Minimalist Oturma Odası Fikirleri

Minimalist Oturma Odası Fikirleri

Daha Azının En iyisi Olduğunu Kanıtlayan Minimalist Oturma Odası Fikirleri

Minimalizm bir süredir oldukça popüler. Pinterest, sade ama şık dekorasyonlu odalarla dolu ve eminim ki, Instagram akışınızda şaşırtıcı derecede şık birkaç örnek paylaşmışsınızdır. Doğal olarak, bu tarz bir eğilime ilginin zamanla azalmasını beklersiniz, ancak minimalizm, çeşitli dekorasyon stilleri ve odalarla uyum sağlamada ne kadar uyarlanabilir olduğunu kanıtladı. Oturma odanız ister küçük ister geniş olsun, istediğiniz ölçüde minimalist his uyandırabilirsiniz. İlginizi çekecek, aynı zamanda basit yaşamın sularında gezinmeniz için, size ilham verecek minimalist oturma odası fikirleri için farklı dekorasyonlarını biraraya getirdik.

Minimalizmin kendisi, hayatınızı dağınıklıktan kurtarma ilkesine dayanır. Sürekli olarak daha fazla şey biriktirmek yerine birkaç anlamlı öğeye sahip olmak yeterlidir, yaşam alanınızı iyileştirmekle kalmaz, basit yaşam alışkanlıklarına odaklanır . Bu tasarım felsefesi aynı zamanda daha temiz, daha sürdürülebilir ve daha verimli yaşama ve işleyiş biçimine dayanır.

İç mekanlar söz konusu olduğunda, minimalist odaların çoğunun beyaz veya daha açık nötr tonlara sahip olduğunu bu paletlere uyum sağlaması için dekoratif vurgular ve mobilyaların da bastırılmış, daha sessiz tonlara doğru gittiğini fark edeceksiniz . Şekiller ve silüetler temiz , pürüzsüzdür. Dağınıklık veya aşırı miktarda süs bulamazsınız. Bununla birlikte, görmeye alışkın olabileceğiniz aydınlık, mükemmel derecede derli toplu minimalizm, bazıları için daha çok renk kullanılabilecek bir tuval gibidir.

Minimalist Oturma Odası Fikirleri

Minimalist bir oturma odasında houndstooth kanepe veya kitap yığınları gibi şeyler bulamayacaksınız, temiz, dağınıklıktan uzak, basit bir yaşam.

Minimalist Oturma Odası Fikirleri

1. Klasik Tarza Yakın

Her şey tam olarak tipik bir oturma odasında bulacağınız türden olsa da – sandalyeler, kanepe, TV, lamba vb. Her bir parçanın bir küratör elinden çıkmış gibi olduğunu söylemek gerekir. Sahte zebra alan halısı aynı zamanda bu minimalist şema içinde eğlenceli bir dokunuş olmuş, sonuçta hala klasik siyah-beyaz renk şemasına bağlı kalıyor.

Minimalist Oturma Odası Fikirleri

2. Rustik Minimalizmle Buluşuyor

Minimalizm bazen kısır görünmek gibi kötü bir şöhrete sahiptir, ancak bu tarz yalnızca tamamen beyaz, soğuk alanlar için ayrılmamıştır. Rahat hissettiren çok sayıda minimalist oturma odası vardır. Örneğin bu Barselona oturma odası . Dokuları karıştırır ve odanıza birkaç doğal dokunuş eklerseniz, odanız sadece birkaç mobilya ve ayrıntıyla boş bir alan hissi verse bile, genel his sıcak ve misafirperver olacaktır.

Minimalist Oturma Odası Fikirleri

3. İddialı ve Sessiz

Bu şık Valensiya evinde tavana asılı aksesuardan gelen rahatsız edici renk patlaması , minimalist ilkelere uygun olarak daha parlak tonların nasıl kullanılacağının mükemmel bir örneğidir. Sıcak tonlu ahşap vurgular, bu gri alanı sadeliğini kaybetmeden biraz daha ev gibi hissettirmeye de yardımcı olur.

Işıkla Yıkanmış Minimalist Oturma Odası

4. Işıkla Yıkanmış Minimalist Oturma Odası

Birkaç iyi yerleştirilmiş desen ve bitki, bu sevimli Brooklyn oturma odasının Cali cool ve Scandi simple arasındaki dengesini korumasına yardımcı oluyor . Oturma odanızı ana mobilyalarla döşedikten sonra, dekor şemasını inşa edebilir ve minimalizmi mekanınıza uyarlamak için küçük kişisel dokunuşlar ekleyebilirsiniz.

Koyu Renk Minimalizmi

5. Koyu Renk Minimalizmi

Derin, koyu renkler kullanabileceğiniz ve yine de odanıza minimalist bir hava verebileceğinizin kanıtı. Anahtar, odanızı mobilyalarla doldurmak ve şekilleri basit tutmak değildir. Ortada karmaşık desenli muhteşem bir sabuntaşı sehpa olması minimalist havayı bozmamış.

Ultra Düzenli Minimalist Oturma Odası

6. Ultra Düzenli Minimalist Oturma Odası

Geniş alanlarda, birçok insan beyaz boşluktan korkar ve her santimetrekareyi dekore etmeye çalışır, ancak bu fotoğrafta gördüğünüz dekorasyon örneği, bunun gerekli olmadığını gösteriyor. Lambanın, yastığın, masanın ve sandalyelerin eğlenceli, kıvrımlı şekilleri bu alana yeterince bol miktarda kişilik katıyor.

Regal Minimalizm

7. Regal Minimalizm

Bu minimal alanda tonların uyumu yerine incelik ve şekille oynanmış. Kanepenin hafif eğrisi ve sofistike palet, geriye isteyecek çok az şey bırakıyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Open chat
Merhaba! Permolit Boya'ya hoş geldiniz. Size nasıl yardımcı olabiliriz?