Hatalı Duvar Boyası Rengi Nasıl Değiştirilir ?

Hatalı Duvar Boyası Rengi Nasıl Değiştirilir

Hatalı Duvar Boyası Rengi Nasıl Değiştirilir ?

Boya rengi genellikle duvarınızda farklı, renk kartelasında farklı veya küçük bir test yamasında olduğundan çok farklı görünebilir. Mağazadaki ışık, boyanın evinizdeki ışığa göre farklı bir renkte görünmesine neden olabilir. Odanızdaki diğer renkler de boya renginin görünümünü değiştirerek mükemmel seçiminizin birdenbire yanlış görünmesine neden olabilir. Neyse ki, hatalı duvar boyası rengi nasıl değiştirilir ve düzeltilir yolları var.

Hatalı Duvar Boyası Rengi Nasıl Değiştirilir ?

Karıştırma

Eve vardığınızda kutuyu açarsanız ve rengin boyamaya başlamadan önce istediğiniz gibi olmadığını fark ederseniz. Mağazaya geri götürün ve rengini değiştirmek için farklı bir ton eklemesini isteyin. Geri çekilmek yerine bunu kendiniz de yapabilirsiniz. Bir damla beyaz boya ekleyerek rengi açın, bir damla siyahla koyulaştırın. Rengi biraz değiştirmek için aynı rengin farklı bir tonunu ekleyin. Örneğin, biraz parlak bir kırmızınız varsa, koyu kırmızı veya hatta mor bir dokunuş ekleyin.

Aydnlatma

Aydınlatma

Tam olarak doğru olmadığına karar vermeden önce tüm duvarınızı veya odanızı boyadıysanız, odadaki aydınlatmayı ayarlamak büyük bir fark oluşturabilir. Boya biraz gösterişli veya beklediğinizden çok daha parlak görünüyorsa, ışıkların ayarını biraz azaltmak boyanın parlaklığını azaltır. Yani daha az parlak görünmesini sağlar. Odanın karanlık veya donuk görünmesi durumunda boya rengini aydınlatmayı yükselterek daha açık ve parlak gösterebilirsiniz. Aydınlatmayı yükseltmek için, köşeye ekstra bir masa lambası ekleyebilirsiniz. Veya aydınlatma için kullanılan ampullerin volümleri yüksek olabilir, ve bir diğer seçenek ise apliklerdir.

Aksesuar

Aksesuarlar

Mobilyalarınızı tekrar yerleştirene kadar genellikle bir boya rengi duvarlarda mükemmel görünür. Mobilyalar yerleştikten sonra çakışabilir, boyanın çok daha açık veya koyu görünmesine neden olabilir. Bu durumda, masraflı olabilecek tüm duvarı yeniden boyama fikri yerine, boyaya uygun yastıklar, kilimler ve örtüler gibi aksesuarları dekorasyona ilave edebilirsiniz.

Boyanızla bir kare kartonu boyayın ve alışverişe çıkarken yanınıza alın bu boya örneğini alacağınız eşya ve aksesuara yaklaştırın, tabi bunu yaparken yeterli gün ışığı olduğundan emin olun. Bu, yapay mağaza aydınlatmasına güvenmek yerine doğal ışık altında eşleşip eşleşmediklerini görmenizi sağlar.

Efektli Boya Teknikleri

Efektli Boya Teknikleri

Paçavra, süngerleme ve renk yıkama gibi çoğu efekt veren boya tekniği birden fazla renk kullanılarak çalışılır. Bu nedenle, mevcut rengi temel renk olarak düşünün ve üzerine bu efekt tekniklerinden birini uygulayın, böylece farklı tonda vereceğiniz bir efekt ince bir şekilde boya tonunu değiştirmenize yardımcı olacaktır. Örneğin, duvarınızı maviye boyadıysanız ancak koyu ve kirli görünüyorsa, açık mavi bir ton seçin ve eşit miktarda boya ile tercih ettiğiniz bir tekniği uygulayın. Hafifçe vurma hareketi kullanarak bir süngerle duvara uygulayabilirsiniz ve bitmiş efekt yalnızca önemli ölçüde daha hafif olmakla kalmaz, aynı zamanda duvarlara şık bir görsel ve doku kazandırır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Open chat
Merhaba! Permolit Boya'ya hoş geldiniz. Size nasıl yardımcı olabiliriz?