Mutfağınıza Servis Penceresi Açmanın İpuçları

Mutfağınıza Servis Penceresi Açmanın İpuçları

Mutfağınıza Servis Penceresi Açmanın İpuçları

Son birkaç yılda ortaya çıkan en büyük trendlerden biride, mutfaklara servis pencerelerinin eklenmesidir. Mutfağınıza Servis Penceresi Açmanın İpuçları yazımızda,rahat, şık ve iç-dış mekan eğlencesini bir sonraki seviyeye taşımanın kolay yolunu açıklıyoruz  Mükemmel olanı tasarlamanıza yardımcı olacak temel servis penceresi kontrol listesini paylaşıyoruz. Geleneksel olarak, yemeklerin daha geniş  salona yada yemek odasına servis edildiği tezgah, servis kapısı veya penceresi vardı.

Ancak günümüzün servis pencereleri, geniş, açılan bir pencere ve yine genişletilmiş tezgah alanı olan mutfakla dış mekan arasındaki bağlantıyı sağlayan bir bölmedir. Açık havada doğayla iç içe yemek seçenekleri popülerlik kazandıkça, servis pencerelerine daha çok ihtiyaç oldu. Mangalları ve açık havada oturmayı sevmenin aynı zamanda  mutfak ve dışarıdaki insanların  birbirleri ile daha fazla iletişimde olabilmelerini sağlamasının bir sonucu.  Ve tabii ki, yiyecek ve içeceklerin ileri geri gitmeden hızlı bir şekilde servis edilmesini sağlar.

Mutfağınıza Servis Penceresi Açmanın İpuçları
Fotoğraf kaynağı pinterest

BOYUT VE KAPSAM

Mutfağınıza Servis Penceresi Açmanın İpuçları birinci adım boyut ve kapsam olarak iyi tasarlanmasını gerektirir. Servis penceresi, kurulumu bir kere yapılacaktır ve bu sebeple iyi tasarlanması gerekir. Duvara bir servis penceresi eklemek, evde iç ve dış değişiklikler gerektirir, pencerelerin ve tezgahların değiştirilmesini ve duvar yüklü ise potansiyel yapı çalışmasını gerektirecektir.

Servis penceresini, genel olarak kullanırken kaç kişi oturmayı planladığınıza, ve genişliğin buna uyuduğuna emin olun.

Genel olarak, kişi başına 70-75 cm alan gerekir. Birisinin her iki taraftaki insanlarla konuşması ve hareket edebilmesi için yeterli alan bulunmalı. Servis penceresinin önünde bir lavabo istiyorsanız, tezgahı 68 cm civarında bir  derinlikte yapın. Harici servis penceresi derinliği minimum 30 cm, ideal olarak da 35-40 cm olmalıdır.

STİL AYARI
Fotoğraf kaynağı pinterest

STİL AYARI

Servis pencereniz için mükemmel tasarımı seçmek, işlevselliğinin ve görsel çekiciliğinin anahtarıdır, bu nedenle iki katlı pencerelerin kullanımı daha kolaydır, görünüm ve erişim için kolayca tamamen açılırlar.

Neyi seçerseniz seçin, toz ve suyun içeri girmesini önlemek için pencere elemanlarının iyi bir şekilde yalıtıldığından emin olun.

Servis pencerenizi estetik açıdan hoş bir hale getirdiniz, şimdi önemli olan kullanılan malzemelerin kaliteli ve dayanıklı olması, özellikle güneş ışınlarına ve hava koşullarına karşı.

Alternatif olarak, rustik bir sahil evi görünümünden hoşlanıyorsanız ve ahşabı düzenli olarak boyamaktan veya doğal bir şekilde hava almasına izin vermekten hoşlanmıyorsanız, bunun için kereste işe yarar. Servis penceresini güneş alan ve rüzgarsız, sıcak bir noktaya kurduğunuzdan emin olun, böylece insanlar orada daha çok zaman geçirmek isteyecekler.

GÖLGELİK SEÇENEKLERİ
Fotoğraf kaynağı pinterest

GÖLGELİK SEÇENEKLERİ

Açık bir ortamda ise, servis pencerenizin direk güneş ışığından korunmaya ihtiyacı olabilir.

Servis penceresinin üzerine bir tente renk katar, güneş ve hatta hafif bir yağmurdan sizi korur. Siyah beyaz şeritli kumaşlar sofistike bir hava verir.  Sahil kulübesi veya kafe hissi için gri, beyaz veya sarı, beyaz seçilebilir.

AYDINLATMA

Üstten aydınlatma , çok az yer gerektirdiğinden veya hiç gerektirmediğinden bir servis için en pratik  seçenektir.  Yemek hazırlamak ve servis yapmak  için yeterli aydınlatma olduğundan emin olun .

Pencerenin her iki tarafına duvarlara monte edilen tepe lambaları veya dış ışıklar , pencerenin açılıp kapanmasını engellemeyecekleri için idealdir. Işıklar, gerektiğinde insanların oturduğu tezgah yüzeyine yönlendirilmesi için dönebilmeli.

OTURMA YERİ

Bir servis penceresinin sadece dış tarafında sığ bir oturma alanı olmalı, tabureler mekan ve estetik açıdan en iyi oturma seçeneğidir.

En rahat taburelerin arkası vardır, hava şartlarına dayanıklıdır ve temizliği kolaydır. Ayrıca, işlenmiş kereste veya insan yapımı rattan gibi UV ışınlarına dayanıklı bir malzemeden yapılmalılar, dayanıklı olurlar ve silinebilirler. Kahvaltı tabureleri genellikle koltuk yüksekliğinde 65 cm olup, 90cm’lik standart mutfak tezgahı yüksekliğine uygundur.

Mutfağınıza Servis Penceresi Açmanın En İyi İpuçları

  • Boyut ve kapsam Servis penceresini insanların kullanabileceği kadar büyük yapın.
  • Stil amortisörlü  veya bifold pencereler en iyisidir.
  • Gölgelik seçenekleri Hava koşullarına dayanıklı şık bir malzemeden yapılmış olmalı.
  • Aydınlatma Pratiklik, dışarıya servis yapmak ve yemek yemek için önemlidir.
  • Oturma Çok fazla insanı sıkıştırmayın. Üçten fazlasının normal bir masaya ihtiyacı olabilir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Open chat
Merhaba! Permolit Boya'ya hoş geldiniz. Size nasıl yardımcı olabiliriz?