Mutfak Dolapları Nasıl Boyanır? Mutfak Dolap Modelleri

Mutfak Dolapları Nasıl Boyanır? Mutfak Dolap Modelleri

Mutfağınızı yenilemeye mutfak dolaplarından başlamaya ne dersiniz? Mutfak dolapları, mutfaklarınızın en çok kullanılan ve ilk göze çarpan yeridir. Mutfak dolapları boyanarak yeni bir mutfak görünümüne sahip olabilirsiniz. Mutfak dolaplarını boyamak hem bütçenizden tasarruf etmenize yardımcı olacak hem de hayalini kurduğunuz yeni mutfağınıza en kısa sürede kavuşmuş olacaksınız.

Mutfak evinizin kalbidir, bu yüzden burada yapacağınız her değişiklik sizde bir yenilenme hissi uyandıracaktır. Hayalinizdeki mutfağı yaratırken tasarruf etmek istiyor ya da sadece yenilikten hoşlanıyorsanız, dolaplarınızı boyamak, alanınıza renk düzenine bağlı olarak bambaşka bir görünüm ve his verebilirsiniz. Aynı zamanda ev bütçenizden bu sayede tasarruf edebilirisiniz. Örneğin şimdikinden daha canlı bir mutfak hayaliniz varsa ve özellikle mutfağınızda cam ünitelerden oluşan bir dolap sisteminiz mevcutsa, dolaplarınızın iç kısımlarını boyamayı düşünebilirsiniz.

dolap

Mutfak Dolapları Nasıl Boyanır?

Şimdi sizlere mutfak dolapları nasıl boyanır sorusunun cevabını 6 adımda anlatacağız.

1.Adım:

Öncelikle, tüm topuzları ve tutamaçları (ayrıca dolaplarınızın ve çekmecelerinizin içlerini de boşaltın) çıkarın. Menteşeleri ve camı korumak için maskeleme bandı kullanın ve gerektiğinde odanın diğer bölümlerini korumak için Permolit Plastik Branda‘yı kullanabilirsiniz.

2.Adım:

Dolaplarınızı çamaşır suyuyla veya bir deterjan yardımıyla temizleyin. Bu işlem dolaplarınızdaki yağı ve kiri çıkarmanıza yardımcı olacaktır, bu sayede pürüzsüz yüzeyler elde edebilirsiniz. Deterjan veya çamaşır suyuyla temizlediğiniz yerleri nemli bir bez yardımıyla temizleyin.

3.Adım:

Dolaplar kuruduğunda, ince bir zımpara kağıdıyla dolaplarınızı zımparalamaya başlayın. Melamin veya çok parlak yüzeyler varsa bu adımı atlayabilirsiniz. Kusur olan yerleri Permolit Permomacun’u kullarak kapatın. Bu sayede düz bir yüzey elde etmiş olursunuz. Macunu sürdükten sonra ince kuru bir zımparayla tekrar zımpara yapın.

yeşil renk mutfak dolabı

4.Adım:

Yüzeye bağlı olarak bir ahşap veya melamin astarı uygulayın. Pürüzsüz bir yüzey elde etmek için dolap kapaklarında Permolit Permolife Su Bazlı Parlak Boya veya Permolit Permokapı Amerikan Kapı Boyasını kullanarak yeni mutfağınızı oluşturmaya başlayabilirsiniz. Permolit Permolife Su Bazlı Parlak Boya, hayalinizdeki renkli mutfağı oluşturmanız çok daha kolay, boyanın içine eklemiş olduğunuz renk pigmentleri sayesinde istediğiniz rengi elde edebilirsiniz. Aynı zamanda su bazlı oluşundan dolayı hızlı ve kokusuz bir kuruma işlemi olacaktır. Permolit Permokapı Amerikan Kapı Boyası ise ahşap yüzeyi olan ürünler için tercih edilmelidir. Dolaplarda oluşabilecek sararmalara karşı dirençli ve ahşap yüzeylerin doğal görünümü bozmadan yansıtacaktır.

5.Adım:

Seçmiş olduğunuz rengi 2 kat olarak uygulayın. İlk kat kurutulduktan sonra, pürüzsüz, profesyonel bir yüzey elde etmek için ince bir zımpara kâğıdı ile yüzeye hafifçe zımparalama yapın. Nemli bir bezle tozları temizlemeyi unutmayın.

6.Adım:

İkinci katın kuruduğuna emin olduktan sonra maskeleme bandını dikkatlice çıkartın, topuzları ve tutamaçları yerlerine takın. Artık yeni dolaplarınız kullanıma hazır. Daha büyük bir değişiklik istiyorsanız topuzları ve tutamaçları değiştirmeniz yeterli olacaktır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Open chat
Merhaba! Permolit Boya'ya hoş geldiniz. Size nasıl yardımcı olabiliriz?