Kolay Banyo Temizliği için Temizliği Kolay Banyo Tasarımı

Kolay Banyo Temizliği için Temizliği Kolay Banyo Tasarımı

Temiz kalması zor oluyorsa güzel bir banyoya sahip olmanın bir anlamı yok. İster sıfırdan tasarlayın, ister hafta sonu temizlik yapın ve yeniden düzenleyin. Kolay banyo temizliği için temizliği kolay bir banyoyu nasıl tasarlayacağımızı inceleyeceğiz.

Kolay Banyo Temizliği için Temizliği Kolay Banyo Tasarımı
Fotoğraf pinterest

Evinizdeki tüm odalar arasında en hızlı şekilde banyo kirlenir. Neme ve buhara sürekli maruz kalması, sızdıran losyonlar, gevşek kilitler ve sıçramalar, banyoyu süratle kirletir ve temizlik için çok vaktimizi alır. Kolay temizlenen bir banyo, yaşam tarzınızı azaltan değil, iyileştiren bir eve sahip olmak için ilk şarttır. Temizlenmesi zor olan banyolar genellikle küf ve küf gibi mantarlar üretir ve bu da sağlığımıza zarar verebilir. İyi bir banyo düzeni, iyi düşünülmüş yüzeyler ve akıllı banyo bölmesi temizlik süresini kısaltmak için harika olacak, ayrıca temizlik ürünlerinin sayısını azaltarak paradan tasarruf etmenizi de sağlayacaktır.

Kolay Banyo Temizliği için KOLAY TEMİZLENEN RENKLER
Fotoğraf pinterest

1. Kolay Banyo Temizliği için Kolay Temizlenen Renkler

Banyonuz için renk seçerken, üzerinde çalıştığınız yüzeyleri göz önünde bulundurun. Yerde daima hareketli veya desenli bir karo kullanın, çünkü bu gözün kir veya toza odaklanmasını engelleyecektir. Mümkünse kolay temizlik için bu karoyu duvarın alt kısmında da kullanmanız  önerilir. Karonun kendisinden biraz daha koyu bir harç seçtiğinizden emin olun, çünkü harç rengi atan ilk şey olacaktır. Düz duvarlar için beyazlar, açık kahverengiler, açık yeşiller ve yumuşak griler gibi hafif, havadar tonları tercih edin. Bu banyoyu görsel olarak ferah ve temiz hissettirir, ayrıca küçük alanların daha büyük görünmesine yardımcı olur.

Makyaj Alanı
Fotoğraf pinterest

2. Makyaj Alanı

Banyonuzun merkezi depolama yeri olarak , makyaj alanınızı temiz tutmada hayati bir rol oynar. Bol miktarda saklama alanına sahip duvara asılan bir makyaj masası, günlük eşyalarınızı istiflemenizi ve yüzeylerin dağılmasını önlemenizi sağlar, ayrıca zemine erişilebilir ve kolay paspaslanır. Makyajınızın kolay temizlenmesini sağlamak için , lavabo kolay ulaşılabilir olmalı. Kir ve kirin toplanabileceği boşlukları azaltmak için entegre bir lavabo seçin ve musluğun yüzeyine su damlamasını önleyen duvara monte musluk takımını tercih edin. Karmaşık çıkıntılardan gereksiz oymalı detaylardan kaçının, çünkü bu, kir ve kir birikebilecek alanlar oluşturur.

Kolay Banyo Temizliği için Klozet secimi
Fotoğraf pinterest

3. Klozet

Tuvaleti temizlemek en çok korktuğunuz işse, işte size harika bir haber: bugünün tuvaletleri artık o kadar çok gıcırtılı temizliğe sahip özelliklerle geliyor ki bir daha asla fırçalamak zorunda kalmayabilirsiniz.

Kesinlikle çerçevesiz bir tasarım arayın, çünkü mikropların saklanacağı bir yer olmaz,  artı leke önleyici teknoloji kullanın. Dokunmadan yıkama da önemlidir, özellikle sifon düğmesi en yüksek bulaşma noktasıdır, bu nedenle temassız bir tuvalet bakterilerin yayılmasını önemli ölçüde azaltır.

Kolay Banyo Temizliği için Duşakabin Seçimi
Fotoğraf pinterest

4. Duşakabin

Kolay temizlenen bir duş oluştururken üç temel unsur gerekir. Derz çizgilerini azaltmak için daha büyük formatlı karoları, çerçevesiz bir duş kabinin ve bir el duşu seçin. Elde tutulan duş, ağır bir kova kullanmadan yüzeyleri kolayca hortum yapabileceğiniz anlamına gelirken, çerçevesiz bir kabin daha az kanalın temizlenmesini sağlar. Açılan kapılar yerine sürgülü cam duş kapılarını tercih edin . Bu, camdan zemine su damlamasını önlemeye yardımcı olacaktır. Mineral birikmesine dirençli bir duş başlığı seçmek de önemlidir. Korozyona dirençli ve silerek temizlenmesi kolay bir silikon sprey yüzey arayın.

Basit bir bitki ilavesiyle havayı temiz tutun, böylece soluduğunuz havayı filtrelemeye yardımcı olurken banyonuza şıklık da katacaktır.

Küvet
Fotoğraf pinterest

4. Küvet

Geniş alana sahip banyolar için, gömme küvetler temizlenmesi daha zor olan daha fazla köşe, kenar, harç ve dolgu macunu hatları ile geldiğinden, aslında bağımsız küvetler en iyisidir. Bağımsız bir küvetin rahat kullanılması  için banyonuzun köşe duvarı arasına kolayca erişebilmeniz gerekir  Küçük alanlar için, duvara tam dayalı küvet veya köşede dik duran bir duş olmalı. Malzeme de önemlidir. Temiz tutması kolay, yüksek parlaklıkta bir yüzeye sahip Lithoclast döküm reçineden yapılmış bir banyonun temiz tutulması daha kolaydır.

Fayans
Fotoğraf pinterest

5. Fayans

Fayanslar, temizlenmesi kolay özelliklerinden dolayı banyo tasarımcıları tarafından saygı görür, ancak bazılarının bakımı diğerlerinden daha kolaydır. Sırlı porselen veya sırlı seramik yer karoları iyidir. Cilalı porselen veya doğal taş karoların aksine, açık gözenekleri yoktur, lekelenmez ve  bakterilerin saklanabileceği yerler oldukça azalır. Döşemenizin boyutu da temizlik sırasında fark oluşturur. Banyo tasarımı için, fayanslar ne kadar büyükse, aralarında daha az harç olur. Geniş alanlarda bol miktarda harç çizgisi olan mozaik veya düzensiz fayanslardan kaçının. Bu görünümü seviyorsanız, gömme bir duş boşluğunun içinde veya makyaj alanınızında kısmi  olarak kullanın.

6. Temizlik

Yapabileceğiniz en etkili şey harcı kapatmaktır. Mevcut harcınıza dolgu macunu eklemek, onu neme dayanıklı hale getirecek  bakteri, ve küf oluşumunu önleyecektir.  Ayrıca temizlik ürünlerinizi değiştirmeyi de deneyebilirsiniz. Sabun içermeyen veya deterjanlı bir temizleyici kullanmayı deneyin.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Open chat
Merhaba! Permolit Boya'ya hoş geldiniz. Size nasıl yardımcı olabiliriz?