Mutfağınız için Zamansız Dekorasyon Önerileri

Modası Geçmeyen Mutfak Modelleri ile Her Zaman Trend Kalın

Mutfağınız İçin Zamansız Dekorasyon Önerileri

Dolabı yenilemek, aydınlatmayı değiştirmek, yeni zemin döşemesi kaplatmak ve mobilyaları değiştirmek – mutfağınızda modaya uygun bir görünüm yakalamak için çok şey yapabilirsiniz. Tabii bütün bunlar sadece birkaç yıl içinde demode olacak bir dekorasyon için. Peki mutfağınızı bu kadar kısa bir süre için stilize etmeye, çok fazla zaman, para ve çaba harcamaya değer mi? Kısa bir süre sonra mutfağınızın görünümünün trend dışına çıkmasını engellemenin yolu, modası geçmeyen mutfak modelleri seçmektir. Aşağıda listelediğimiz zamansız mutfak dekorasyonu fikirleri size ilham verebilir.

Modası Geçmeyen Mutfak Modelleri

Nötr arka plan

Tarafsız zeminlerin asla modası geçmez; nötr renklerin dengeli estetik çekiciliği onlara zamansız bir görünüm kazandırır. Mutfağın duvarları içinde beyaz ve kırık beyaz tonlarını seçmeniz daha sofistike nötr alanlar oluşturmanıza yardımcı olur.

Nötr arka plan, dolap, mobilya ve cihazların renklerini vurgulamak içinde harika bir seçimdir. Yumuşak nötr arka planlarla iyi kontrast oluşturduklarından zeytin, grafit ve gri gibi daha nötr renklerde tamamlayıcı dekorasyon parçaları (aksesuarları) seçin. Daha modern bir görünüm elde etmek içinde paslanmaz çelik ve bronz gibi metal aksanları kullanın.

Modası Geçmeyen Mutfak Modelleri Nötr arka plan

Doğal ahşap kaplama 

Her zaman tarz olan trentte kalan bir dekor malzemesi varsa, o da ahşaptır. Ahşabın zamansız estetik cazibesi mutfağınızda çağdaş bir görünüm oluşturmak için oldukça iyi bir tercih. Mutfağınızın dolabında doğal ahşap kaplamalar kullanın. Ahşap yüzeylere daha fazla dikkat çekmek için mutfağınızın duvar rengi olarak yine beyaz tonlara gitmek mantıklı olur.

Mobilya söz konusu olduğunda, ahşap ve deri döşeme kombinasyonlarını seçin. Beyaz eşya ve aydınlatma armatürlerinde krom aksan seçmek, geleneksel ve modern bir görünüm arasında denge kurmanın harika bir yoludur.

Modası Geçmeyen Mutfak Modelleri - Doğal Ahşap Kaplama

Yeşillik her zaman modadır

Klasik bir görünüm ortaya çıkartmak istendiğinde hiçbir şey yeşilliklerin yerini alamaz. Mutfağınızda iç mekan bitkileri kullanmak üretkenliğinize yardımcı olduğu gibi, daha canlı ve ferahlatıcı bir ortam da sağlar. En iyi yanı, iç mekan bitkilerinin ucuz ve bakımı kolay olmasıdır.

Mutfağınızın genel tarzının her zaman zamansız kalmasını sağlamak için yeşillikleri ahşap aksanlarla birleştirin. Yeşilliklerle kalıcı bir stil ifadesi yakalamak için dekoratif bitki kaplarını tercih edin.

Yeşillik her zaman modadır

Granit mutfak tezgahı

Yeşillik gibi, doğal taşlar da mutfağınıza zamansız bir görünüm kazandırmak için doğru seçimlerdir. Granit, mutfağınızı dekore ederken hiçbir zaman seçiminden pişman olmayacağınız  doğal bir taştır. Canlı bir görünüm oluşturmak için pişirme bölümünde açık renkli granit tezgah kullanın. Duvarlarda da koyu sarılar, açık soft mercanlar kullanarak  mutfağa daha canlı bir görünüm kazandırabilirsiniz.

Granit tezgah ile kombinlenebilecek   en iyi parçalar; özellikle  granit tezgah ve cam çiçek vazoları, bununla beraber cam vitrinler ve yine cam baharatlıklar, çeşni kapları gibi aksesuarlar dekor için tamamlayıcı olacaktır.

Granit mutfak tezgahı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Open chat
Merhaba! Permolit Boya'ya hoş geldiniz. Size nasıl yardımcı olabiliriz?