Farklı Stil Ve Temalarda Yatak Odaları

Yatak Odası Dekorasyon Önerileri

Farklı Stil ve Temalarda Yatak Odası Dekorasyon Önerileri

Yeni evinizin yatak odasını dekore etmek, ve daha tematik tarzda ilham almak istiyorsanız, daha geniş çaplı bir araştırmaya ihtiyacınız var. Gerçekte dekorasyon işini yapanlar, birçok ayrı stil ve öğeyi bir araya getirerek tasarım yapmaktalar, ancak önemli olan nokta her tasarımda temel öğeleri belirlemektir. Yatak odası dekorasyon önerileri farklı stil ve temalarda örneklerle ilham veriyor.

19.YY Tarzı Yatak Odası Dekorasyon Önerileri

1900’lerin ortasından itibaren, modern tasarımlar ve en ikonik parçalardan bazılarının üretildiği dönemdir. Rafine çizgiler, minimalist silüetler ve doğal şekillerle karakterize olmuştur. 19.yy’ın ortalarındaki modern ustalar, plastik, kontrplak ve alüminyum gibi yeni malzemeleri tasarımlarında kullanmanın birçok yolunu keşfettiler.

19.yy ortalarını yansıtan bir yatak odası dekorasyon önerileri
19.yy ortalarını yansıtan bir yatak odası

Yalın sade çizgilerle, minimalist bir tasarım, tam anlamıyla harika 19.yy ortalarını yansıtan bir yatak odası dekorasyonu .

Marin Tarzı Yatak Odası Dekorasyon Önerileri

Mari tarz olarak sıcak, rahat ve olumludur. Deniz dekoru ayrıca kıyı veya kır evi dekoru olarakta bilinir. Bu iç tasarım stili, ana vurgu rengi olarak maviyi ve beraberinde beyaz ve kum renkli temeller üzerine kuruludur.

Marin tonları, gemici temalarıyla huzur veren bir yatak odası.
Marin tonları, gemici temalarıyla huzur veren bir yatak odası

BOHEMİAN

Bohem dekor, avangard yaşam tarzının kaygısız ve maceracı ruhunu taşır. Özellikle kırmızı ve mor tonlarda olan zengin desenlerin ve canlı renklerin bir arada kullanıldığı tasarımlara sahiptir. Bohem dekorasyon için mobilya döşemeleri ve yer döşemeleri, daha etnik veya göçebe esintilere sahip olmalıdır. Fas, Lübnan tarzından esinlenilmiş tasarım son zamanlarda bohem dekorasyonda daha trend. Ahşap, hayvan derisi ve metalik detaylar bu tarzda seviliyor.

Bohem tarzı yansıtan harika bir yatak odası
Bohem tarzı yansıtan harika bir yatak odası tasarımı

ÇİFTLİK EVİ TARZI

Çiftlik evi dekorasyonu, esasen kabin tarzı iç tasarıma daha modern bir yaklaşımdır. Çoğunlukla karışık bazı geleneksel unsurlar ile doğa temalı geçişler hayal gücünüzü biraz daha ileri taşımalı, hatta biraz Fransız kır evi tarzı gibi düşünmelisiniz. Aksesuar olarak kurutulmuş lavanta demetleri, yeşil alanlar oluşturmak için saksı bitkileri ve vazoda çiçekler kullanabilirsiniz.

Çiftlik evi tarzına uygun dekore edilmiş bir yatak odası.
Çiftlik evi tarzına uygun dekore edilmiş bir yatak odası

Çiftlik mobilyaları, cilasız ahşaplar, nevresim tarzı desenli döşemeler ile karakterize edilir. Renk olarak öne çıkan tonlar turkuaz ve sarı rekleridir, ancak biraz pop detaylar eklemek isterseniz daha parlak renklerde kullanabilirsiniz.

MODERN ŞEHİRLİ TARZI

Kozmopolit çevreden ipuçları taşıyan, modern şehirli tarzı, oldukça çeşitli karşıt ve tamamlayıcı özellikleri bir arada barındıran bir tarzdır. Adeta minimalist,modern, göz alıcı şıktıkta, etnik ve sihirli deneysel tasarımların tümü 21.yy dan kalma bir ortamda çarpışır.

Modern Şehirli Tarzı Yatak odası
Modern Şehirli Tarzı Harika yatak odası örnekleri
Modern Şehirli Tarzı Harika yatak odası
Modern Şehirli Tarzı Harika yatak odası örnekleri

SHABBY CHİC

Eski püskü şık dekorasyonlar, adeta antika bit pazarı görünümüne yeni bir ruh kazandırmak için vintage detayları ön plana çıkartır. Mobilyalar, eski görünümleri ile karakterize edilir, bu nedenle aşınmış yıpranmış havası vermek için, zımparalanmış süt rengi boyamalar, mat ahşaplar kullanılır. Dekorasyonu çağdaş standartlara getirmek için, eski püskü şık görüntüye daha dekoratif aksanlar eklenerek yumuşak ve zengin bir his vermesi sağlanır. Renkler genelde beyaz, ekru ve pastel tonlardır.

Eski püskü şık dekorasyonlar
Eski püskü şık dekorasyonlar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Open chat
Merhaba! Permolit Boya'ya hoş geldiniz. Size nasıl yardımcı olabiliriz?