Rahatlamanıza Yardımcı Olacak Huzur Veren Boya Renkleri

Huzur Veren Duvar Renkleri Stres Atmaya Yardımcı Oluyor

Rahatlamanıza Yardımcı Olacak Huzur Veren Boya Renkleri

Renkler duyularınızı sakinleştirme ve sizi rahatlatma gücüne sahiptir. Yatıştırıcı bir karaktere sahip huzur veren boya renkleri ile odalarınızı tamamen rahatlayıp gevşeyebileceğiniz stressiz alanlara dönüştürebilirsiniz. Sizin için aşağıda listelediğimiz tonlar ile eve huzur veren duvar renkleri oluşturabilirsiniz.

Huzur Veren Duvar Renkleri

Mavi tonları

Açık mavi sakinleştirici duvar renkleri listesinde her zaman en çok tercih edilen renktir. Sebebi, sakin, göz yormayan dengeli alt tonlara sahip bir renk olmasıdır. Ayrıca, mavi renk doğa ile güçlü bir bağa sahiptir, bu nedenle insan ruhunada yatıştırıcı his uyandırır.

Permolit Su Bazlı İç Cephe Boyalarından veya Permomax Renk Kartelasından eviniz için en uygun mavi rengi seçebilirsiniz.

Mavi Tonları

Mobilyalarınızın renginin , odanızın büyüklüğünün, aldığı ışığın renk seçiminde önemli olduğunu unutmayın. Küçük bir odayı koyu bir renk tonuyla boyamanız uygun olmaz yada az ışık alan bir oda için koyu ton kesinlikle iyi bir seçim olmaz. Bunları göz önünde bulundurarak renk kartelalarımızdan size en uygun olan mavi tonunu seçebilirsiniz.

Rahatlamanıza Yardımcı Olacak Huzur Veren Duvar Renkleri
Rahatlamanıza Yardımcı Olacak Huzur Veren Boya Renkleri – Mavi Tonları

Beyaz tonları

Herhangi bir odada rahat bir ortam oluşturmak söz konusu olduğunda hiçbir şey beyazdan daha iyi olamaz. Beyaz ışık tonunu daha aydınlık göstererek duygularınıza etki eder.

Beyaz Tonlari

Duvar rengine daha fazla hayat vermek için daha fazla güneş ışığını kullanmak için şeffaf perdeler kullanın. Ayrıca, odanın daha ilginç görünmesini sağlamak için yeşil, açık kırmızı, soluk turuncu ve yumuşak sarı ile kombinleyin.

Rahatlamanıza Yardımcı Olacak Huzur Veren Duvar Renkleri
Rahatlamanıza Yardımcı Olacak Huzur Veren Boya Renkleri – Beyaz Tonları

Lavanta tonları

Sofistike tarzını daha yukarı taşırken, diğer taraftan odalarınıza rahat ve mutluluk veren bir enerji katmak için lavanta tonlarını kullanmalısınız. Morun tonlarından farklı olarak, lavanta dengeli bir görünüme sahiptir ve böylece eğlenceli ve davetkar bir hava ortaya çıkarır.

Lavanta Tonları

Sofistike olarak, lavanta muhteşem bir görünüm kazandırır, buna rağmen odayı boğmaz. Açık gri, beyaz ve siyahla kombinlendiğinde, mutluluk veren rahat bir görünümü şık bir dokunuşla dengeler.

Rahatlamanıza Yardımcı Olacak Huzur Veren Duvar Renkleri
Rahatlamanıza Yardımcı Olacak Huzur Veren Boya Renkleri – Lavanta Tonları

Soft yeşil tonları

Yumuşak yeşil tonları, dinlendirici ve mutlu eden bir görünüm oluşturmak  için ev dekorasyonunda tercih edilen renklerden biridir. Dengeli yumuşak yeşil tonu bulunduğunuz ortama huzur ve mutluluk verir.

Soft Yeşil Tonları

Biraz daha farklı bir tasarım oluşturmak için yeşil tonlarıyla oynayabilirsiniz. Örneğin, koyu yeşil gölgeler kullanabilirsiniz. Yatıştırıcı görünümü korumak için açık renkli çarşaflar, minderler, örtüler ve perdeler kullanın.

Rahatlamanıza Yardımcı Olacak Huzur Veren Boya Renkleri
Rahatlamanıza Yardımcı Olacak Huzur Veren Boya Renkleri – Soft Yeşil Tonları

Açık pembe tonları

Son olarak, açık pembe, oturma odanızda rahat bir görünüm sağlayacağı gibi huzurlu bir hava için güvenebileceğiniz diğer bir duvar rengidir. Açık pembe doğal olarak göze hoş gelir ve bu nedenle sakin huzurlu bir görünüm kazandırmak için her zaman harika bir seçimdir.

Pembe Tonları

Sofistike bir dokunuş eklemek için bu rengi açık bej, kirli beyaz, koyu yeşil ve ayrıca soluk turuncu ile tamamlayabilirsiniz.

Rahatlamanıza Yardımcı Olacak Huzur Veren Boya Renkleri
Rahatlamanıza Yardımcı Olacak Huzur Veren Boya Renkleri – Pembe Tonları

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Open chat
Merhaba! Permolit Boya'ya hoş geldiniz. Size nasıl yardımcı olabiliriz?