Fransız Tarzı Ev Dekorasyonu Örnekleri

Fransız Tarzı Ev Dekorasyonu Örnekleri

Fransız Tarzı Ev Dekorasyonu

Evinizi dekore edeceksiniz, fakat ne tarz bir dekorasyon yapmak istediğinize henüz karar verememiş olabilirsiniz. Ev dekorasyonu önemlidır, çünkü sürekli içinde yaşadığınız bir yerin, bıkmayacağınız, her anından keyif alacağınız bir tarzda dekore edilmesi gerekir. Bu makalemizde Fransız tarzı ev dekorasyonu konusunda sizleri bilgilendirmeye, ilham alacağınız örnekler paylaşmaya çalışacağız.

Fransız tarzı evler, adeta ölümsüz bir zerafete sahiptir. Bu tarz bir dekorasyona karar verdiğinizde kullanacağınız her parçayı özenle seçmeniz, ve tarzı yansıtacak parçaları bir araya getirmeniz gerekir.

Fransız evleri iç mekan modern tarz ev dekorasyonu

Fransız tarzı ev dekorasyonu yaparken karakteristik iyileştirmelerle birlikte hafif ve görkemli tonlarla çalışılması gerekir.

Fransız Tarzı Ev Dekorasyonu
Fotoğraf Kaynağı : Pinterest

Permomax Renk Kartelası

Zeminde ve mobilyaların ahşap kısımlarında mat kaplamalar kullanılması gerekir. Ayrıca önemli bir diğer nokta eski ve yeninin mükemmel uyumunu sağlamaktır.

Fransız Tarzı Ev Dekorasyonu
Fotoğraf Kaynağı : Pinterest

Permomax Renk Kartelası

Büyük pencereleriniz yada geniş camlı balkon kapılarınız varsa çok şanslısınız, Fransız ev dekorasyonu için ana temalar hazır demektir.
Gereksiz eşyalar yerine kaliteli ve ihtiyaç olan parçalarla çalışmak her zaman iyidir.

Kaliteli ve ihtiyaç olan parçalarla çalışmak her zaman iyidir.
Fotoğraf Kaynağı : Pinterest
Permolit Renk Kartelası
Permolit Renk Dünyası

Duvarlarda tercihen beyaz ve robin yumurta mavisi tonlarına gitmeniz daha iyi olur. Dekorasyonda parlak sarıları, mavileri kullanmaktan çekinmeyin. Zemin yüzeyi normal olmalıdır, meşe gibi ahşap döşemeler daha orjinaldir. Bunları kaliteli el dokuması halılarla tamamlayıp Fransız stilini yakalamanız mümkün.

Duvarlar Önemlidir
Fotoğraf Kaynağı : Pinterest

Şık desenli kumaş kaplamalı mobilyalarıda tercih edebilirsiniz. Dokular cömert, gösterişli ve karekteristtik olmalıdır.Trim, kadife, pamuklu saten kumaşlar inanılmaz bir etki yapacaklardır, desenli veya düz olarak tasarlanmış olabilirler her şekilde şık duracakları kesin. Kanepe ve koltuklarda ahşap ayakların ortaya çıkmasına izin veren tasarımları tercih edin. Her zaman mobilya yerleşimi düzenli olmalı. Büyük tablolarla duvarları süsleyebilirsiniz.

İhtişamlı Mobilyalar
Fotoğraf Kaynağı : Pinterest

Daha lüks bir Fransız tarzı ev dekorasyonu istiyorsanız mobilyaları daha ihtişamlı seçmeniz gerekebilir. Büfe, dolap, masa, sandalye gibi parçaların detayları daha fazla oymalı, ve işçilikli olmalı.

Daha düz mobilyalar ile dekorasyon
Fotoğraf Kaynağı : Pinterest

Daha düz parçlarla yapabileceğiniz bir tasarım örneği, burada önemli olan salonu bir renk cümbüşüne döndürmemek. Tonlar mümkün olduğunda tek baskın renk üzerinden gitmeli, bunu destekleyecek iyi koordine edecek birkaç ekstra ton ilave etmek yeterli.

Parlak ve hafif tonlar kullanılmalı
Fotoğraf Kaynağı : Pinterest

Odaları ortaya çıkartan ince unsurlardır. Odalara eklediğiniz parçalara odaklanın çünkü amaç onları hoş ve harika hale getirmektir. Evinizde kendinizi misafir gibi hissetmemelisiniz. En iyi etkiyi elde etmek için parlak ve hafif tonlar kullandığınızdan emin olun, renkler her zaman önemlidir unutmayın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Open chat
Merhaba! Permolit Boya'ya hoş geldiniz. Size nasıl yardımcı olabiliriz?