İç cephe boya uygulaması

İç cephe boya uygulaması

İç cephe boya uygulaması

İç cephe boya uygulaması, evinizin yenilenmesine ve sizi ruhsal bir mutluluğa ulaştırır. İç cephe uygulaması yaparken oldukça dikkatli olmanız gerektiğini belirtmekte fayda var. Makalemizi okuduktan sonra doğru aklınızdaki iç cephe boya örnekleri, en çok kullanılan renkler, iç cephe boya renkleri gibi soruları cevaplandırmış olacağız. İç cephe boya uygulaması doğru teknik kullandığınızda sizin için oldukça keyif alacağınız kendin yap aktivitesi olacaktır.  Yeni bir kat boya ile odaları tazelenmenin daha iyi ve daha ekonomik bir yolu yoktur. Boya yapmak çok zor bir şey değil ve özel eğitim gerektirmez eğer yetenekli bir ev sahibiyseniz iç cephe boya uygulamasını rahatlıkla yapabilirsiniz sadece tek ihtiyacınız olan şey biraz sabır, alıştırma ve bazı yararlı tavsiyeler. Sizlere İç cephe boya uygulaması önerilerimizi ve videomuza makalemizin devamında ulaşabilirsiniz.

En çok kullanılan renkler

Öncelikle iç cephe boya renkleri önerimizden başlayalım; 2018 yılının en çok kullanılan renkleri lacivert, mavi ve kırmızıdır. Bu renkler duvar boyaları arasında en popüler renktir. Mavi renk; gökyüzünün ve denizin rengidir. En popüler renklerden biridir. Karşıt reaksiyonun kırmızıya neden olur. Huzurlu, sakin mavi vücudun sakinleştirici kimyasallar üretmesine neden olur, bu nedenle iç cephe boya uygulamalarında en çok kullanılan renklerden biridir.  Dekorasyonda, kırmızı genellikle bir aksan olarak kullanılır. Dekoratörler, kırmızı mobilyaların dikkat çekeceği için mükemmel olması gerektiğini söylüyor. Binlerce renk seçeneğimizin ve en çok kullanılan renkleri renk kartelamızdan görebilirsiniz.  İç cephe boya renklerini seçtikten sonra sıra geldi, iç cephe boya uygulamasına;

Yüzey hazırlığı

Başarılı bir boya yapmak için öncelikle boyamak istediğiniz yüzeyi düzgün bir şekilde hazırlayarak başlayın. Bu, her deliğin, çatlağın, dişin ve yüzey kusurunun kazınması, kumlanması, yamalanması ve doldurulması gerektiği anlamına gelir.  Size önerimiz mükemmel bir boyama için; tamir gereken yerlere, dökülen noktalara, birleşim yerlerine, çatlaklara boya öncesi Permomacun Su Bazlı Süper Akrilik İç Cephe Macunu’dur.

İç cephe astarı uygulama

Yeni alçıpan boyandığında veya koyu bir renk üzerinde boyadığınız zaman astar duvarlar ve tavanlar zorunludur. Astar üç ana fonksiyona sahiptir. İlk olarak, lekeleri engeller. İkincisi, boya için bir kat kaplama sağlar. Üçüncüsü, ve en önemlisi, kabarmaları ve soyulmayı büyük ölçüde azaltan boya yapışmasını geliştirir. Profesyonel boya ustaları, astarın üzerine az miktarda üst kaplama boyasının karıştırılmasıyla astarı genellikle bitmiş renge doğru renklendirir. Bu numara, son katın astarlanmış yüzeyi tamamen gizleme kabiliyetini büyük ölçüde artırır. İç cephe astarı için Permoset İç ve Dış Cephe Dönüşüm Astarı’nı kullanabilirsiniz.

Doğru zemin kaplama seçimi

Plastik damlalıklı bezler, zeminleri ve mobilyaları boya sıçramasına karşı korumak için ucuz bir yol sağlar, ancak tuval kaplama sizin için doğru bir seçim olacaktır. Kanvas son derece dayanıklı ve yırtılmaya karşı dayanıklıdır. Düz uzanır ve daha az bir yırtılma tehlikesi sunar. Tuval kaplamanın emiciliği kuvvetli olduğu için boya dökülmelerine karşı bir avantaj sağlamaktadır.

Uzatmalı Boya Fırça Sapı

Boya silindiri için kendinize teleskopik bir uzatma direği alın. Uzatma direği aldıktan sonra. Boya silindiri sapınızın ucunda dişli bir deliğin olup olmadığını kontrol edin, ardından uzatma direğine bükün. Uzatma direkleri için alışveriş yaparken, yumuşak, kaymaz bir tutuş ve sert bir metal göbeğe sahip olanı arayın. Ve direğin dişli ucunun da metal olduğundan emin olun. Tüm plastik tutamaklar çok esnektir, bu da onları kontrol etmeyi zorlaştırır.

Boya saklaması

Boya yapmayı gün içerisinde bitirdiyseniz ama yine de yarın yapacak daha çok işiniz varsa, boya fırçalarınızı ve boya silindiri hortumlarınızı temizlemek için zahmetli bir süreçten geçmek zorunda değilsiniz. Bunun yerine, fazla boyayı fırçalayın ya da yuvarlayın, ardından plastik gıda paketlerine sıkıca sarın. Gerekirse, herhangi bir havayı kapatmak için plastiği ikiye katlayın, ardından sarılı fırçaları ve makaralı manşonları buzdolabında saklayın ve taze tutun. Bu çılgınca gelebilir, ancak işe yarıyor. Ertesi gün, tenekeleri boyamadan 30 dakika önce soğuk hava deposundan çıkarınız, esnek ve kullanıma hazır olacaklardır. Doğru şekilde sarılmış boya fırçaları ve makaralı manşonlar, gerçekten iddialı bir işin üstesinden gelecekseniz birkaç gün boyunca bu şekilde saklanabilir.

İç cephe boyası nasıl yapılır?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Open chat
Merhaba! Permolit Boya'ya hoş geldiniz. Size nasıl yardımcı olabiliriz?