İç Cephe Boya Renkleri Nasıl Seçilir – İç Cephe Boya Renkleri

iç cephe boya renkleri

İç Cephe Boya Renkleri Nasıl Seçilir – İç Cephe Boya Renkleri

Evinizde iç cephe boya renkleri seçerken bir etkeni göz önünde bulundurmanız gerekmektedir. Seçim yapabileceğiniz çok fazla iç cephe boya örnekleri ve renk tonu vardır. Yaşam alanlarınız için doğru iç cephe boya rengi nasıl seçilir, iç cephe boya renkleri ve isimleri renk kartelası ile renk seçerken nelere dikkat etmeliyiz gibi birçok soruya makalemizde yanıt verdik.

Ruhunuzdaki rengi duvarlarınıza yansıtın

İç cephe boya renkleri seçerken, odanın ruh halini düşünün. Bir yatak odasında huzurun dinlendirici ve yatıştırıcı veya dramatik ve samimi olmasını ister misiniz? Yumuşak, soğuk renkler ve nötrler genellikle daha güçlü renkler yaratırken daha güçlü renkler oluştururlar.

Sürmeli ve teşvik edici veya resmi ve sessiz görünmek için bir yemek alanı ister misiniz? Daha sıcak, zıt ve biraz daha parlak renkler, sosyal bir atmosfere katkıda bulunur; Daha derin mavi-yeşiller ve nötrler daha resmi bir ortam verecektir.

Çocuk odalarının aktif ve heyecan verici bir enerji ya da düzenli ve huzurlu bir his yaratmasını ister misiniz? Çocuklarınızı aşırı parlak tonlarla aşırı uyarmamaya dikkat edin. Bunu bilmiyor olabilirsiniz, ancak bazı daha parlak renkler huzursuzluğa ve huzursuzluğa yol açabilir.

Ruhunuzdaki rengi duvarlarınıza yansıtın
Ruhunuzdaki rengi duvarlarınıza yansıtın

İç Cephe Boya Renkleri Seçerken Aydınlatmaya Dikkat Edin

  • Doğal gün ışığı en doğru rengi gösterir;
  • Akkor aydınlatma, sıcak tonları ve sarıları ortaya çıkarır;
  • Floresan aydınlatma keskin bir mavi tonu çıkarır.

Bu nedenle, güçlü bir renk tüm duvarlarda veya geniş bir pencerenin yanında kullanıldığında çok parlak ve aşırı olabilir, ancak dolaylı ışıklı bir vurgu duvarı olarak kullanıldığında etkili olabilir. Bunun için iç cephe boya renkleri beyaz tonları renk kartelası ile en uygun rengi bulabilirsiniz.

İç Cephe Boya Renkleri Seçerken Aydınlatmaya Dikkat Edin
İç Cephe Boya Renkleri Seçerken Aydınlatmaya Dikkat Edin

Renkleri Tanıyın

Yaşam alanlarınız için iç cephe boya renkleri seçerken renk terminolojisine hâkim olmanız gerekmektedir. Renk dediğimiz şey renk. Kırmızı renktir; mavi renktir. Tonun değeri ne kadar açık veya koyu renkte olursa ana rengin belirginliği ortaya çıkmaktadır. Doygunluk, tonun baskın olduğu anlamına gelir. Kırmızıdan pembeye giderken, kırmızı renk daha az baskın olur. Yoğunluk, rengin parlaklığıdır. Kırmızı gibi saf renkler, sarı-yeşil gibi birleşik renklerden daha yoğundur. Daha güçlü bir yoğun renk genellikle daha baskın bir renk tonuna sahiptir. Son moda iç cephe boya renkleri içın permolit renk kartelası na göz atın.

Daha aktif bir alan istiyorsanız, daha güçlü ve daha yoğun bir renk katmayı düşünün. Açık renkli bir oda bile olsa, açık beyaz veya açık pastelden biraz daha doygun renkler seçin. Çok açık renk bir odada tüm yüzeylerde göründüğünde parlak ve parlak görünebilir. Bununla birlikte, iki veya daha fazla orta açık, yakından ilişkili pastel renkler, aynı odada kullanıldığında aydınlık bir etki yaratabilir.

Renkleri Tanıyın
Renkleri Tanıyın

2018 iç cephe boya renkleri ve en çok tercih edilen iç cephe boya renkleri için tıklayın

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Open chat
Merhaba! Permolit Boya'ya hoş geldiniz. Size nasıl yardımcı olabiliriz?