Feng Shui Uygulaması ile Evde Pozitif Enerjiyi Arttırmanın Yolları

Evde pozitif enerjiyi arttırmanın yolları

Evde Pozitif Enerjiyi Arttırmanın Yolları

Evde pozitif enerjiyi arttırmanın yolları, uzun zamandır evinizi organize etmenin popüler bir yolu olan Feng Shui ile mümkün. Binlerce yıl önce Çin’de kullanılan bir uygulama, insanlar bugünün modern dünyasında hala yaşamlarına ve evlerine uyguluyorlar. Feng Shui uygulaması, her bireye Kua numarasını veren doğum tarihine bağlı olarak kişiselleştirilir. Kua numaranız, mobilyalarınızı ve eşyalarınızı yerleştirmeniz için en uygun yol tarifini verir.

Düşüncelerinize bağlı olarak, doğum tarihinizin özelliklerini biraz daha araştırmayı seçebilir veya seçmeyebilirsiniz. En basit haliyle, odalarınızı düzenlerken aklınızda tutabileceğiniz birkaç Feng Shui fikri var .

Feng Shui Uygulaması İle Pozitif Enerjiyi Arttırmak

Pek çok insan, Feng shui nin, enerjide ve hayatınızda etkili bir role sahip olduğuna inanıyor. Zihniniz ve bedeninizle birlikte, Feng Shui’nin çekim yasasının kayıp halkasının üçüncü parçası olduğu söylenir. Zaten zihniniz ve bedeniniz üzerinde çalışıyorsanız, eviniz için bu 5 Feng Shui ipucu size yardımcı olacaktır!

Feng Shui Uygulaması İle Evdeki Pozitif Enerjiyi Arttırmak
Feng Shui Uygulaması İle Evdeki Pozitif Enerjiyi Arttırmak | fotoğraf kaynağı

1. Keskin, sivri köşeler olmamalı

Denge, nihayetinde hayatınızda ve evinizde olması gereken şeydir. Ev açısından çok fazla keskin köşe ve nokta olmamalı. Hatta bu , evinizdeki bitkilerle bile ilgilidir . Bütün yapraklar sivri ve keskin mi? Yoksa yapraklar yuvarlak ve kıvrımlı mı? Bunun aynı şekilde mobilya için de geçerli olduğunu görüyoruz. Sert köşelerin ve noktaların hayatınızda ve evinizde kişisel çatışmalara yol açtığı söyleniyor.

Düzenli olunmalı
Düzenli olunmalı | fotoğraf kaynağı

2. Düzenli olunmalı

Dağınıklığı düzeltmek , her evin düzenli olarak ihtiyaç duyduğu bir şeydir. Etrafınızdaki her şey sizi bir şekilde etkiliyor. İyi ya da kötü. Olumsuz bir şeylerden kurtulmanın ardındaki fikir, enerji ve etrafınızda açılan fırsatlardır. Her odaya göz atın, odanın düzeni sizi rahat ve daha iyi hissettiriyor mu?

Renkler ruh halimizi, davranışlarımızı, hayatımızı önemli ölçüde etkiler
Renkler ruh halimizi, davranışlarımızı, hayatımızı önemli ölçüde etkiler | fotoğraf kaynağı

3. Renk

Renkler ruh halimizi, davranışlarımızı, hayatımızı önemli ölçüde etkiler. Bazı renkler size kişisel olarak fayda sağlayacaktır. Ve diğer bazı renkler evinizin belirli alanları ve odaları için daha iyi olacaktır. Altın rengi ofisiniz için iyidir. Bu başarıyı sembolize eder ve aynı enerjiden daha fazlasını çeker. Gül rengi aşkı ve romantizmi ifade eder, bu nedenle yatak odası için ideal bir renktir . Gül rengini uygulamak sadece resimler ve aksesuarlar aracılığıyla da yapılabilir.

 Güç pozisyonu
Güç pozisyonu | fotoğraf kaynağı

4. Güç pozisyonu

Feng Shui’de her zaman kimin hayatınıza girip gireceğini görmek istediğiniz söylenir. Bu yüzden her zaman kapıyı görebilmelisin. Buna güç pozisyonu denir. Hayatınıza girmesine izin verdiğiniz insanlardan siz sorumlusunuz. Aynısı eviniz için de geçerlidir. Salon, ofis, yatak odası gibi odalar mobilyalarınız mümkünse kapıyı görebilecek şekilde konumlandırılmalıdır. Gelen akışı gördüğünüzde zihniniz yeni olasılıklara açılır.

Aynalar
Aynalar | fotoğraf kaynağı

5. Aynalar

Bir iç mekanı tasarlama ve genişletme konusunda en kolay ipuçları ve püf noktalarından biri, aynalardır. Ancak bu, aynaların her duvarda olacağı anlamına gelmez. Bir aynayı asmadan önce ne yansıttığınızı düşünün. Feng Shui anlamında, aynalar en iyi aktif alanlara asılır.

Yemek alanı aktif bir alan için gerçekten mükemmel bir örnekir. Yemek odasında bir aynanın olması arkadaşları, aileyi ve yemeği yansıtır. Böylece olumlu ve mutlu anları yansıtmış olursunuz.

Yatağın karşısında, yatak odasında olan aynaların işe yaramadığı söyleniyor. Bu, uyuyan kişiyi yansıtır ve bu nedenle yatağınızdaki insanları ikiye katlar! İlişkiler için iyiye işaret değildir. Televizyon da yansıtıcı bir yüzey sayılır. Başka uygun koyacak hiçbir yer yoksa geceleri onları örtmek iyi olur.

Umarım bu ipuçları size yardımcı olur!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Open chat
Merhaba! Permolit Boya'ya hoş geldiniz. Size nasıl yardımcı olabiliriz?