıklı oluşturun

Odayı Mobilya ile Bölün

Oturma düzeniniz ile geniş bir yaşam ve yemek alanı oluşturabilirsiniz oturuma odanız büyükse mobilyaları ayrı bölgelere ayırın.

Odanızı ayırın

Yaşam alanınız küçükse ve kanepeye yer yoksa; dörtlü koltuk takımını deneyebilirsiniz. Bu şekilde koltuk tasarruflu tutarak oturma odanızın daha geniş ve ferah gözükmesini sağlayabilirsiniz.

dörtlü koltuk takımı

Mobilya Düzenini Çapraz Oluşturun

Mobilyaları çapraz olarak yerleştirmek, otantik bir odaya lezzet katmaktadır. Mobilya takımının çapraz olarak konumlandırılması ayrıca gelen misafirlere karşılama yolu oluşturur. Size önerimiz; çapraz ekseni kurmak ve aynı eksende ek oturma düzeni ayarlamak için kanepe ve sehpa kullanın . mobilyalarınızı, oturma odasının mimarisine uyarlamak için varsa şömine duvarını ve halınızı hizaya alınız.

Mobilya Düzenini Çapraz Oluşturun

Görünüme Odaklanın

Etkili bir oda düzenlemesi, oturma odası tasarımınızın köşe taşı olan odak noktasıyla başlar. Ana oturma parçasını odak noktasına doğru yönlendirin ve ikincil oturma parçalarını ana parça etrafında düzenleyin. Kışın ise evinizde şömine varsa evinizi şömine etrafında odaklanacak şekilde yeniden düzenlenebilir.

görünüme odaklanın

Simetri İle Evinizde Harikalar Oluşturun

Eşleşen mobilya takımları, yan masalar ve lambalar çiftleri, çağdaş bir oturma odasında mükemmel bir denge kurar. Simetri, yaşam alanlarınızda adeta sanki uzayda bir düzen duygusu empoze eder.

Simetri

Etkinlik Alanları Oluşturun

Yaşam alanlarınız genişse ve alanı farklı kullanım alanlarına ayırmak istiyorsanız, düzenlemenizi isteğinize uygun olacak şekilde yapabilirsiniz. Oturma odanızda masa ve sandalyeleri odanın bir etrafında toplayıp resmi olmayan yemekler veya oyunlar için bir nokta oluşturabilirsiniz. Odanın ortasında mobilya seçimini kanepe ve sandalyelerden yana kullanabilirsiniz ayrıca oturma odanızın zemini için Osmanlı halılarını tercih edebilirsiniz.

etkinlik alanları

Mobilya Seçimini Sandalyeden yana kullanın

Küçük bir oturma odasında, kanepeler veya çift kişilik koltukları kullanmak yerine sandalye koleksiyonuyla daha geniş alan ve açıklık hissi oluşturun. Bu koltukların ölçeği küçük oturma odasına uygundur.

kanepeler yerine sandalye kullanın

Odanızda bir köşe oluşturun

Bir çift sandalye ve sehpa ile odanızda kahvenizi yudumlarken sohbetinizi edebilir veya pencereden dışarıyı seyredebilirsiniz.

pencereden dışarıyı seyret

Koltuk takımını L şeklinde düzenleyin

Bu geniş oturma odasında bir kanepe ve çift kişilik koltuk büyük bir sehpayı çerçevelendiren L şeklindedir. Bu basit düzenleme, kullanışlı bir konuşma kümesi sağlar. Bu grubun diğer tarafındaki tek bir sandalye, konuşma gruplandırmasına daha kolay yakınlaştırabilir.

L şeklinde düzenleyin

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Open chat
Merhaba! Permolit Boya'ya hoş geldiniz. Size nasıl yardımcı olabiliriz?