Evim Çok Güneş Alıyor Diyenler Evi Serin Tutmanın Püf Noktaları

Evi Serin Tutmanın Yolları Yazın Evi Serinletecek Püf Noktaları

Yaz Aylarında Evi Serin Tutmanın Püf Noktaları

Evim çok güneş alıyor diyorsanız sizin için yaz aylarında evi serin tutmanın yolları nelerdir  araştırdık. Serin bir ortam oluşturmak, yaz sıcağının üstesinden gelmek için deneye bileceğiniz bir kaç harika yol var. Odalarınızda doğal bir şekilde serin bir ortam oluşturmak belki biraz zor görünebilir, ancak bunu kolay ve basit bir hale getirecek bağzı püf noktaları var.

İşte evinize serinlik katacak birkaç yol:

Açık Renkleri Tercih Edin

Yaz aylarında duvarları serin tutmak konusunda en başarılı yollardan biride, duvarları açık renk tonlarına boyamaktır. Daha koyu renk tonlarının aksine, daha açık tonlar fazla ısı emmez, bu sebeple duvarlar daha serin kalır. Odalarınızda serin bir ortam oluşturmak söz konusu olduğunda kesinlikle Açık mavi ve yeşil tonlarını öneriyoruz. Serin ve sakin bir ortam oluşturmanıza yardımcı olmanın yanı sıra, açık mavi, kremsi beyaz, bej ve soluk pembe gibi diğer açık renklerle eşleştirildiğinde bu tonlar ortama sofistike bir hava katabilirler. Açık mavi ve açık yeşil tonları genellikle daha dengeli renklerdir; yatıştırıcı bir etkileri vardır. Estetik ve görsel anlamda da oldukça başarılı renklerdir. Bu açık yeşil ton , güneş ışığıyla aydınlandığında da mükemmel görünür. Bu nedenle, doğrudan doğal ışığa maruz kalan oturma ve yatak odası duvarları için adeta bir tuval oluşturur.

Evi Serin Tutmanın Yolları - Açık Renkleri Tercih Edin
Evi Serin Tutmanın Yolları – Açık Renkleri Tercih Edin

Doğrudan Gelen Güneş Işığını Azaltın

Doğrudan güneş ışığı evin sıcaklığını artırabilir. Doğrudan güneş ışığını odadan uzak tutmaya çalışın. Bu durumda, odanızın renksiz görünmesini istemiyorsanız, güneş ışığını taklit eden bir renk seçin. Açık sarı sizin için mükemmel bir seçim olacaktır. Diğer açık renklerin aksine, açık sarı, odanıza eğlenceli, canlı, bir hava getirecektir, odanızın enerjisini yükseltecektir. Açık sarı tonlarını banyo duvarlarınızda daha enerjik ve karakteristik bir hava vermesi için kullanabilirsiniz. Soft sarı tonlar serin bir ortam oluşturmak için iyi bir tercihtir.

Evi Serin Tutmanın Yolları - Doğrudan Gelen Güneş Işığını Azaltın
Evi Serin Tutmanın Yolları – Doğrudan Gelen Güneş Işığını Azaltın

Isıyı Dışarıda Tutmak için Kaliteli Perdeler Kullanın

Perdeler sadece güneş ışınlarını engelleyip odayı serin tutmakla kalmaz, faturalarınızında azalmasına yardımcı olabilir, daha klima kullanırsınız. Ayrıca kalın güneşlikler ve şık ince perdelerin bir kombinasyonuna da yatırım yapabilirsiniz. İki farklı perde kullanmak ışığı ayarlamak için size oldukça yardımcı olacaktır. Gözleri yormayan sade renkleri seçin ve odanıza şık bir his verin.

Isıyı dışarıda tutmak için kaliteli perdeler kullanın
Isıyı dışarıda tutmak için kaliteli perdeler kullanın

Büyük Yeşil Saksı Bitkileri Kullanın

Evinizi sıcak havalarda serin tutmanın en etkili ve en ucuz yollarından biri büyük yeşil saksı bitkileridir. Bitkiler sıcak hava tüketir ve serin bir ortam sağlar. Evinizi bitkilerle süslediğinizde, ortamın parlak, canlı ve muhteşem olmasını sağlarlar. Balkonunuzda küçük bir bahçe oluşturabilir veya onları evinizin farklı köşelerine yerleştirebilirsiniz.

Büyük yeşil saksı bitkileri kullanın
Büyük yeşil saksı bitkileri kullanın

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Open chat
Merhaba! Permolit Boya'ya hoş geldiniz. Size nasıl yardımcı olabiliriz?