Küçük Ev Dekorasyonu Nasıl Yapılır?

Küçük Ev Dekorasyonu Nasıl Yapılır?

Küçük Daireleri Daha Geniş Hissettirecek Dekorasyon Önerileri

Küçük dairelerin aslında avantajlı olan büyük yanlarıda vardır. Genellikle hareketli şehir merkezlerine yakın olurlar, bu da aslında yeri doldurulamaz çekiciliklerinin başında gelir, tabii küçük ev dekorasyonu nasıl yapılır biliyorsanız. Daireniz uzayda daha az yer kaplıyor olabilir, ancak bu bir tarzının olmayacağı anlamına gelmez. Kişisel estetiğinizi vurgularken, ihtiyaçlarınızı karşılayan ürünleri eviniz için almaya odaklanmanız gerekir. Kişiliğinizi yansıtan bir dekorasyona izin verirken, diğer taraftan sahip olduğunuz alandan en iyi şekilde yararlanmanızı sağlayan ipuçlarını sizin için derledik.

Küçük Ev Dekorasyonu Nasıl Yapılır?

Küçük ev Dekoryonu için Ayrı Alanlar Oluşturma
Ayrı Alanlar Oluşturmak İçin Paravan Kullanımı

Ayrı alanlar oluşturmak, her alana özel bir amaç vermek için elinizden geleni yapmalısınız. Antreniz yoksa bir antre havası vermek ve giriş yoluna, ayakkabı rafları, manto ve ceketler için askılar yada dolap yerleştirmelisiniz. Kolay servis yapacağınız ayrıca size depolama alanı kazandıracak bir büfeyi mutfak ve yemek alanı arasına yerleştirin. Dikkatleri oturma alanında tutmak ve yatak bölümünü ayrıştırmak için şık bir paravan kullanabilirisniz.

Küçük Ev Dekorasyonu için Fonksiyonel Mobilyalar
Fonksiyonel Mobilyalar

Küçük bir alanla uğraşırken her santim önemlidir. Sahip olacağınız odadan en iyi şekilde yararlanmak için fonksiyonel iki iş yapacak mobilyalar seçin. Açıldığında yatak olan bir kanepe, tv izlerken kullanabileceğiniz bir puf başka zamanlarda sehpa gibide kullanılabilir.

Yeni kullanım ve depolama alanları oluşturma
Yeni kullanım ve depolama alanları oluşturma

Aynı alanda uzun süre yaşadıktan sonra, onu nasıl kullandığınıza bağlı olarak sorun olan, size sıkıntı çıkartan yerleri, eksiklerini bilmeniz çok kolaydır. Kullanılmayan fırında ekstra pişirme kapları, mutfak çekmecelerinden birinde ekstra mumlar ve yatağınızın altındaki bir saklama kutusunda temiz yorgan yada çarşaflar genel olarak herkesin aynı şekilde depolama için kullandığı yerlerdir.  Duvar köşeleri için yapılacak ekstra dolaplar size inanılmaz yer kazandıracak ve kullanılmayan bu bölümler değerlenmiş olacak.

Dikey ve Yatay Raflar
Dikey ve Yatay Raflar

Kullanılmayan köşeleri ve boş duvarları düşünün. Ardından, bu boşlukları kullanmanız için avantaj sağlamaya çalışın. Bir alanı kullanmanın en iyi yolu planlarken, yatay olarak olduğu kadar dikey de düşünebilmekdir. Uzun ve dar depolama sistemleri, en az alandan en fazla kullanım alanını elde etmek için harika bir yoldur. Kapı girişinin her iki tarafına dikey raflar ve aynı şekilde üst kısmında uzun yatay raf yerleştirin, işte size mükemmel bir ekstra kullanım alanı.

Kavisli bir koltuk yada yuvarlak katlanır bir masa geniş gösterir
Kavisli bir koltuk yada yuvarlak katlanır bir masa geniş gösterir

Küçük dairelerin çoğu kutu şeklinde olduğundan, bazı eğrileri eklemek ve alanı daha geniş göstermek için kavisli bir koltuk yada yuvarlak katlanır bir masa kullanın. Küçük bir dairede yaşıyorsanız ve dekorasyonu yenilemek istiyorsanız bu makalenin faydalı olacağına inanıyoruz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Open chat
Merhaba! Permolit Boya'ya hoş geldiniz. Size nasıl yardımcı olabiliriz?