Fransız Balkon Modelleri

fransız balkon modelleri

Fransız Balkon Modelleri

Bir evde veya dairede balkon olması her zaman tüm boş zamanınızı orada geçirebileceğiniz anlamına gelmez. Çoğu zaman, özellikle balkon bloklarında alan, pencere ve korkulukların varlığıyla sınırlıdır. Bunlar, sadece eski mahallelerde değil, aynı zamanda modern yapılarda da bulunan sözde Fransız balkonlarıdır. Fransız balkonlarında insanları gerçekten çeken şey nedir? Neden daha popüler hale geliyorlar? Bu makalemizde bu konuyu ele aldık, bununla ilgili daha fazlasını merak ediyorsanız okumaya devam edin. Evin modern cephesini süsleyen mimari fransız balkon modelleri ile tanışın.

Modern Yorum Ve Dekorasyonla Fransız Balkon

Fransız Balkon Modelleri
Fransız Balkon Modelleri

Fransız balkon nedir? Bu mimari detayın en önemli ayırt edici özelliği, üst katlarda geleneksel çıkıntılı platformdan farklı olarak geniş balkon alanının bulunmamasıdır. Korkuluklu balkon penceresi, bina cephelerinin modern minimalist tasarımına mükemmel şekilde uyan mimari bir unsurdur.

fransız balkon modelleri

Bir balkon alanının olmaması, işlevsel bir rekreasyon alanı düzenlemeyi imkansız kılar. Evin geniş ara bölgeleri, örneğin terasları varsa, bu tür bir çözüm işe yarayacaktır. Sınırlı işlevsellik bir avantaj olabilir. Bir Fransız balkon seçtiğinizde, ek bir yaşam alanı olarak anahtar teslimi bir çıkıntı alanı yaptırmak gibi yüksek maliyetlere maruz kalmazsınız.

fotoğraf kaynağı

Fransız Balkon Camları

Bugün Fransız camlı balkon kullanmak oldukça moda. Bu uygulamada, tam camlı geleneksel balkonun, yani tabandan tavana çerçeveye kadar olan sınırlamaları ortadan kaldırılmıştır. Balkonun alt kısmına monte edilmiş camlar şöyle olmalıdır:

  • şeffaf;
  • mat;
  • renkli

Plastik sandviç panellerin yanı sıra.

Fransız balkon camının avantajı sadece evin cephesinin estetik niteliklerini arttırması değildir. Rol, ortama oda açan tipik balkonlardan çok daha geniştir. En büyük avantajı aynı zamanda mükemmel bir şekilde ışığın kesilmesini engeller, böylece oda veya salonlar daha aydınlık olur.

fransız balkon modelleri

fotoğraf kaynağı

Fransız Panoramik Balkon: İlgili Cepheler

Bir apartman dairesinde modern bir yenileme yapmaya karar verirseniz, Fransız balkon nedir sorusu keşfetmeye değer olur. Minimalist yapı formlarına mükemmel bir şekilde uyan bu mimari detay, modern uygulamalarda çok sık kullanılmaktadır. Balkon alanlarının olmaması termal köprü riskini azalttığı için Fransız balkonları enerji verimli ev projelerinde kolaylıkla kullanılmaktadır. Camın dikey şekli nedeniyle binayı görsel olarak daha yüksek gösterir ve daha zarif bir şekil verir.

fotoğraf kaynağı

Fransız balkon, dış duvarların oldukça karakteristik unsurlar kazanmasını sağlar. Pencere profillerini, uygun kompozisyonu seçip korkuluğa uydurarak cephenin kompakt bir mimari görüntüsünü elde edebilirsiniz. Renkleri cephenin diğer detaylarıyla uyumlu olmalıdır. Yapılar genellikle, örneğin, çatının yapıldığı renk veya malzeme ile veya cephe duvarlarının bitirilmesinin gerçekleştirildiği malzeme ile birleştirilir. Pencerelere modern, ve birazda endüstriyel bir karakter kazandıran, büyük ölçekli camların güzelliğini vurgulayan alüminyumdan veya metal plakalı profiller son dönemlerde çok moda. Ev daha geleneksel bir şekle sahipse, net bir tasarıma sahip ahşap veya PVC profilli pencereler kullanabilirsiniz.

fotoğraf kaynağı

Fransız Balkon Korkulukları

Korkuluklar da önemli bir estetik işlevi yerine getirir. Sadece insanları düşmekten korumakla kalmaz, aynı zamanda üzerlerine çiçek tarhları asılabildiği için mini bahçe olarak da kullanılırlar. Fransız balkonunun korkuluğu, klasik versiyondaki tipik çözümlerin aksine, camla çok yakından bağlantılıdır, çünkü camın birçok yönden yakınlığı onu ayrılmaz bir unsur haline getirir.

fotoğraf kaynağı

Binanın modern karakteri, 8 mm kalınlığında güvenlik camından veya yüksek kaliteli pleksiglas büyük panellerle vurgulanacaktır . Cam korkuluklar lamine emniyet camından yapılmalıdır. Güçlü bir darbeden sonra bile bağlı kalır ve yaralanmaya neden olmaz. Paslanmaz çelik veya alüminyum korkuluklar da sıklıkla kullanılmaktadır. Alüminyumdan basit olmasından dolayı veya ferforje şeklinde karmaşık yapıda da olabilirler.

fotoğraf kaynağı

Fransız Balkonların Avantajları

Herkes üzerinde çamaşır kurutma askıları, masa, sandalye ve hatta bronzlaşma yatağı konulan geniş bir balkona sahip olamaz. Blok cephesinin görünümü önceden tasarlandığı için apartman sakinleri çok daha sınırlı bir tasarıma sahiptir. Özellikle eski evlerde sözü edilen Fransız balkon veya sundurmalarla karşılaşabilirsiniz. Ancak, tek ve çok aileli binalarda giderek daha fazla insan bu çözümü seçmektedir. Bu neden böyle? Her şey basit – Fransız balkonlarının temel avantajı fiyatlarıdır. Fransız pencerelerin inşası çok basittir çünkü cepheye bağlı balkon kapılarından veya yüksek pencere çerçevelerinden oluşurlar. Elbette bir sonraki önemli avantaj, odalarda geleneksel balkonlara göre çok daha fazla ışık sağlamasıdır. Bu nedenle dar ve geniş odalar için tam cam mükemmeldir.

fotoğraf kaynağı

Gördüğünüz gibi Fransız balkon da güzel olabilir. Yukarıda belirtilen avantajlara ve kusurların tamamen yokluğuna ek olarak, bu tür balkonlar için korkuluklar son derece önemlidir. Seçim sadece müşterinin zevkine ve ihtiyaçlarına bağlıdır.

fotoğraf kaynağı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Open chat
Merhaba! Permolit Boya'ya hoş geldiniz. Size nasıl yardımcı olabiliriz?