Duş Küvet Derz Temizliği Nasıl Yapılır

Duş, Küvet, Derz Temizliği Nasıl Yapılır

Duş Küvet Derz Temizliği Nasıl Yapılır

İyi ve kötü haberlerim var. İyi haber şu ki: Günün sonunda duşunuz ve küvetiniz kusursuz görünecek. Kötü haber şu: Bunu başarmanın zahmetsiz bir yolu yok. Bahar mevsiminde duş küvet derz temizligi nasıl yapılır ekstra temizlenmiş bir banyo için, kolları sıvıyoruz. Banyonuzun görünüşünden memnun değilseniz, bahse girerim henüz denemediğiniz birkaç numara vardır.

Banyonuzda Duş, Küvet ve Derz Dolgusunu Ekstra Temizlemenin Yolları

Bahar temizliği ruhuyla, duş küvet derz temizligi nasıl yapılır, duşta ve küvette aradığınız derinlemesine temizliği yapmak için neler gerekli adım adım inceleyelim. Muhtemelen duşu ve küveti bir programa göre (ya da görmezden gelemeyecek kadar kirlendiğinde) zaten temizliyorsunuz. Ve muhtemelen bu çabanın sonunda, “Keşke bunu daha iyi temizleyebilseydim” diye düşünüyorsunuz.

Duş, Küvet, Derz Temizliği Nasıl Yapılır

Şansınız, çünkü şimdi bu konuyu çözüyoruz. Başlangıç ​​olarak, birinci adımın duşakabini, ve küveti fırçalamak olduğunu söyleyeceğim (ayrıca ekstra bir duş ve küvetiniz varsa, bugün ikisini birden yapabilir veya birine odaklanabilirsiniz ).

  • Öncelikle küveti, yada duşu ılık su ile iyice ıslatın, ardından en sevdiğiniz temizleyici ürünü küvet yada duşun her yerine püskürtün.
  • Püskürtme sonrası 5-10 dakika bekleyin, ardından iyi bir banyo fırçası ile fırçalayın. Fırçalamanın ardından gevşeyen kirleri bez yardımıyla temizleyin.

Armatürlerin çevresinde bir detaylı temizlik çalışması yapmak isteyebilirsiniz.

Alternatif bir temizleyici: Bulaşık deterjanı, banyoda gerçekten harika çalışıyor. Bulaşık deterjanını duş ve küvet yüzeylerine sıkmayı ve ardından fırçalamayı deneyin.

Alternatif bir araç: Sert fırçanız işinize yaramıyorsa sentetik kıllı bir süpürme fırçası almayı deneyin . Kıllar, bir temizleme fırçasından farklı değildir ve uzatılmış sapı sayesinde, her yere kolayca ulaşmanızı sağlar.

Sırada “derinlemesine temizlik” kısmı var. Bu aşama için, ayrıntılara yani, pis derzlere, küflü köşelere, çizgili cam ve banyonuzun diğer kusurlu yönlerine odaklanacağız.

Duş, Küvet, Derz Temizliği Nasıl Yapılır

Bunu nasıl yapacağınız, karşılaştığınız soruna bağlı, burada en yaygın sorunlara yardımcı olabilecek bazı ipuçları verdik.

  • Derz temizlemek için: Derz harcını süper temiz hale getirmek için kabartma tozu ve hidrojen peroksit karıştırmaktan daha etkili bir şey yoktur . Karıştırın, uygulayın ve bir harç fırçası kullanın.
  • Duş ve Küvet Kalafatı için: Karbonat ve hidrojen peroksit yine temizlemeye yardımcı olacaktır. Ancak kalafatınız rutin olarak bir sorunsa, onu değiştirmenin zamanı gelmiş olabilir (göründüğü kadar zor değildir).
  • Duş camı temizlemek için: Duşakabin camını temizlemek için su, bulaşık deterjanı ve sirke karışımı harikadır . Ancak, camınızı kirleten kalıp sabun kalıntısı veya mineral birikintileriniz varsa, toz temizleyici, hatta sihirli bir melamin sünger gibi hafif aşındırıcı bir şeyler deneyin .

Burada sürücü koltuğundasınız, böylece bugün duşunuzu ve küvetinizi lekesiz hale getirmek için ne kadar zaman harcayacağınıza ve derinlemesine temizliğe ne kadar enerji ayırmak istediğinize karar verebilirsiniz.

Ve unutmayın: ilerleme mükemmellikten daha iyidir, bu yüzden bir şeyler yapmak için vaktiniz varsa , umarım gerçekten denersiniz!

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Open chat
Merhaba! Permolit Boya'ya hoş geldiniz. Size nasıl yardımcı olabiliriz?