Akıllı Mutfak Sistemleri

Akıllı mutfak sistemleri

Akıllı Mutfak Sistemleri ile Gelecekte Mutfaklar Sesli Komutlarla İdare Edilebilir

Uzmanlara göre, bu kulağa biraz “Jetgiller” gibi gelse de akıllı mutfak sistemleri ile mutfakların geleceğinde sesle kontrol ve elleri kullanmadan yemek pişirmek olabilir. Mutfaklar birçok evin merkezidir, hatta devam eden COVID-19 salgınının ortasında bazıları için adeta mutfak ofisleri haline geldi. Bu nedenle, mutfak üreticileri , insanların hayallerindeki mutfaklarda istedikleri temel özellikleri belirlemek için 2.000’den fazla kişiye sorular sordular. Burada ortaya çıkan sonuç pek şaşırtıcı değil, olması istenen öğelerin çoğu, işlevsellik ve sürdürülebilirliğe dayanıyor . Uzmanlar, bu istenilen temel özelliklerin 2041 yılına kadar mutfaklara hakim olabileceğini tahmin ediyor.

Akıllı Mutfak Sistemleri ile Gelecekte Mutfaklar Sesli Komutlarla İdare Edilebilir

 

Ankete katılanların% 89’u işlevselliği hayallerindeki mutfağın en önemli özelliği olarak belirttiler. İşlevselliği yakından takip eden diğer temel özellikler depolama alanı ve sürdürülebilir işlevler oldu. Ankete katılanların% 69’u en son teknoloji ile donatılmış cihazları mutfaklarında görmek istediklerini söylediler. Yine de bu, bazı klasik tutkunları için, alışılmış klasik mutfak tasarımlarından hemen vazgeçecekleri anlamına gelmez. Gelecekteki tasarımları düşündüğümüzde, daha çok teknolojiyi düşünüyoruz ve bu haklı olarak mutfak üretiminin gelişiminde büyük bir rol oynuyor. Ancak hatırlanması gereken anahtar, mutfakların yaşanabilirliği ve işlevselliği dir.

Her ne kadar araştırmalar, akıllı cihazların görevleri daha verimli hale getirme arzusunu göstersede, yemek pişirme sevgisi hala mutfaklarımızın temel tasarımına yön veriyor, bunuda unutmamak lazım. Akıllı Mutfak Sistemleri ile Gelecekte Mutfaklar Sesli Komutlarla İdare Edilebilir Yine de büyük değişiklikleri tamamen göz ardı etmeyin. 20 yıl içinde tariflerin, zamanlayıcıların, sıcaklıkların ve mutfak cihazlarını açıp kapamanın sesli komutla kontrolüne izin veren ufak bir hub tablete sahip olmak artık sıradan olacak. Gelecekte herkes hala yatakta iken kahve makinesini açabilecek veya süpermarketteyken bulaşık makinesini çalıştırabilecek.

Bu araştırmaların yanı sıra, ayrıca en çok beğenilen tasarım stilleride belirlendi. Ankete göre, katılımcıların% 59’u tercihini modern mutfak tasarımlarından yana kullanırken,% 52 açık mutfak konseptini daha çok tercih ettiğini söyledi. Diğer beğenilen mutfak tasarımı özelliklerinide sıralayalım; katılımcıların% 43’ü mutfak adası konseptinin önemli olduğunu söyledi, % 42’lik bir kesim açık rafları tercih ettiğini , % 40 ise mutfakta bir kahvaltı barını istediğini, ve % 33’lük bir kesim de katlanır kapıların işlevsel olduğunu ve bu sebeple mutfak tasarımlarında tercih ettiklerini söylediler.

Geleceğin mutfak tasarımlarında, modern aydınlık ve evdeki herkesin erişebileceği mutfaklar tercih edilecek. Anketlerden de anlaşılacağı gibi, açık planlı ve akıllı cihazlarla donatılmış mutfakları göreceğiz.

Gelecek bizim üzerimizde gibi görünüyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Open chat
Merhaba! Permolit Boya'ya hoş geldiniz. Size nasıl yardımcı olabiliriz?